Fotokamere...

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

francelj
Admiral
Prispevkov: 1076
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

Fotokamere...

OdgovorNapisal/-a francelj » Če Jan 01, 2009 11:41

Tema je razdeljena in izhaja iz:
http://www.morjeplovec.net/viewtopic.php?t=1905

Ker smo zaplavali v tehnične vode o fotokamerah, sem temo razdelil in se sedaj nadaljuje na bolj pravem mestu...

LP, Administrator




Čestitke Sandi,

Pentax SRL fotoaparatov v teh krajih ni prav veliko. Imam prvega njihovega digitalca (Ist D). Se da dobro delat, drži.
Pentaxi so znani po težnji k podeksponiranju, da preprečijo "zažgane" beline. Večina tvojih slik ima zelo lepo predstavljene barve, predvsem zato, ker niso presvetle. Ampak, kakšnemu lastniku Canona ne bodo všeč ;-)

Evo, še ena moja iz Nerezin:
Slika
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Jan 02, 2009 20:51

Hehe, no jaz sem lastnik Canona že od leta "nula", pa pred kratkim sem spet kupil Canona, kar sem napisal že zgoraj, vendar so mi Pentaxove barve na vajinih slikah ZELO všeč. :D Mene osebno motijo Sony barve na kompaktih, kako pa je z njihovi novimi SLR-ji pa niti ne vem.
Nasploh so meni malenkost podosvetljene fotografije bolj všeč, kot "normalne".

LP
sandi
Kapitan korvete
Prispevkov: 103
Pridružen: Če Avg 07, 2008 15:18

OdgovorNapisal/-a sandi » Pe Jan 02, 2009 21:10

se popolnoma strinjam s tvojimi trditvami. sony ima res premočne barve pri vseh kompaktih, vendar je pri SLR aparatih zadeva malce drugačna (beri; med SLR aparati v barvah skoraj ni razlike ena izmed izjem je canon - še vedno je malce značilno rjava canonovska vendar tudi ta z leti postaja vse manj rjava.
po mojem mišljenju je tvoja izbira za canon popolnoma pravilna. res je drag , tudi oblektivi so zelo dragi vendar je KVALITETEN bil in bo ostal.

srečno 2009

Sandi
san
francelj
Admiral
Prispevkov: 1076
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Pe Jan 02, 2009 21:30

Ja, tudi s Canon SLR aparati se da delat zelo dobre fotke. Se nikakor ne bi branil kakega lepega kompleta s kupčkom objektivov.
No, fajn Admin, boš tudi ti objavljal dobre sličice na forumu ;-)

LP Francelj
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » So Jan 03, 2009 08:40

Jutro....

Seveda je jasno da ne moremo primerjati kvalitete zrcalnih s kompaktnimi fotoaparati...
Novejši fotoaparati imajo kvalitetnejše kontraste, predvsem pa popravljene rešitve za prenos rdeče barve in njenih odtenkov v spominsko kartico, tako ne pride več do popačenja rdečin....
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
Uporabniški avatar
hrast
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Če Mar 20, 2008 12:51

OdgovorNapisal/-a hrast » So Jan 03, 2009 09:05

Ja fantje, prav takšno debato sem pričakoval v temi "moja fotografija".Škoda bi jo bilo zaključiti.Predlagam,da se prenese in še drugi povejo svoje izkušnje s posameznimi znamkami foto aparatov.Ker ste nekateri pravi mojstri pa dodajte še kakšen nasvet za motiv,osvetlitev...


LP Hrast
Fantocci
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: To Avg 12, 2008 14:10

OdgovorNapisal/-a Fantocci » Pe Jan 16, 2009 16:53

Lep pozdrav še od enega Pentaxovca... Sandi, tvojo predstavitev sem opazil tudi na e-fotografiji in že tam mi je bila všeč, še posebej ker večino teh krajev dobro poznam.
SeaFun
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: To Jan 08, 2008 13:41
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

Nikon

OdgovorNapisal/-a SeaFun » Pe Jan 16, 2009 17:16

Pozdravljeni ...pred dobrim mesecem dni sem nabavil Nikon D-90 in upam da mi uspe dati gor na forum kaj slik...jih je kar precej pa bi rad slišal ocene...pa še kaj znanja bi rad dobil , ker vidim da je tle kar neki dobrih poznavalcev fotografije.

LP
SeaFun
Rodman Ventura 890
Taurus
Štabni praporščak
Prispevkov: 39
Pridružen: Če Sep 06, 2007 12:09

OdgovorNapisal/-a Taurus » Če Jan 22, 2009 17:48

Kot ponavadi se oglasim, ko me kaj " zbode". ( no čisto malo ), kot tokratna trditev Dr.E, da se fotografija kompakta, pač ne da primerjati s fotografijo SLR-ja.
Spet se moramo najprej vprašat, kako oz. za kaj boš kamero sploh uporabljal, kakšne vrste posnetkov, kako jih boš predvajal( fotografija, PC, TV zaslon, projektor...).
Če govorimo o profi fotkah, jasno takoj izključimo kompakte.
Ampak, ker iz lastnih izkušenj vem, da nas je več ljubiteljskih fotografov oz. užitkarjev, katerim fotografija pomeni malo več kot samo škljoc - album - predal, po drugi strani pa fotografij ne tržimo in ne nazadnje, nismo niti dovolj izobraženi ( v foto smislu ) pa TRDIM, da so kompakti ranga Canon SX10IS ali Olympus SP570UZ dovolj uporabni za odlično popotniško( morski dopusti, gorništvo, izleti, šport ...) fotografijo, saj so lažji, njihova uporaba preprostejša, da o ceni nite ne govorimo. Ljudje pač preprosto pozabljajo, da k SLR-ju sodita še najmanj dva objektiva in da fotografiranje z njim še zdaleč ne pomeni kvalitetnejše oz. boljše fotografije, da gledajo samo koliko milijonov pikslov ima aparat, posnetke pa si nato ogledajo na ekranu PC-ja ali TV-ja itd, itd.

Lepega vremena pa mirno roko želim !

AJD
Taurus
Taurus
Štabni praporščak
Prispevkov: 39
Pridružen: Če Sep 06, 2007 12:09

OdgovorNapisal/-a Taurus » Če Jan 22, 2009 17:53

Aja, pa še za SeaFun.

S tako dobro ( in s tem tudi zahtevno ) kamero pa verjemi mi, brez predznanja in kake udeležbe na Foto delavnici ne bo šlo lahko.


AJD
Taurus
MarijanR
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Jun 28, 2007 08:44
Kraj: Radenci

OdgovorNapisal/-a MarijanR » Če Jan 22, 2009 19:32

Hojla
Taurus z tvojimi nasveti in trditvami se popolnoma strinjam
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Jan 22, 2009 23:14

Se tudi jaz strinjam, je pa tako, da SLR niso ravno neki favoriti po megapixlih... Poglej npr. 1D mark III, "samo" 10MP, kar omogoča polovica kompaktov, pa je kamera izjemno dobra. Noro je, ko ljudje gledajo koliko MP ima kamera, ne morem verjeti, da je to res, potem pa jih 97% slika s srednjo kvaliteto, kajti na max, so slike "prevelike".... Jao...

No jaz fotkam ljubiteljsko, imam 50D, ki je krepko slabši od 1D, samo ima pa 15 MP. Večina nevednih bo rekla, da je boljši... Načelno ne rabim take resolucije, samo spet, kdaj pa kdaj pa jo. Recimo pred kratkim sem delal en plakatek in potem ko v PS nastavim canvas na velikost A3 formata, 300 dpi, prilepim fotko in kar na enkrat ugotovim, da je premajna... Ne bi verjel... Torej recimo če rabiš plakat v A0 in ga boš gledal na blizu, so megapiksli kar pomembni. Vendar ne tisti iz kompakta, ker je za faktor 2 povečana slika iz poštenega SLR-ja s poštenim objektivom še vedno boljša od kompaktove... Trik je v detajlih.

Aja pa še nekaj, ni ravno za v to temo... Celotno opremo sem kupil še po starih cenah. Močno sem se spogledoval še z objektivom 10-22, ki bi mi pokril tisto pod 17mm. In ga nisem kupil... Potem pa ta teden fotkam nekaj bark znotraj in pri manjših je 17 krepko premalo... Pridem domov odločen, da skeširam še tistih dobrih 700 EUR za 10-22, takrat pa šok! Cene so res poskočile, tako kot so nekateri napovedovali. Ta prekleti Canon sedaj pri žirovcih stane 925 EUR! Sedaj ga pa iz principa nočem, čeprav ga rabim. :cry: Prekleta kriza! Cene pa gor????

LP
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » Če Jan 22, 2009 23:23

Taurus, se kar precej strinjam s teboj. Kompakti znajo naredit prav tako dobro (včasih celo odlično) fotko kot zrcalni.......... dokler je dovolj svetlobe. Ko pa tega zmanjka, pa je treba povišat ISO, je pa razlika.

Kdor spremlja tudi dvoranske športe, koncerte ipd., kjer je pomembna tudi hitrost zaklopke, je to bistvenega pomena.

Ker smo pa tu užitkarji v naravi, so večini od nas kompaktneži tudi dovolj.
Za poudarit pa je, da je za nas zelo uporaben čim močnejši zoom, ker so razdalje na morju, pa tudi gorah ipd precejšne.
Modela, ki si ju omenil (moj FZ28 spada tudi v ta rang), pa to omogočata.
SeaFun
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: To Jan 08, 2008 13:41
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a SeaFun » Pe Jan 23, 2009 01:43

Se strinjam Taurus absolutno... do sedaj sem bil samo na Sony cyber-ju in sedaj je to čisto nekaj drugega, seveda delam na temu ... k sreči je kolega profesionalni fotograf in mi pri tem zelo pomaga tako da upam da se bo kmalu kaj videlo...tudi tukaj.

LP
SeaFun
Rodman Ventura 890

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta