Elan T 401

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

grezilo
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Mar 09, 2011 16:15

Elan T 401

OdgovorNapisal/-a grezilo » Sr Mar 04, 2020 20:44

Pozdravljeni,
bi prosil za tehnične podatke čolna " Gliser T 401 ". Elanov
Sem brskal po netu, pa ne najdem tehničnih informacij o dimenzijah čolna. Žal, mi ne uspe prilepiti sliko čolna.

Se vnaprej zahvaljujem za informacije.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Elan T 401

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Mar 05, 2020 09:25

Elan je pred nekaj leti prenovil svojo vsebino vidno na internetu in od tedaj dalje ni njihovih podatkov za starejše reči. Google mi tudi ne najde nič v kakšni bazi podatkov o plovilih, najde mi le dva oglasa verjetno za isti čoln, ki pa bosta verjetno čez čas tudi ugasnila.

Podatki v oglasih niso nujno zanesljivi, a trenutno je to najboljši vir, ki ga lahko najdem. Od tam:
GENERAL INFORMATION:
Brand: Prodam Obnovljen
Model: ELAN T 401
Year: 1985
Price: 2.100 €
Flag: SI
Location: Koper,
DIMENSIONS:
Length: 4 m
Beam: 1,65 m
Fuel: 25 lit.
ENGINE:
Engine: TOHATSU 25 KM
Fuel type: Petrol
Engine hours: 0

Po registraciji tega čolna vpogled v vpisnik plovil najde še:
PODATKI O PLOVILU
VRSTA PLOVILA GLISER
VRSTA POGONA VESLA IN MOTOR
DOLŽINA (m) 3,91
ŠIRINA (m) 1,65
ŠTEVILKA TRUPA ...
MATERIAL POLIESTER
BARVA BELA
GRADITELJ ELAN
KRAJ GRADNJE BEGUNJE NA GORENJSKEM,R SLOVENIJA
LETO GRADNJE 1985
NAMEN UPORABE OSEBNI
ŠTEVILO OSEB, KI JIH SME ČOLN PREVAŽATI 4
NOSILNOST ČOLNA (t) 0,32
ŠTEVILO POSADKE 1 V.Č.
BRUTO TONAŽA (t) 0,00
DOVOLJENJE
OBMOČJE PLOVBE OBALNO OBMOČJE(C)
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
grezilo
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Mar 09, 2011 16:15

Re: Elan T 401

OdgovorNapisal/-a grezilo » Pe Mar 06, 2020 07:22

Admiral, hvala za poslano.
Nekaj podobnih podatkov sem zasledil na netu. Res, je malo podatkov, bolj sem pa iskal kakšen prerez ( prečni ) skozi čoln, saj bi rad po domače naredil podvozje , da ga lahko pripeljem od prikolice do rampe ali pa nazaj. Sam čoln nima podobnega nosilca za vgraditi kolesa, kakor kakšni manjši gumenjaki.
Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Elan T 401

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Mar 07, 2020 06:18

@admiral
Forum samodejno 'opremi' vsakega registriranega uporabnika s 'činom' glede na število objavljenih prispevkov. Ta 'čin' ni povezan s kakovostjo, uporabnostjo, - in naj te to ne preseneti,včasih tudi dobronamernostjo - objavljenih prispevkov uporabnika, ampak samo z njihovim številom; v mojem primeru pomeni le, da sem objavil veliko prispevkov, nič pa o njihovi kakovosti.
Uporabniki foruma in/ali pisci prispevkov so različni in je treba, da si o njih vsak nov uporabnik foruma ustvari lastno mnenje.
grezilo napisal/-a:Admiral, hvala za poslano.
Nekaj podobnih podatkov sem zasledil na netu. Res, je malo podatkov, bolj sem pa iskal kakšen prerez ( prečni ) skozi čoln, saj bi rad po domače naredil podvozje , da ga lahko pripeljem od prikolice do rampe ali pa nazaj. Sam čoln nima podobnega nosilca za vgraditi kolesa, kakor kakšni manjši gumenjaki.
Hvala za odgovor.

Od prikolice do rampe za spust
Za različne okoliščine in pri različnih ljudeh so sa splovitev in pospravljanje plovila z vode in različne rešitve.
  • pri majhnih (in lahkih) gumenjakih, ki jih ljudje izvlečejo na plažo, so često kar privita dvižna kolesa na krmno steno (in je o tem, kako to dobro narediti, več tem na forumu)
  • pri lahkih jadrnicah (optimist, laser/zeta, Fireball, Flying junior, 29'-er, 39'-er...) je često v uporabi ročni voziček ('karel' - to kar poznam)
    Pri takih se praviloma 'na roke' prestavi plovilo z avto-prikolice na karel (in nazaj) - za kar mora biti plovilo res dovolj lahko, da lahko posadka (en ali dva človeka) to naredi sama
  • za težje vožnja v vodo in izvlečenje iz nje na roko ni več lahka (ali mogoča) in za take uporabljajo različne rešitve z avtomobilskimi prikolicami, s katerimi se pride na drćo za spust, pri katerih pa velja, da morajo biti varne (in ustrezne tudi predpisom) za rabo v javnem cestnem prometu. Tudi o različnih takih prikolicah je na tem forumu že precej tem
  • marsikdaj - in pri še večjih in težjih vedno - gresta spust in dvig z dvigalom
Nisem videl podatka o lastni teži/masi tega čolna, a domnevam, da je zlasti z nameščenim motorjem) že pretežak za ročni voziček za spuščanje v vodo. To pomeni, da praviloma lahko le izpopolnjuješ način za spuščanje v vodo in nazaj (število in razvrstitev valjčkov, na čem sloni ko je izvlečen, kakšen je vitel itn.) na homologirani prikolici, pa tudi pri tem moraš dobro vedeti, kaj delaš. Jaz o tem trenutno vem dovolj, da se zmenim z izdelovalcem homologirane prikolice, v čem je problem in on predlaga (tudi s predpisi skladno) rešitev, ne pa dovolj da bi tu kaj podrobnega svetoval.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Elan T 401

OdgovorNapisal/-a MareC » So Mar 07, 2020 06:41

grezilo napisal/-a:Pozdravljeni,
bi prosil za tehnične podatke čolna " Gliser T 401 ". Elanov
Sem brskal po netu, pa ne najdem tehničnih informacij o dimenzijah čolna. Žal, mi ne uspe prilepiti sliko čolna.

Se vnaprej zahvaljujem za informacije.


fotografijo bi rabili, nekaj starih Elan katalogov imam doma
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Elan T 401

OdgovorNapisal/-a weta » So Mar 07, 2020 20:08

Od 110 kg navzgor ima. Odvisno koliko vode ima v dvojnem dnu, kako je gnil les in koliko poliestra so popravljalci nalimali. Seveda tezo doda tudi kaka ograja, deske za lezanje, blazine, kak sedež...
grezilo
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Mar 09, 2011 16:15

Re: Elan T 401

OdgovorNapisal/-a grezilo » Po Mar 09, 2020 07:37

Hvala za komentar,
kako naj prilepim sliko. Mi je ne uspe prilepiti. Takole izgleda moj čoln : https://www.index.hr/oglasi/elan-t-401- ... d/1800165#! Sem si sposodil sliko z neta.
Glede teže bo tam nekje 150 kg; v prometnem od čolna nič ne piše. Predno sem(smo) ga nesli ven, sem ga položil na rampo, da se je iztekla voda iz dvojnega dna. Motor vgradim ali odstranim, tako da ga transportiram brez motorja. Čoln je za enkrat pred prikolico parkiran in zaščiten.
Nekako sem si zamislil, da izdelam kakšen kovinski okvir z dvema kolesoma, da ga lahko sam ali vsaj en kampist dam v vodo in iz nje. Transportne prikolice za čoln nimam.

LP
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Elan T 401

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Mar 09, 2020 10:07

grezilo napisal/-a:Hvala za komentar,
kako naj prilepim sliko. Mi je ne uspe prilepiti. Takole izgleda moj čoln : https://www.index.hr/oglasi/elan-t-401- ... d/1800165#! Sem si sposodil sliko z neta.
Slika
Glede teže bo tam nekje 150 kg; v prometnem od čolna nič ne piše. Predno sem(smo) ga nesli ven, sem ga položil na rampo, da se je iztekla voda iz dvojnega dna. Motor vgradim ali odstranim, tako da ga transportiram brez motorja. Čoln je za enkrat pred prikolico parkiran in zaščiten.
Nekako sem si zamislil, da izdelam kakšen kovinski okvir z dvema kolesoma, da ga lahko sam ali vsaj en kampist dam v vodo in iz nje. Transportne prikolice za čoln nimam.

LP

Slika bo vidna, dokler bo 'živ' oglas. Postopek za prilepljenje neposredno iz oglasa je pa najbrž lažje prikazati kot opisati; opisan je pa velikokrat in na različne načine v dolgi temi, na katero je (kolikor vidim zdaj še delujoča) povezava tukaj.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti