Batery isolator

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Če Maj 19, 2016 23:22

:oops:

Res ni mi jasno kako so tu nekateri zelo strokovni.

Lotali bi plinsko inštalacijo za klimatske naprave z cinom in svinčene celice spajali paralelno.

Prosim za samo en primer kjer so v praksi dve svinčene celice povezane paralelno :?:

Res ste strokovnjaki.

Svaka vam čast. :!:

Slika

Tukaj je pravilna vezava za dva akumulatorja.

To se ni spomnil NF temveč je izdelek tovarne victron energy.

Glede na nestrokovnost njihovega izdelka in visoko znanje nekaterih na forumu, predlagam da namesto brisanja postov odprete tožbo proti victron energy, ker zavaja kupce kako naj pravilno priključijo dve svinčeni bateriji.

Če vam tožba uspe boste miljonarji :lol:
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Pe Maj 20, 2016 00:47

pajer1 napisal/-a:
polanc napisal/-a:Hmm sem bral,ne vse razumel..Še mal pa bodo akuji in diode leteli v kanto in nazaj 2 nova enaka po 150 ah in zvezani plusi skup,pa sam eno stikalo in jebi ga


Pred štirimi leti sem imel isto dilemo. Odločil sem se za vezavo plus na plus in inus na minus. Dva enaka akuja, iz iste serije in enake moči, v pomoč jima je še fotovaltaika. Samo regler za fotovoltaiko in konec zgodbe.

Meni zadostuje za dva hladinika itd .....

.


Pajer

Ti si vezal dve bateriji paralelno in misliš da imaš 2 bateriji, kar ni res.

Teoretično tako imaš samo 1 baterijo.

Zato je moj nasvet za vse ki želijo montirat 2 bateriji paralelno naj kupijo eno 1 baterijo z kapaciteto kot sta obe sedanji in ves glavobol odpade.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Maj 20, 2016 06:37

NOVI FOSIL napisal/-a:Le čevlje naj sodi kopitar

Narobe :!:
Pravilno: Le čevlje sodi naj Kopitar.

Boris, piši raje o tistem o čemer imaš kaj pojma in vsi bomo veseli, ker ne bo nič napisanega. :wink:
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Maj 20, 2016 07:22

NOVI FOSIL napisal/-a:Prosim za samo en primer kjer so v praksi dve svinčene celice povezane paralelno :?:


Torej akomulatorski strokovnjak:
Vse vojaške diesel podmornice tega sveta in še marsikaj drugega kjer so potrebni visoki tokovi. :lol:

Če bi bilo tvoje znanje vsaj 1% tako močno kot tvoje verbalno nasilje, bi ti bilo močno nerodno nad tvojimi zapisi. :cry:
Nazadnje spremenil SR 290, dne Pe Maj 20, 2016 07:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Pe Maj 20, 2016 07:25

NOVI FOSIL napisal/-a:Ti si vezal dve bateriji paralelno in misliš da imaš 2 bateriji, kar ni res.

Teoretično tako imaš samo 1 baterijo.

Zato je moj nasvet za vse ki želijo montirat 2 bateriji paralelno naj kupijo eno 1 baterijo z kapaciteto kot sta obe sedanji in ves glavobol odpade.


Ejga, daj nehaj me vpletati v svoje nebuloze in trditve kaj jaz mislim in kaj jaz imam.

Teorija je eno, praksa je pa taka , da imam dovolj energije za dva hladilnika pa še kaj. Kako to dela, zakaj tako dela, me ne gane in se ne ukvarjam s tem.

Meni se sladko hebe za razne diode, cyrikse in ostale usmernike razsmernike.

Po mojem bi moral nekdo usmernik, razsmernik montirati na sebi!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Pe Maj 20, 2016 07:32

Nikola T. napisal/-a:
NOVI FOSIL napisal/-a:Le čevlje naj sodi kopitar

Narobe :!:
Pravilno: Le čevlje sodi naj Kopitar.

Boris, piši raje o tistem o čemer imaš kaj pojma in vsi bomo veseli, ker ne bo nič napisanega. :wink:


NT ne govorim o tvoji strokovnosti temveč o paralelni povezavi dveh akomulatorjev.
Vask ve če združiš 2 akumulatorja + na + in - na – da, delujeta kot 1.

Posledično je to 1 sama baterija, ki ima krajšo življensko dobo kot če bi bila ena sama.

V kolkor kdo ve da ni tako, naj me popravi.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Maj 20, 2016 07:39

Slika

LP NT :D
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Pe Maj 20, 2016 17:00

NT tukaj ti dam čist prav.

Tako stikalo bi moralo biti na enem od dveh paralelno vezanih baterijah pa ne bo problema le da mora imeti vidno označeno pozicijo ON – OF.

Slika

Drugače se globoko opravičujem da sem se upal pokomentirati temo ki je rezervirana samo za strokovnjaka.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Maj 21, 2016 23:04

NOVI FOSIL napisal/-a::oops:

Res ni mi jasno kako so tu nekateri zelo strokovni.

Lotali bi plinsko inštalacijo za klimatske naprave z cinom in svinčene celice spajali paralelno.

Prosim za samo en primer kjer so v praksi dve svinčene celice povezane paralelno :?:

Res ste strokovnjaki.

Svaka vam čast. :!:

Slika

Tukaj je pravilna vezava za dva akomulatorja.

To se ni spomnil NF temveč je izdelek tovarne victron energy.

Glede na nestrokovnost njihovega izdelka in visoko znanje nekaterih na forumu, predlagam da namesto brisanja postov odprete tožbo proti victron energy, ker zavaja kupce kako naj pravilno priključijo dve svinčeni bateriji.

Če vam tožba uspe boste miljonarji :lol:

O priliki bom to temo malo počistil in/ali prestavil iz tega dela foruma.

Do takrat pa je, kot vedno, vsak odgovoren za to, kaj napiše.

Imel sem nekaj več dela in kak mesec skoraj nisem bil na internetu (opravka z posebnim delom sprejemnega izpita za penzioniste, pa mogoče bom napisal zgodbi o dveh osmozah na krmilih in kaj se je pri tem sčaralo, pa še marsikaj drugega). Imel pa sem tudi malo dovolj tistih, ki nakladajo o tem, od kod kopiram in da se itak vsak vse najde z googlom na internetu.

Pa sem malo čakal da bo tistih približno 10 to našlo in sem nalepilo ustrezne povezave, ki bodo vse pojasnile.

NT je že opisal in dal načrte za nekaj načinov takih povezav - in ko so ga pred nekaj leti zezali, da zraven ni navedel vseh uporabljenih/predpisanih standardov, se za kako leto sploh ni več oglašal na morjeplovcu. O tem je na raznih koncih pisal tudi admin, a brez načrtov (in njihova mnenja so med sabo skladna). NT je potem nadaljnje načrte objavljal izven morjeplovca.

Jaz lahko poljudno (vsakomur razumljivo) razložim, kako in zakaj delujejo tiste rešitve in načrti, ampak zdaj najprej dajem priložnost tistim, ki so napisali, da vsak polpismen itak vse najde na internetu, da pokažejo, če so sami polpismeni in to najdejo in dajo povezave.

@NF
    Ne razburjaj se, prosim. V začetku si pisal marsikaj, zdaj pišeš korektno - in če se motiš, to ni zato, ker koga 'zezaš', ampak pač tako misliš.

    Po mojem nimaš prav, ampak motiti se je človeško.

    Veliko tistih, ki imajo prav, pojasnila tu ni več voljno podrobno napisati (tudi jaz zdajle ne), če pa kdo brez utemeljitve piše, da nimaš prav, je to v enaki meri naša 'zasluga' kot tvoja.

    Ko bom utegnil, bom verjetno tako pojasnilo napisal tudi na forum.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Ne Maj 22, 2016 07:42

Ja nič, grem metat stran servisne akumulatorje, ker jih mam kr nekaj vezanih vzporedno...hvala NF za razsvetljenje in topu pir
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Maj 22, 2016 08:32

Gregor, seveda imaš prav.

Ampak napiši tako, da bo to jasno razumljivo vsakomur, ali pa z googlom najdi stran z jasnim in nedvoumnim pojasnilom, ne pa da 'zajebavaš' tistega, ki se še moti.

Nekdo je tu (ti?) nekoč napisal, da vsak polpismen lahko najde karkoli na google?

Najdi nam tako pojasnilo, če nisi tudi ti manj ko polpismen.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Maj 22, 2016 09:15

Gregor nisi samo nenormaln, ampak si očitno tudi nepismen 8)
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Maj 22, 2016 09:25

gregor.n napisal/-a:Ja nič, grem metat stran servisne akumulatorje, ker jih mam kr nekaj vezanih vzporedno...hvala NF za razsvetljenje in topu pir


a to ni v redu da so tako vezani, potem bom še jaz moje vstran zabrisal SlikaSlikaSlika

Slika
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Maj 22, 2016 10:07

Ne se norca delat fantje... raje napišite znanstveno disertacijo o vezavi akumulatorjev :twisted:
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Maj 22, 2016 10:16

Nič vstran metat! Raje poglejte na NFjevi skici kako se paralelno veže akumulatorje. :lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov