Koledar

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
navigator
Viceadmiral
Prispevkov: 445
Pridružen: To Maj 05, 2009 13:12
Kraj: LJUBLJANA

Koledar

OdgovorNapisal/-a navigator » To Dec 22, 2009 11:23

Pozdravljeni Morjeplovci
Redno pregledujem tole rubriko fotografije in sem prišel na idejo,ker se ukvarjam s tiskarskim poslom, da si ustvarimo svoj, Morjeplovski koledar...kar nekaj je na forumu članov, ki se ali profesionalno ali pa amatersko ukvarjamo s fotografijo. Predlagam pa sledeče..pridno fotografirajmo morsko tematiko preko celega leta in pošiljajmo fotke v tole rubriko. Žirija, ki bi jo določili, naredi ožji izbor fotk, in potem lahko damo vsako posebej na glasovanje, katera naj zastopa kateri mesec v letu..glede strokovne kvalitete pa naj kak profi presodi, ali je fotka uporabna za tisk ali ne.. verjetno je kdo, ki se ukvarja tudi s oblikovanjem, da naredi všečno obliko končnega koledarja, na katerem je seveda prioritetna fotografija, koledarski del pa je bolj postranskega pomena..verjetno bi bil izdelek z logotipi oglaševalcev na portalu zanimiv tudi kot darilo in obenem izziv oglaševalcem, da se še več pojavljajo, na tem vse večjem in zanimivejšem forumu..in kot prvi predlog, ena od fotk, ki jih je prilepil na forum MitjaP, je odličen kandidat za mesec december.. tale sneg pa je res redkost na pontonih..
V razmislek, med temi prazniki, ko bo malo več časa za obujanje spominov na tople poletne dni, obenem pa srečno v letu ki prihaja, mirno morje, ravno prav vetra za jadralce in čimcenejša nafta za naše motoriste
SREČNO
MORJE, ŠIROKA CESTA..
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Dec 22, 2009 11:30

Zanimiva ideja ! Mesecev nam zna zmanjkati, ker jih je le 12 !
Hvala za lepe želje ! (predvsem una o poceni nafti naj pride v božja ušesa :lol:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » To Dec 22, 2009 12:49

Odlična ideja.
Bi bilo pa vseeno prav, da se prej določi velikost koledarja, da se postavi standard za pošiljanje fotografij. Verjetno bi bil najmanjši sprejemljiv format A3, tu je pa potrebno najmanj 5M, pa še to je premalo, kadar ni prave svetlobe.
Prav tako je priporočljivo, da lastnik poslane fotografije shrani original, še bolje da fotografira (tudi) RAW način, da se fotografija pred tiskanjem lažje in lepše "obdela".
Škoda bi bilo izbirati med fotografijami, potem pa boljše zaradi "tehničnih" težav ne bi bile primerne........... je pa tudi varianta kolaža manjših fotografij na enem listu.
Uporabniški avatar
hrast
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Če Mar 20, 2008 12:51

OdgovorNapisal/-a hrast » To Dec 22, 2009 13:10

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2008 19:33 Naslov sporočila: Moja fotografija
Večina morjeplovcev je tudi fotografov. Ne mislim profesionalcev temveč ljubiteljskih. Prav bi bilo, da svoje posnetke, vsaj najbolj uspele, pokažemo tudi drugim. Predlagam, da vsak, ki to želi pošlje do dve fotografiji tedensko na forum, z glasovanjem izberemo najboljšo tedensko in nato mesečno, ob zaključku leta pa iz 12 najboljših izdamo Morjeplovčev koledar. Tema naj bo morje in vse, kar je z njim v zvezi.
Prav bi bilo, da izkušeni fotografi komentirajo in dajo nasvete, kaj bi lahko izboljšali in kako.

POZDRAVLJENI !

IDEJO O KOLEDARJU PODPIRAM, OZIROMA SEM JO ŽE PRED DOBRIM LETOM IN POL.
Naslednji dan je Sandi odprl temo Fotografija 7.4.2008

Hrast
Uporabniški avatar
navigator
Viceadmiral
Prispevkov: 445
Pridružen: To Maj 05, 2009 13:12
Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a navigator » To Dec 22, 2009 13:57

Hrast, po bolj pozornem branju zgodovine sem ugotovil, da imaš res primat na tej ideji, priznam da sem bil premalo pozoren :oops: a to ne menja dejstva, da bi to stvar lahko izpeljali.. le določit moramo, kakšna so pravila in pogoji.. format in tehnične karakteristike fotk, način izbora, format koledarja, ali bo ležeči ali pokončni, žirijo profijev, čeprav mislim, da marsikateri amater ne zaostaja v ničemer ali skoraj..skratka, en dober dogovor, bi postavil prava pravila in mislim, da nam lahko uspe.. sem za sodelovanje :D
MORJE, ŠIROKA CESTA..
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Dec 22, 2009 14:18

Z veselje bom tak koledar obesil doma, v vikendu in ga podaril prijateljem. O izvirnosti in kvaliteti fotografij pa sploh ne dvomim, saj je kar nekaj profijev na forumu.
mirno morje
Uporabniški avatar
hrast
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Če Mar 20, 2008 12:51

OdgovorNapisal/-a hrast » To Dec 22, 2009 14:54

Navigator, da se ne bomo zastopili narobe, moje mišljenje je, da bi morali fotografijo, vsaj tisto dobro z morsko tematiko natisniti in jo posredovati tudi ostalim. No, vsekakor pa bi nam en lep koledar prišel hudirjevo prav, vsaj pri vzbujanju skominov.
Tudi moje javljanje ni v smislu dokazovanja kdo je prvi, je pa res da včasih premalo beremo, kaj so drugi že napisali. Poglej koliko vicev se ponavlja in koliko vprašanj je ponovno postavljenih. No ja, se pa vsaj mi sklerotiki še enkrat nasmejimo.
Temo koledarja pa le spelji do kraja, oziroma tiska!

Vsem lep pozdrav Hrast
Uporabniški avatar
navigator
Viceadmiral
Prispevkov: 445
Pridružen: To Maj 05, 2009 13:12
Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a navigator » To Dec 22, 2009 17:15

Hrast, zahvaljujem se za tolerantnost, si lep primer kako naj komuniciramo pravi morjeplovci :D kar pa se tiče koledarja pa-če se seveda Admin in člani strinjate- odpiram redakcijo, zelo bi bil vesel predlogov, in seveda obilico fotografij..
MORJE, ŠIROKA CESTA..
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » To Dec 22, 2009 18:17

Absolutno podpiram idejo, odlična zamisel. Verjamem, da bo to profi izdelek, ki ne bo obvisel po garažah in ki se ga nebi sramoval niti Franco Pace.
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » To Dec 22, 2009 19:41

Če boste rabili sponzorja za samo izdelavo koledarja sem zraven in tudi jaz ga bom z veseljem podaril kolegom ali ga imel doma. :P
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Dec 22, 2009 21:53

Absolutno odlična ideja za naslednje leto!

Predlagam, da se fotografije zbirajo, pokažejo tukaj in podobno, seveda vse v nekem minimalnem formatu, za na forum širine največ 580 px.
Potem bi res naredili neko žirijo tistih, ki se vsaj majčkeno spoznamo in izbrali recimo kakšnih 30 najboljših, vse te pa bi potem dali na glasovanje. Prvih 13 dobi mesto na koledarju, 12 mesecev, pa ena "iber" huda za naslovnico! :D

Glede velikosti in kvalitete fotografij... Kakšni telefoni tukaj res odpadejo, vse ostalo pa bo dobro! Če bo fotka v premajhni resoluciji ali pa preveč zrnata, lahko res naredimo nek kolaž manjših za kakšen mesec.
Sama resolucija itak danes ni več problem, no ja vsaj upam da ne. Fotkajte vedno na MAX resoluciji in v najboljši kvaliteti! Spominske kartice so tako poceni, da nima smisla "šparat"! Tisti z DSLR-ji pa itak upam, da vsi delate v RAW, pa če ne vedno, vsaj takrat, ko se spravite naredit dobro fotko, naredite zraven še RAW.

Fotolov se začenja!!! Do leta 2011 ni več daleč, le dobro leto! :D

LP
Uporabniški avatar
navigator
Viceadmiral
Prispevkov: 445
Pridružen: To Maj 05, 2009 13:12
Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a navigator » Sr Dec 23, 2009 07:55

Počasi se bodo izoblikovali parametri izvedbe tega projekta. Admin je okvirno določil format in kvaliteto fotk, žirija ki bo izbirala paradne fotke pa bo zanesljivo imela težko delo. v tem letu bi prav rad bil v tej žiriji, ker kolikor poznam nas morjeplovce, bodo padale mastne tekočinske podkupnine v kakih oštarijah.. :lol: Projekt pa je treba potem spravit v obliko, ki jo lahko potem obesimo na steno- obliko, format, kvaliteta papirja...itd te postavke sporočim naknadno, potem se bomo odločili kak format in kaka postavitev nam najbolj ustreza.. pokončni ali ležeči.. mnenja in predlogi so dobrodošli..
MORJE, ŠIROKA CESTA..
Uporabniški avatar
navigator
Viceadmiral
Prispevkov: 445
Pridružen: To Maj 05, 2009 13:12
Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a navigator » Če Jan 07, 2010 12:36

Malo obujanja spominov na tople dni..
http://www.mojalbum.com/navigator/morje
MORJE, ŠIROKA CESTA..
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Sr Dec 15, 2010 13:45

Lanjsko leto tak čas smo se pogovarjali o koledarju.
Zdaj, ko bi moral bit že gotov, je pa vse tiho.....Škoda, da se ni noben pravočasno spomnil. Ampak enkrat ga pa moramo imet!
mirno morje
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » Sr Dec 15, 2010 15:16


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov