Delfini: Krk-Cres

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

lukzy
Kapitan korvete
Prispevkov: 104
Pridružen: To Mar 17, 2009 18:21
Kraj: Ljubljana - Krk

Delfini: Krk-Cres

OdgovorNapisal/-a lukzy » Ne Avg 08, 2010 22:13

Jata delfinov katero smo srečali zvečer na poti nazaj s Plavnika.
Smo jih opazovali kar kake 20 minut. :D :shock: :D

Slika
Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

OdgovorNapisal/-a 123dejan » Po Avg 09, 2010 11:21

Bemtiš maš srečo :!:

Jaz bi tudi :evil: :D :D
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » Po Avg 09, 2010 11:50

Izgleda, da so letos kar stalnica v tem akvatoriju ........ konec maja sem jih tudi opazoval, nekaj dni zapored............ prej jih pa 10 let nisem videl
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Po Avg 09, 2010 13:00

Tudi mi smo jih videli letos že dvakrat in sicer znotraj paških vrat, šli so proti Zrćam :lol: :lol: :lol: - verjetno žurirat v Aquarius, hehehhe...

Sem nekaj poskušal snemat in slikat, pa ni uspelo tako dobro, da bi blo vredno objavit... Je pa res lepo doživet, ko se mečejo ven...

Čestitam za dober posnetek
Green to green or red to red, safely go ahead!
lukzy
Kapitan korvete
Prispevkov: 104
Pridružen: To Mar 17, 2009 18:21
Kraj: Ljubljana - Krk

OdgovorNapisal/-a lukzy » Po Avg 09, 2010 13:04

Mi smo jih srečali 3-krat. Me prav zanima kaj bi bilo če bi šel v vodo takrat. Domnevam, da niso ravno tako krotki kot Flipper... :P
Black Seven
Desetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Maj 04, 2012 20:18

OdgovorNapisal/-a Black Seven » Ne Sep 09, 2012 13:09

Mi tudi videli v bližini Veli Lošinja :)
Uporabniški avatar
ljubo
Admiral
Prispevkov: 1206
Pridružen: To Mar 09, 2010 07:36
Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a ljubo » Ne Sep 09, 2012 20:39

Slika

Tako ga je pa meni uspelo slikat tik ob barki pri plovb iz Silbe na Rab.
pomisli in zgodilo se bo
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a heron » Ne Sep 09, 2012 22:12

Jaz sem šel nekajkrat v vodo, ko so bili delfini blizu.
Vedno so se toliko oddaljili, da jih pod vodo skoraj nisem videl.
Res pa je, da so bili to vedno tisti manjši delfini (atlantski delfin in podobne vrste) in nikoli velike pliskavke, ki so "standard" v Jadranu.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

OdgovorNapisal/-a Splav » Po Sep 10, 2012 12:32

Lani junija sem jih opazoval med Plavnikom in Cresom. Ponoči sem poslušal njihovo dihanje, ko so plavali ob vzhodni obali Cresa. Letos maja pa sem tri opazoval severno od otoka Zeča, usmerjeni so bili čez Kvarner proti Istri.
Mirno morje in široko obzorje.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Sep 10, 2012 13:06

Nam so letos trije delfini naredili cel šou, ko so se med Žutom in Pašmanom metali iz vode :D
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Sep 10, 2012 13:33

Pred Červarjem in Vrsarjem jih srečam vsako leto... nisem pa šel še plavat z njimi... :wink:
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

OdgovorNapisal/-a inspiron » Po Sep 10, 2012 16:35

lukzy napisal/-a:Mi smo jih srečali 3-krat. Me prav zanima kaj bi bilo če bi šel v vodo takrat. Domnevam, da niso ravno tako krotki kot Flipper... :P


Z "divjimi" (ne iz bazena) delfini sem plaval ze veckrat. Na Jadranu sem med njih skocil vsaj ene 3x do sedaj - v bistvu se zelo hitro razprsijo oz. odplavajo stran in jih kaj prevec ne zanimas. Ze ko ustavis barko (kjer se drugace na premcu silno zabavajo) se tipicno ne ustavijo zraven, ampak oddirjajo po svoje. Enkrat pred Visom so nekaj minut se plavali "okrog" mene, vendar na razdalji, da sem jih z masko komaj videl.

Dosti boljse je bilo pa na Zanzibarju. Na jugu Zanzibarja je vasica Kizmikazi in tam te peljejo precej dalec ven na "odprto" morje plavat z delfini ($35 na osebo z ribjim zarom po povratkU). Ko se vozis ven izgleda kot natega, ampak res te pripelje do ene oz. vec jat delfinov. Z njimi smo plavali vsega skupaj 2 uri, ceprav izgleda takole: iz colna v vodo, 5-10 minut, delfini spizdijo, nazaj v coln in jih lovit - ali pa drugo jato. Pridejo precej blizu, nekje na dolzino roke - slatat se ne pustijo. Zanimivo je bilo, da se pridejo dobesedno bahat z ulovom - pridejo blizu tebe in ti kazejo ribo v gobcu. Hecno...

Kratek filmcek iz zanzibarja, ki mso ga posneli med plavanjem z delfini:
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... IAq3c5Mc6s


P.s.: Priznam, da me je bilo vedno strah - niso "Flipperji" - so velike zivali in v njihovem okolju si totalno nemocen. Vedno sem se tolazil s tem, da so verjetno inteligentnejsi od mene in da jim je totalno jasno, da sem jim popolonma nenevaren.
matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » Po Sep 10, 2012 16:53

V Istri jih najpogosteje lahko vidite na Kamenjaku. Ponavadi plavajo v smeri od Porerja proti uvali Polje in naprej v zaliv. Tam je voda precej globoka in zganjajo ribe v jato ter jih nato lovijo. Letos nam jih sicer ni uspelo videt prejsnja leta pa so bili dnevno tam. Ponavadi v popoldanskih urah. Poznam nekaj ljudi, ki so z njimi plavali oz. vsaj poskusili. Ce pa ze to delate pa vsaj pazite, da ni poleg mladicev, ker to niso domace zivali in so lahko tudi nevarni. Tako za zdravje, kot za denarnico. Ce vas vidi roka zakona vam bo zal, da ste sploh videli delfine. Jih je namrec prepovedano vznemirjat. Tudi pluti z colnom za njimi ni dovoljeno. Odvisno kaj bodo vzeli kot vznemirjanje.
jest
Viceadmiral
Prispevkov: 385
Pridružen: To Jan 11, 2011 18:18
Kraj: Litija - Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jest » To Sep 11, 2012 08:24

Tudi mi smo jih letos srečali na relaciji od Plavnika do Malinske 2x.
Lani jeseni sem doživel neverjeten dogodek.Iz kopnega,avtokamp Konobe na otoku Krku sem opazil,kako se je morje na odprtem zvalovilo.Prikazalo se je ogromno delfinov z mladiči,ki so pred seboj gnali jato rib.Lov je bil prava paša za oči,saj nisem še nikoli videl tako veliko delfinov skupaj in v takšni adrenalinski akciji.Videlo se je kako organizirano ženejo ribe proti zalivu, kjer je nastanjena marina Punat.Dogodek se ne da opisat z besedami.Takšnega boja za preživetje rib in na drugi strani delfinov še nisem videl.Morje je kar vrelo.
Po uspešnem lovu so se delfini vračali mimo mene na odprto morje.Tokrat je bilo njihovo plavanje umirjeno in graciozno,kot smo ga običajno vajeni.
Vsako leto srečamo delfine tudi v okolici otoka Raba.
Pozdrav iz Srca Slovenije!
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » To Sep 11, 2012 15:17

--
Nazadnje spremenil EDO, dne Pe Dec 07, 2012 19:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta