Visokotlačni čistilec

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Sr Maj 02, 2018 21:15

No, pa se je tema le vrnilana cistilce :D Malo denarja,malo muzike. Na barki imam menda najmanjsega Karcherja, plasticna crpalka, star vsaj 20 let. Enako se je zaganjal, problem je, ker nekaj na tlacnem delu ne tesni. Meni je crknil O-ring v tlacnem ventilu, par centov stroska. Je pa dal cistilec kar nekaj skozi in tudi plasticna crpalka ni problem. Pazitje treba, da ga ne zazenes na suho, ampak ga prej vedno zalijes z vodo in tudi izpustis morebitne zracne mehurcke iz cevi. Tudi vroce vode plastcne crpalke ne prenesejo. Pri nakupu ne glejte na znamko, lahko je tudi no name produkt. Vazen je pretok in priporocljivo kovinska crpalka, saj boste lahko uporabljali tudi vroco vodo, recimo iz bojlerja. Je pa smrt vsak visokotlacni cistilec,ce pumpa laufa na suho. Popravljat se poceni izdelkov, ce nisi sam svoj majstor, ne izplaca, ker se cena hitro pribliza vrednosti novega produkta.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Maj 03, 2018 08:31

eni bi spet radi po svoje temo zavozili, ampak pustimo to.

zlatko, znamka je še kako pomembna, če boš čez 5 ali 10 let hotel še kaj popravit ali dokupit. no-name, pomeni tudi no-aftersale. verjemi, da nobena poceni XY firma ne bo delala top kvalitete za majhen denar. ne v današnjem svetu. Kar se pa popravil tiče, pa tudi profi zadeve, lahko povem iz prve roke za Kärcher, jurja, ni noben problem pustit na servisu.
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Če Maj 03, 2018 08:41

Za profi uporabo se strinjam, za domačo uporabo, ko 2 x na mesec uporabimo čistilec, pa se mi ne zdi smotrtno metat denarja. Deli tudi nekako pašejo med posameznimi znamkami, če pa crkne črpalka, pa se poceni zadev tako ne splača popravljat. Meni plastična črpalka drži že 20 let, ampak pazim, da je pred uporabo vedno zalita z vodo in ne uporabljam vroče vode. Za profi zadeve je že drugače, ampak za domačo uporabo verjetno nihče ne bo odštel par 1000E za čistilec. Še enkrat trdim, da je življenska doba čistilca največ odvisna od tega, kako ravnamo z njim.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Maj 03, 2018 11:53

zlatko83 napisal/-a:Za profi uporabo se strinjam, za domačo uporabo, ko 2 x na mesec uporabimo čistilec, pa se mi ne zdi smotrtno metat denarja


Ko jih kupiš nekih 5-6 kitajčkov, ugotoviš da je ravno obratno. Da si zmetal veliko dinarčkov čelno v smeti in bi bolje skozi prišel, če bi že v štatru kupil mašino, ki ni bila narejena izključno za refleksni nakup, ko se ti zdi lep dizajn ohišja v lidlu predober deal, da bi ga spustil.

Men so nosil to dračje ''na servis'' prvega sem še razstavil in nekaj pametoval, ostale sem pa kar lepo poslal tja od koder so prišli. Cheap bastards.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Maj 03, 2018 15:00

Js sem pa ene 5 let nazaj kupil enga Nilfiska za cca 350€ (cheap-shit kategorija) in neverjetno - zadeva dihta, deluje, z njim perem vse od avtov, čolna, tlakov tudi streho od bajte. Pa ne vem ali ma plastičen, keramičen, kovinski ali plutovinast bat. Ni ne grd, ne težek in tudi smrdi po nafti ne. Zdaj pa ne vem več kako in kaj.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Maj 03, 2018 17:05

Cheap shit je v rangu 100€ do nekih 200, nad tem so že dokaj solidne mašine, Nilfisk pa je neke vrste mercedes v tem razredu in tudi v višjih.

Je pa če se hočeš it resno pranje s katerimkoli strojem osnovni pogoj, da ima gretje vode, da lahko pereš s paro. Tam pa v večini primerov pretakaš kurilca in to zna smrdet.

Ni ga lepšega in boljšega samozadstnega občutka, kot ko nekaj pereš ali pa uničuješ s 160°C paro pod visokim pritiskom. Priceless.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Maj 04, 2018 20:20

Nilfisk so mi domači kupli za rojstni dan in je napram kärcherju za 230€ res boljši ker še vedno dela po 4letih kar kärcher ni zmogel. Tudi pere prav zadovoljivo za domačo uporabo pa naj reče kdor hoče kar hoče. Tud sam vem da je on wap vesoljska ladja amak uzame placa za en motor u garaži. Na bolhi sta pa dva na razpolago za tiste ki jim je vse ostalo kinder surprise...
igor11
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: To Nov 24, 2009 13:06
Kraj: ljubljana

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a igor11 » So Maj 05, 2018 20:41

Zgleda velja rek malo denarja malo muzke , pri visokotlačnih čistilcih, po logiki bi moral veljat, vendar so kapitalisti pregnani in hočejo večji dobiček, zato proizvodnjo preselijo iz Nemčoje na Kitajsko, cena izdelka ista, samo kvaliteta slabša, pri sestri uvažajo Nemške elektro motorčke za žaluzije komad čez 100 eur, do leta 2009 proizvodnja v Franciji, nato preselili v Romunijo in v Turčijo cena enaka. Prej skoraj ni bilo reklamacij, po letu 2009 polno okvar in reklamacij, tko, da je blo isto če si kupil Kitajca za 10 eur. Pri tekstilu ,supergah nemoreš kvaliteto ocenit z ceno, ker imam 5 otrok in se veliko superg rabi sem ugotovil, da rebook za 35 eur zdrži 1- 2meseca, adidas za 35 eur pa eno leto.Supergi iz decahtlona za 9 eur zdržijo 1 leto, sončne kreme faktor 50 pri testu zveza potrošnikov z najboljšo oceno med cenejšimi iz hoferja kar kokretno dražja krema zelo priznanega proizvajalca pa dobi najslabšo oceno, zaščita je bila za faktor 30, tko da se vidi, da nas multinacinalke zavajajo in dobro služijo na imenu in preteklem imidzu.
morje, morje...
Uporabniški avatar
Kepca
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Sr Apr 14, 2010 11:57
Kraj: Moste 1218 - Krk

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a Kepca » Če Maj 10, 2018 15:43

Pozdrav,

jaz sem imel Karcherja iz leta 2006-2007 - kot bi zdaj rekel model K2 (majhen pretok, majhen pritisk, plastična pumpa,...)
Za pranje avta, koles, terase, ... za splaknit čoln, ... za razne kosilnice, kultivatorje, šajtrge, ... je bil ok.
Za tlakovce prat ... je vse stvar kvadrature ampak z nekaj vztrajnosti in "roto šobo" sem 250m^2 nekajkrat spucal vse nesnage, alg, lišajev, ... (pač sem ga gonil cel dan).

10 let je delal bp - potem je začel nagajat - ko si stisnil pištolo, se ni startal ali pa je startal in potem pulziral ... sem ga razdrl in spucal ter namazal tlačno stikalo in je bilo nekaj časa OK, potem pa je dobil na cilindru pumpe razpoko in se ga ni splačalo popravljat.

Zdaj imam K5 - zadovoljen ... dela, ima nekaj pritiska in nekaj pretoka ... je boljši kot ta star :) je še vedno prenosen, se ga da prepeljat v avtu na vikend, morje, ...

Sem drugače kar tehničn zoprnež ... ampak ali bi imel PRO varianto in zanjo dal 3x, 5x ali 10x več kot za trenutno, da bi imel mašino rv rangu o kakršnih je govora zgoraj ... verjetno ne, ker je prevelika, ker je ne bi zaupal 10 letnemu otroku saj bi si odrezal prst ali razmesaril nogo (ja voda reže), ker zadevo rabim v povprečju 2x na teden po kako uro ... ker bi bankrotiral, ko bi šlo kaj narobe in predvsem, ker lahko nekaj perem 30 minut in ne največ 18, ker moram v eni uri naredit 3 pranja da preživim z zaslužkom ... in da imam še čas za en cigaret.

Hpam, da razumete poanto hobby uporabnika.

Lp,
Boštjan
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Maj 11, 2018 10:24

Otrok s pro vapom ne bo mogel prav dosti ker je prvič puška dolga več kot meter in tako otrok ne more sprožit vase, drugič moraš za potegnt sprožilec bit že mal deca, tretič pa ko sprožiš ti pritisk zabije puško močno navzgor tko da jo mora odrasel držati z obema rokama pa še cukne za 20cm.

Hobi je ok ampak men grejo na živce polovične stvari pol mam pa raj za hobi profi mašine čeravno nekje moj letnik :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Maj 11, 2018 10:36

a da pa pištolo na tla, pa pohodi na ročko pa si uč zlije, ti pa ne pride na pamet. sam imaš mulca, bi lahko vedel, da ravno ne berejo navodil za uporabo.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Maj 11, 2018 10:44

To je opcija čeprav še ni tolk velik ampak imaš prav. Je pa tudi iznajdljiv kar se pizdarij tiče do te mere da bi najverjetneje v prvo to naredil..
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a kotulc » Pe Maj 11, 2018 23:15

Že hobi naprave niso kar tako, me je curek iz Karcher K5 s freza nastavkom (baje doda 50% moči) zadel v golo nogo in imam konkretno modrico.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti