Povrnitev podatkov

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

Povrnitev podatkov

OdgovorNapisal/-a Novinec » Pe Mar 25, 2011 10:58

Ker sem bil malo "šlampast" sem namesto ene fotke v fotoaparatu izbrisal vse. Slišal sem, da obstoja program, ki lahko vsaj delno povrne kar je bilo na SD kartici. Je to res?

Hvala za odgovore!

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » Pe Mar 25, 2011 13:34

Men je uspelo s PhotoOne RECOVERY" ........ potegneš z neta
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 545
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » Pe Mar 25, 2011 13:50

Slike se da rešiti, ampak do tedaj te kartice ne uporabljaj, ker boš z novimi slikami prekril podatke.
Meni se je to že zgodilo, sam se ne spomnem, kateri program sem rabil. Tukaj je 10 najboljših (brezplačnih) programov. Izberi si enega in pod sliko klikni na povezavo za inštaliranje.
http://www.raymond.cc/blog/archives/200 ... -software/

... vse to, če imaš na računalniku sploh vhod za SD kartice. Če tega vhoda nimaš, kartico nesi v fotografski studijo. Trik je tudi v temu, da rešenih slik ne boš mogel več shraniti na SD kartico, ampak jih boš lahko samo še shranil na disketo, CD oz. razvil.
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OdgovorNapisal/-a bouton » Pe Mar 25, 2011 15:33

Jaz sem enkrat zadevo uredil s programom UndeleteMyFiles Pro.
Res pa nič ne snemaj na to kartico. Sicer boš vsaj kakšno fotografijo nepovratno izgubil, če že ne vseh.
Če si kaj v Ljubljani, ti zadevo lahko jaz poštimam.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Pe Mar 25, 2011 16:46

Hvala vsem, sem poskusil in dobil vse fotke, še ene stare, katere sploh nisem vedel, da še obstojajo, čeprav sem že večkrat fotkal čez nih. Nisem pa dobil filmčka, kajti prepozna ga kot BMP in ne gre več dol. Važno je, da so se fotke vrnile.
Še enkrat hvala!

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OdgovorNapisal/-a bouton » Pe Mar 25, 2011 17:07

Pri filmčku morda popravi samo končnico - namesto bmp napiši avi ali kakorkoli že so končnice za filme pri fotoaparatu. pa ti bo morda delalo. Pri birsanju se namreč zbriše le delček imena v FAT tabelci.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » So Mar 26, 2011 00:02

Kot pravi bouton, spremeni končnico in ko bodo Windowsi zatežili, da to pomeni, da datoteka ne bo več uporabna, ti še kar vztrajaj pri svojem dejanju in pritisni Yes. :D
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Mar 26, 2011 20:55

Končnica se verjetno spremeni v kakšnem programu, kajti ime datoteke se da spremeniti, končnica iz bmp v avi pa ne gre. Pa četudi grem v lastnosti, itd.... Mogoče pa je enostavno pa ne vem? Pomoč?

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » So Mar 26, 2011 21:16

Najbrž je več načinov, ampak eden je tale:
1) Namesti si Total Commander: http://www.ghisler.com/download.htm
2) Najdi datoteko in pritisni F5.
3) Nato izbereš v katero mapo naj kopira datoteko, v pogovornem oknu pa lahko tudi spremeniš ime in končnico datoteke. Zapomni si edino mapo, kamor kopiraš datoteko, da je kasneje ne iščeš.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Mar 26, 2011 21:51

Hvala, sem probal, pa ne gre, očitno je preveč poškodovana datoteka.

Nič hudega, važno, da so fotke OK.

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OdgovorNapisal/-a bouton » Ne Mar 27, 2011 09:24

Probaš lahko še, da na datoteko desno klikneš in izberi odpri z Windows Media player ali pa kakšnim drugim programom za predvajat filme. Morda bo delalo. Če je napačna le končnica in je sama datoteka ok.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Ne Mar 27, 2011 11:18

Sem spreminjal končnice in predvajalnike,.... pa ni šlo.... potem me je razjezilo in sem vse zbrisal. ne bom si kravžlal živčkov zaradi enega filmčka.

Hvala ti za pomoč!

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Mar 27, 2011 16:40

Jaz bi za tisti filmček najprej prepisal datoteke nekam drugam na varno, nato pa posnel z isto napravo še enega, da vidim, s kakšno končnico datotekie tista naprava poimenuje filmčke.

Menjanje končnice utegne zezati, če imaš 'skrite končnice znanih tipov datotek' (M$ privzeto praviloma postavi tako).

V lastnostih mape (folder options) razklikneš 'hide extensions for known file types' (ali analogno v slo winsih) in potem ta tip težav pri preimenovanju končnic datotek praviloma preneha - enostavno klikneš v ime, še enkrat klikneš v ime (ali klikneš z desno tipko in izbereš rename) in popraviš končnico.

Če to slučajno ne gre, greš v komandno okno in tam narediš preimenovanje z ukazom rename.

Ko si že pobrisal, je to nasvet za kdaj drugič
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Mar 28, 2011 21:28

Tole kar je napisal Marjan Tonki je ZLATO PRAVILO in to OBVEZNO NAREDITE TAKOJ, KO PRVIČ PRIŽGEŠ RAČUNALNIK!!!!

Ne vem kateri kreten pri Microsoftu si je izmislil skrivati končnice???? OK, res je pri XP in nazaj bilo potem za neveščega uporabnika malo čudno preimenovanje datotek in je potem kdo še končnico spremenil... Upam, da je to razlog, vendar na Windows 7 so to rešili in sedaj res ni več potrebe po tem...

In če imaš to skrito z veliko lahkoto zaženeš tudi virus... Končnice EXE seveda ne vidiš, ime datoteke, ki ga vidiš pa je recimo "picture.jpg"
V resnici je to datoteka "picture.jpg.exe"...
To pa upam, da vsi razumete kot HUDO zajeb*** :wink:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Mar 28, 2011 23:07

admin napisal/-a:Ne vem kateri kreten pri Microsoftu si je izmislil skrivati končnice???? OK, res je pri XP in nazaj bilo potem za neveščega uporabnika malo čudno preimenovanje datotek in je potem kdo še končnico spremenil... Upam, da je to razlog, vendar na Windows 7 so to rešili in sedaj res ni več potrebe po tem...


XP (in že prej od DOS-a dalje) bi moral imeti možnost, da datoteki z atributom system ne moreš spremeniti imena, če prej ne umakneš tega atributa (kar je čisto enostavno, če si ti tisti, ki je napisal del operacijskega sistema, ki zares spreminja ime). S tem bi bil problem nenamerne spremembe imena (in pripone) reči, ki so del sistema, na čisto enostaven način rešen.

Za uporabniške reči bi si uporabnik zapomnil pri prvem problemu - recimo xx.doc v xx.juhca, kar so včasih vzeli pri vsakih osnovah informatike. Računalnik in programi po končnici ugotovijo, kaj je kaj in kdo to obdeluje.

Pet minut dela, da si to zapomniš, če le imaš IQ višji od telesne temperature. Nič več, da to razumeš, če je IQ od vrelišča vode naprej.

Od tedaj naprej dalje bi se uporabnik malček zavedal, da z imeni njegovih datotek nima opravka samo on, ampak tudi operacijski sistem, ki mora reči tudi 'razumeti', kar bi bilo nasploh čisto koristno.


Namesto tega so naredili način, da te vpraša, ali si prepričan. In ker na isti način sprašuje za milijon reči, za katere uporabnik sploh nima možnosti, da bi ugotovil, ali tisto sme dovoliti ali ne, uporabnik pač klikne. Ker pri tem ni za odolčitev potrebnih informacij, to efektivno navaja uporabnike, da naj o tem in pri tem nehajo misliti.


In potem so se spravili skrivat. In seveda so vse njihove skrivalne mehanizme (recimo alternate data streams v NTFS) skoraj takoj porabili pisci zlonamernih programov, tako da zdaj antirootkit pregledovalniki včasih rabijo en teden za analizo nekaj TB diskovja. Kar teoretično pomeni, da bi moral biti tisti računalnik med pregledom en teden offline.

Mislite si Morjeplovca en teden offline.


Za zdaj ni videti, da imajo Windows 7 rešitev za ta problem. Recimo, v Visti in Windows 7 so ukinili 'repair' instalacijo, češ da ni več potrebna, v resnici pa so bili najbrž mnenja, da so uporabniki s tem preveč zlahka zamenjali kodo instalacije operacijskega sistema.

Če zlonamerni program uspe prodreti in je res bistro napisan, bo spravil svojo kopijo na vsa mesta, od koder bi MS obnavljal zdravo različico. Dober protivirusni program, ki izvede pregled brez poganjanja programov na disku, bo odstranil poškodovane dele, ampak M$ ne bo imel od kod z diska dobiti zdrave različice manjkajočih programov.

Na CD, od koder je včasih stekla repair instalacija, so vse manjkajoče reči bile, in zlonamernemu programu nedostopne. Sicer je res bilo potem treba ponovno nameščati popravke, ampak potem je bil operacijski sistem zdrav, uporabniške podatke je pa, če je bilo treba, vrnil obnovitveni program varnostnega kopiranja.

Ampak te funkcije - vsaj zadnjič, ko sem gledal - ni bilo več.

Prej je videti, da se piscem malware-a še ni dalo oziroma ni bilo treba, da bi ponucali nove mehanizme, ki jih imajo na razpolago za skrivanje. Recimo, Miha Pihler je predlanskim na NT konferecni povedal, da je teoretično možno spraviti virus v nekatere tipe inteligentnih večportnih (običajno strežniških) mrežnih kartic (torej ne na disk, ampak v flash rom BIOS mrežne kartice). Lani je povedal, da so bili prvi taki virusi že zaznani. In ne HW ne operacijski sistem tega ne branita, oziroma vsaj ne učinkovito.

To je skoraj tako, kot če bi imele naše barke gambet med sidrom in verigo iz polakirane papirne mase - saj hočemo, da vsi zapravljajo v marinah in nočemo, da bi ljudje spali na sidru. In po možnosti zahtevamo sveže barvanje tega pred vsako plovbo (automatic update), in mogoče bi bilo treba še predložiti potrdilo o barvanju kot pogoj za potrditvi crew liste.

Ta scenarij je nor, ampak ni nemogoče, da kdo kaj takega uzakoni. Trhla arhitektura, ki 'brani' te komponente pred zlonamernimi programi žal ni nič manj nora od tega primera.

Torej ni problem 'kateri kreten', ampak je problem, da je kretenizem najbrž zdaj že integralni del sistema.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost