Olympus 1060 myu

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

papa
Viceadmiral
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 12:18
Kraj: ČRNA GORA - MURTER- SLANICA

Olympus 1060 myu

OdgovorNapisal/-a papa » Po Jan 26, 2009 14:15

Opažam, da vas je tukaj gor kar nekaj, ki poleg morja obvladate še fotografijo pa vas prosim za nasvet. Po dveh Nikonih kupujem naslednji digitalni žepni aparat za vsak dan, ki se vedno najde pri roki, ko ga človek rabi pa mi prosim svetujte, če je ta stvar vredna tega denarja ali se s temi ali podobnimi karakteristikami in ceno najde še kaj drugega ali celo bolšega.


lp papa
^^^^^^^^^^^||
|______________||'""|""\__,_
|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)
I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » Po Jan 26, 2009 17:11

Pozdravljen,
kakšen je 1060 lahko tudi sam najdeš ocene na internetu, ima pa ozek kot, mogoče bi bilo vseeno bolje vzeti kaj širokokotnega. Ponavadi zmanjka prostora za stopit nazaj, ravno ko ni treba.
Po ceni in velikosti (za v žep) mi je najprej na misel padel Panasonic TZ4 ali 5 (široki kot, tudi večji zoom),fotografije s teh aparatov sem imel možnost videti in so prav dobre, uporabnika (sodelavca), sta pa tudi zelo zadovoljna.
Širokokotni so tudi nikon coolpix s600/610/710 ,sony dsc W170,canon ixus 860, vendar z manjšim zoom-om. Imata pa nikon in canon v primerjavi s panasonicom višjo max odprtost zaslonke.

toliko na hitro, samo predlogi, kaj je za poskusit.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jan 26, 2009 19:44

Gorenjc ti je dal temeljit odgovor, zagotovo pa ima vsak kompakt svojo prednost. Če iščeš res majhen in tanek "komad", potem ne smeš pričakovati vrhunske slike in tudi ne ravno veliko ročne kontrole. Takrat pač šteje velikost. Glede širokega kota je zelo res, koliko pa je zoom-a, pa je pri kompaktu precej nepomembno, saj to le redko rabiš... Vedno pa zmanjka prostora za korak nazaj, kot je že napisal moj predhodnik.
Če pa ti velikost kljub vsemu ni na prvem mestu, potem bi ti priporočil Canona iz serije A. Z njim lahko narediš marsikaj, še vedno je majhen in lahek, res pa ni tanek.

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost