Slike - Bonaparte

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Pe Sep 07, 2018 00:26

Ribič čisti mrežo - Koprski zaliv.
Slika
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Pe Sep 07, 2018 00:27

Sončni zahod na platformi Ma Belle. Koprski zaliv.

Slika
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Pe Sep 07, 2018 00:28

Sončni zahod, Koprski zaliv.
Skoraj sem potopil iPhona v morje :)
Vse moje slike so slikane s telefonom.

Slika
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Sep 07, 2018 01:16

Bonaparte napisal/-a:Sončni zahod, Koprski zaliv.
Skoraj sem potopil iPhona v morje :)
Vse moje slike so slikane s telefonom.

Slika

Tudi moje so vse slikane z telefonom :wink: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Pe Sep 07, 2018 01:41

Ob tako naprednih telefonih je teško imet fotoaparat boljši kot je fotoaparat na telefonu.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a Stopi » Pe Sep 07, 2018 08:22

Bonaparte napisal/-a:Ob tako naprednih telefonih je teško imet fotoaparat boljši kot je fotoaparat na telefonu.


To si ga pa pihnil... Skoraj vsak novi fotoaparat je boljši od fotoaparata na telefonu. Gre za količino svetlobe oz. podatkov, ki jih je skozi lečo sposoben zajeti fotoaparat in ta količina je veliko večja kot pri telefonih. Saj je logično, da skozi odprtino s premerom 1 ali 2 mm pride veliko manj svetlobe in s tem podatkov, kot skozi nekajkrat večjo odprtino. Fotoaparati imajo tudi večji senzor (fizično) in zato veliko več podatkov. Seveda so vsi telefoni tudi brez fizičnega zooma, imajo le digitalnega, ki pa je povsem neuporaben, saj dejansko naredi le izrez fotografije, ločljivost pa poveča z interpolacijo. Skratka, telefoni sproducirajo lepe fotografije, saj imajo vgrajeno programsko opremo, ki vse fotografije "malo navije" (ostrina, nasičenost barv, barva svetlobe...), a za resno fotografijo in morebitno kasnejšo obdelavo, pa mora v roki biti pravi fotoaparat, če se le da DSLR. :wink:
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Pe Sep 07, 2018 11:16

Meni pa že nekaj časa telefoni delajo boljše fotografije, kot recimo Canon sx 200, ki je pač zadnji fotoaparat ki sem ga kupil.. Le pri zoomu se seveda ne gre primerjat, ko pa gre za fotografije brez zooma, pa tudi v temnih prostorih moj prejšnji Samsung S7 in sedajšnji Huawei P10pro delata precej lepše fotke.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Pe Sep 07, 2018 13:19

Govoriva o isti zadevi žepnih fotoaparatih, velikosti škatlice cigaret ? Razreda 200eur.

Jaz imam na telefonu dva fotoaparata ki skupaj stabilizirata sliko in vsak fotoaparat ima 12 milionov točk iphon x.

To da dragi ali profesionalni fotografski fotoaparati delajo boljše slike kot telefon je samoumevno.
ampak kot sem napisal "težko imaš" ali zaradi izredno visoke cene ali zaradi velikosti (saj ne gre v žep).
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Pe Sep 07, 2018 13:42

Jaz sem si kupil pred leti Canonov fotoaparat, zdaj sem pozabil kako se kliče, mislim da je imel oznako 320. To je bil za tiste čase najboljši fotoaparat ki je šel v žep. Stal je okrog 350eur.
Sem bil močno razočaran ko sem ugotovil da takratni iPhon serije 4 dela boljše fotografije kot Canon. In sem prodal Canona na hitro.

Pa najbolj mi je všeč slikat z telefonom ker se shrani GPS lokacija v fotografijo in potem čez deset let točno veš v kateri uvali si se to slikal.

Da ne omenjam tega, da imaš vse slike takoj ko nastanejo avtomatično varnostno kopirane na server. Se pravi, tudi če ti med plovbo pade naprava v morje nisi izgubil slik iz dopusta.

Jaz plačujem 3$ na mesec applu in imam 200GB prostora na serverju kjer imam vse vse vse službene dokumente, fotografije, podatke varno shranjene in sinhronizirane med telefonom in prenosnikom.

Sem drago plačal šolo, ko mi je pred leti crknil trdi disk na računalniku in sem izgubil vse vse kar sem imel. deset let vseh fotografij.

Nekaj let sem skrbel za varnostne kopije, tako da sem v bigbangu kupil zunanji trdi disk za 100eur in ga enkrat mesečno priklapljal na pc. Ampak to je bilo zamudno. Po treh letih mi je zunanji trdi disk crknil, kljub temu da je bil kakovosten in je bil 99% časa spravljen v omari. Sem ugotovil, da je najbolj racionalno dat par eur na mesec in imaš mir.

Ker to s trdim diskom v omari ni nekaj bujna rešitev. Mojemu prijatelju so ponoči ko je spal, v prvem nadstopju lopovi splezali na teraso z dormicumom zadrogirali pit bulla, se sprehodili po stanovanju mu vzeli prenosnik iz nočne omarice in trdi disk iz mize. Na trdem disku je bila diplomska naloga od njegove punce ki jo je morala čez par dni oddat. Panika veš kaka. Srečo je imel da je lopov na ulici spoznal da si s trdim diskom ne bo dosti pomagal in ga je vrgel v bližnji vrt. Verjetno je v temi mislil da je vzel mobilni telefon.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a Stopi » Pe Sep 07, 2018 13:58

Bonaparte napisal/-a:Govoriva o isti zadevi žepnih fotoaparatih, velikosti škatlice cigaret ? Razreda 200eur.

Jaz imam na telefonu dva fotoaparata ki skupaj stabilizirata sliko in vsak fotoaparat ima 12 milionov točk iphon x.

To da dragi ali profesionalni fotografski fotoaparati delajo boljše slike kot telefon je samoumevno.
ampak kot sem napisal "težko imaš" ali zaradi izredno visoke cene ali zaradi velikosti (saj ne gre v žep).


Glede fotografij "na hitro" se strinjam, za to so najboljši telefoni, ki delajo presenetljivo lepe fotografije. A kot hobi fotograf, ki je včasih sam doma razvijal fotografije, si pač ne predstavljam neke dobre kompozicije in željene globinske ostrine brez kvalitetnega fotoaparata z optičnim zoomom. Ima pa danes že veliko fotoaparatov tudi GPS in wi-fi funkcijo, tako da se lahko tudi označuje lokacija in se slike sinhronizirajo. Res pa je tudi, da telefon imaš več čas pri sebi, fotoaparata pa ne... :wink:
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Pe Sep 07, 2018 14:19

Mene tudi veseli fotografiranje. Jaz sem si tudi zaželel da bi si kupil profi fotoaparat.
Ampak moje veselje se je ustavilo pri misli, da bom moral kakovostno sliko pomanjšat degradirat na 800 pixlov da jo lahko objavim.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a motorni » So Sep 08, 2018 09:57

Tisto, kar zares šteje (in kar konkretno plačaš), je velikost tipala. Ko so piksli na tipalu fotoaparata, pa naj bo to telefon ali fotoaparat primerljive velikosti, kot je valovna dolžina svetlobe, nobeno povečevanje števila pikslov ne prispeva k ostrini slike. Tako da so informacije o številu pikslov tipala nekakšen brezvezen podatek, saj jih imajo vsi 12M ali več, kar da velikost slike 4000x3000 pikslov, s tem zapolniš 4K sliko na TV. Kako dobra bo pa slika v resnici, še posebej ob malo manj svetlobe, pa je odvisno predvsem od velikosti tipala. In tu so telefoni omejeni.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Sep 10, 2018 12:06

Ni glih čist res. Tipala imajo tudi telefoni top notch dandanes sicer majhna kar je obdavčeno s svetlobo ampak zelo napredna in konstantno v razvoju.

Kar res - res - res šteje, so objektivi. Nikakva plastična leča v primerjavi s prime objektivom kot je 50mm F1.2... Juhuhu. Kot bi primerjal elan 402 z megajahto.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Sep 10, 2018 12:24

Kaj podobnega temu naj kdo proba s telefonom narest :)

Slika

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Slike - Bonaparte

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Pe Okt 19, 2018 23:05

Slika
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta