NAVTIČNE REVIJE

Vse o navtičnih knjigah, priročnikih, revijah, navodilih...

Moderatorji: moderator, moderator2

Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

OdgovorNapisal/-a widmann » Ne Feb 19, 2017 13:34

Bil sem cca 12 let odsoten glede navtike(druge obveznosti) zdaj ko se vračam opažam koliko sem zamudil. :(

Hvala za pomoč in komentar H2O in sovi.

Na fb piše tole...Očitno nehal izhajat. :( :(

NAVIGATOR Navtika Magazin
7. november 2013 ·

Drage prijateljice navtike, spoštovani kapitani in mornarji...
Kot ste lahko ugotovili, Navigatorja že nekaj let ni več na policah trafik in trgovin, ampak kot lahko opazim, vas je še kar nekaj, ki vam je bil Navigator (v obliki revije ali oddaje) všeč. Zato vas čisto iz radovednosti sprašujem, koliko vas je še takih, ki bi spremljali navtiko in navtične dogodke, novice in podobno? Resnici na ljubo je navtika doživela hud udarec v smislu finančnega kolapsa in poka lizing balončka, ampak morje je še vedno tu, barke tudi, pa majice z belimi in modrimi črtami prav tako še nosimo...
Torej, dvignite roke vsi, ki še niste (popolnoma) obupali nad Navigatorjem, da, če bo treba, dvignemo sidra, poženemo motorje in razpnemo jadra!
Lep pozdrav,
Matej
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Feb 19, 2017 13:40

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 13:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Feb 19, 2017 13:56

H2O napisal/-a:
widmann napisal/-a:Bil sem cca 12 let odsoten glede navtike(druge obveznosti) zdaj ko se vračam opažam koliko sem zamudil. :(

Zamudil si kolaps navtičnega trga, ki se je sesul leta 2008 in se še do danes ni pobral. Ampak nekateri se ne damo in ostajamo zvesti navtiki 8)

edina stalnica v slovenskem navtičnem prostoru je revija VAL NAVTIKA(izhajamo 25 let!!), trudimo se biti vedno boljši in pokriti tudi kakšne teme, ki jih drugi ne, vsekakor smo glede znanja in strokovnosti naših novinarjev in sodelavcev, sigurno prvi

tisti, ki so delali, kot so, so dihali na kratki rok!! zato so se sesuli v prah, glede navtičnega trga bi pa rekel, kar opažam na zadnjih sejmih Cannes, Genova, Dueseldorf, Tulln, da se navtični trg ponovno vrača na stara pota iz let 2005-2008 :)
Uporabniški avatar
widmann
Admiral

OdgovorNapisal/-a widmann » Ne Feb 19, 2017 15:04

Ja MareC revija VAL je bila ena najboljših tudi sama kvaliteta,tiska,papirja je bila odlična in je najbrž še.

Takrat se je revija tiskala na dunajski v Delo tiskarni so se pa tudi valovci takrat zgledovali po reviji,ki je danes ni več in to je bila revija "Navigator navtika"
Ko smo dobili v tisk revijo VAL smo smo se morali zgledovati,približati po reviji Navigator navtika saj smo jo dobili za vzorec pri valu naj bi bilo premal odtenkov modre-cyan potem približati ovitek podobno plastificirati itd.. :wink:
Tudi naklada VAL-a je bila takrat za naše razmere razmeroma visoka.
Kakšna je bila takrat naklada Navigatorja žal ne vem niti kdo je bil tiskar je pa bila takrat odlična revija.

Ker pa sem bil dolgo odsoten od navtike sem zamenjl revijo Navtika plus za Navigator navtika.

Kupil bom po en izvod VALA in Navtika plus ter se po prebranem odločil kaj bom naročil.
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Feb 19, 2017 15:11

widmann napisal/-a:Ja MareC revija VAL je bila ena najboljših tudi sama kvaliteta,tiska,papirja je bila odlična in je najbrž še.

Takrat se je revija tiskala na dunajski v Delo tiskarni so se pa tudi valovci takrat zgledovali po reviji,ki je danes ni več in to je bila revija "Navigator navtika"
Ko smo dobili v tisk revijo VAL smo smo se morali zgledovati,približati po reviji Navigator navtika saj smo jo dobili za vzorec pri valu naj bi bilo premal odtenkov modre-cyan potem približati ovitek podobno plastificirati itd.. :wink:
Tudi naklada VAL-a je bila takrat za naše razmere razmeroma visoka.
Kakšna je bila takrat naklada Navigatorja žal ne vem niti kdo je bil tiskar je pa bila takrat odlična revija.

Ker pa sem bil dolgo odsoten od navtike sem zamenjl revijo Navtika plus za Navigator navtika.

Kupil bom po en izvod VALA in Navtika plus ter se po prebranem odločil kaj bom naročil.

Navigatorja, še ni bilo nikjer, ko smo mi naredili revijo, vidim, pa da res ne poznaš zadev zato je mogoče boljš, da se ogneš napačnih interpretacij, mi se NISMO!! po nikomer ravnali, ker smo bili prvi(drugi so nas poizskušali kopirati), seveda, pa nismo bili zadovoljni s tiskom Delo-revije,zato sodelujemo z manjšimi tiskarnami, ki nam dajo boljši suport in boljšo kvaliteto tiska, brez napak!
Sem že napisal, izhajamo 25 let in Navigator NI obstajal takrat
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Feb 19, 2017 16:22

Uporabniški avatar
widmann
Admiral

OdgovorNapisal/-a widmann » Ne Feb 19, 2017 21:07

MareC napisal/-a:
Navigatorja, še ni bilo nikjer, ko smo mi naredili revijo, vidim, pa da res ne poznaš zadev zato je mogoče boljš, da se ogneš napačnih interpretacij, mi se NISMO!! po nikomer ravnali, ker smo bili prvi(drugi so nas poizskušali kopirati), seveda, pa nismo bili zadovoljni s tiskom Delo-revije,zato sodelujemo z manjšimi tiskarnami, ki nam dajo boljši suport in boljšo kvaliteto tiska, brez napak!
Sem že napisal, izhajamo 25 let in Navigator NI obstajal takrat

Zadevo poznam zelo dobro je pa res,da je že več kot desetletje nazaj...
Kar sem napisal drži le revijo,ki so nam jo takrat prinesli kot vzorec ne vem točnega imena bila je revija ,ki je bila takrat na trgu tako kot val.
Bil sem prepričan,da je bil navigator očitno je bila neka druga pa nima veze.

Kaj ste imeli z Delom revije ne vem in kako ste bili zadovoljni je pač vaša stvar.
Vidim pa ,da ti ni poznana razlika med različnimi tiskarnami Delo revije je druga firma mislim,da dajejo tiskat delu roto (Rotacija)

Delo tiskarna pa je tiskala offset in smo val kar dolgo let tiskali na naših strojih.

Res pa je najboljši so ostali na trgu in Val je to dokazal z dolgo tradicijo. :D

lp
Nazadnje spremenil widmann, dne Ne Feb 19, 2017 23:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Kraj: Ljubljana - Lovran - Funtana

OdgovorNapisal/-a EDO » Ne Feb 19, 2017 21:47

Jaz sem bil kar nekaj časa naročen na VAL samo kaj ko so bili vsi testi enaki. Vedno eni in isti stavki (govorim predvsem o testih jadrnic) kot npr. (vedno!) "po stopnicah smo šli v podpalubje (ja, po čem pa, pa kam drugam?), ko je šlo za test kakšne X jadrnice https://www.x-yachts.com/sl/ vedno (ampak res vedno!) en in isti stavek "X je pač X", "lepotička (jadrnica) sem, lepotička tja" - pa saj ne gre za tekmovanje Miss Universe. Bistvenih informacij o tem po čem se določeno plovilo od drugega razlikuje pa nikjer. Testi jadrnic opravljeni vedno po bonaci - kakšen test jadrnice je po bonaci?.
Ko pa sem iz prve roke izvedel, da "bo ocena na testu boljša, če bo oglaševanja več" sem se odločil za odpoved naročnine. Saj ne rečem, da tega ne počnejo tudi druge revije. Ampak takšnih potem ne berem. Tipičen takšen primer je hrvaški More. Imam občutek, da je vsak prispevek sponzoriran.
Sicer sem pa že 12 let naročen na nemški Yacht http://www.yacht.de/. 25 številk na leto za ca 150 EUR. Veliko tehničnih nasvetov, testov plovil in opreme (primerjalni), pomorski nasveti, regate, potopisi.....
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Feb 20, 2017 06:56

Uporabniški avatar
Lure
Viceadmiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Lure » Po Feb 20, 2017 09:14

Se strinjam z EDOtom glede Slo navtičnih revij - tudi sam sem bil več let naročnik oz. redni kupec Vala in Navtike Kapital (kasneje tudi Navtike Plus), samo sem v zadnjih letih ugotovil, da se zadeve res ponavljajo in ni kaj dosti res uporabne vsebine za jadralce.

Nemški Yacht je fajn, samo moja nemščina ni tako dobra. Kdo pozna kakšno dobro revijo v angleščini, ki jo lahko priporoči za jadralce?
dijo_porko
Kapitan fregate

OdgovorNapisal/-a dijo_porko » Po Feb 20, 2017 15:50

Lure napisal/-a:Se strinjam z EDOtom glede Slo navtičnih revij - tudi sam sem bil več let naročnik oz. redni kupec Vala in Navtike Kapital (kasneje tudi Navtike Plus), samo sem v zadnjih letih ugotovil, da se zadeve res ponavljajo in ni kaj dosti res uporabne vsebine za jadralce.

Nemški Yacht je fajn, samo moja nemščina ni tako dobra. Kdo pozna kakšno dobro revijo v angleščini, ki jo lahko priporoči za jadralce?

Yachting world je vrhunska revija.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Feb 20, 2017 18:45

Revije sem bral redno, dokler nisem kupil svoje barke. Potem sem prešaltal na morjeplovca. Čisto resno. Edino tu sem našel vse kar človek potrebuje, da "preživi" kot lastnik plovila in kot skiper. Zdaj tudi na sejme ne hodim več, razen če se dobimo s kolegi na pivu in se do šanka v 10 min sprehodimo mimo dolgočasnih, slabo založenih in brez demo naprav opremljenih štantov.
No ja, ne bom preveč kritičen. Pač nisem ciljna publika.
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Po Feb 20, 2017 19:24

MareC, imaš prav, da je VAL najboljša slovenska navtična revija. Ampak to ne pomeni, da ne bi mogla biti še boljša, bolj prilagojena za širši spekteg bralcev. Za širši spekter mislim na tiste, katerim tisoč evrov pomeni, da bo s to vsoto za mesec dni preživel družino, do tistih, ki tisoč evrov porabijo v enem večeru za pijačo s "prijatelji". Bil sem naročnik VAL-a od samega začetka izhajanja. Kupil sem par prvih številk, potem sem ga naročil. Na podstrešju imam celo skladovnico. Hranim vse številke. Mogoče manjka kakšen posamezen izvod, katerega sem komu posodil in ni prišel domov. Spomnim se, da sta bili prvi dve številki malo drugačnega designa. Potem se je izoblikoval v revijo, kot je danes. Vendar sem pred par leti, približno po dvajsetih letih naročnino prekinil. Strinjam se s tem kar je napisal EDO. Razen tega me je motilo to, da so se članki ponavljali. Na primer - Trimanje jambora. Avtor isti, besede malo obrnjene, vsebina ista. Razumem, da je rubrika - Priprava plovila na sezono- zelo pripravna za napolnit prostor, ker se sezona vsako leto prične in tudi konča, vendar taka ponavljanja odvračajo človeka, da bi se naročil na revijo, ampak jo bo le občasno kupil, če jo bo. Testi plovil so le za tiste z veliko ničlami v denarnici. Razen v oglasih, zelo malo plovil dosegljivih "normalnim ljudem". MareC, ne mi zamerit, to moje pisanje ni mišljeno zlonamerno. Še ko sem bil na revijo naročen, sem v uredništvo poslal par pripomb, tudi na sejmih, kjer je imel stojnico VAL, smo se pogovarjali na to temo. Sprememb nisem opazil.
Jadranje je odklop
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Feb 20, 2017 21:13

Absolutno se 100% strinjam z EDO-m in MarjanT-om, tako pač je pri večini revij in na sploh nekih medijih, ki ne poročajo samo o politiki... V navtiki se od ene pomladi do druge ni kaj veliko spremenilo, trimanje jambora je isto in o tem je težko pisati, pa se avtor začne ponavljati. Konec koncev se tudi npr. otok Žut ni premaknil nikamor od prejšnjega leta, haha.

Absolutno se strinjam, da je vse preveč pisanja povezanega z oglaševanjem in na splošno preživetjem določenega medija. Jaz sem bil PRVI, ki se je temu uprl in vedno sem napisal kar mislim ter se veliko ljudem zameril. Mogoče sem napisal svoje mnenje (na splošno na forumu) še vedno malo z rezervo, pa sem zaradi tega izgubil tudi nekatere prijatelje! Hvala bogu pravim jaz, ker to niso bili ravno prijatelji! Morjeplovec si lahko privošči biti direkten, prvič s strani uporabnikov in na koncu tudi z moje strani, saj mi tole ni vir preživetja in mi je čisto vseeno katera reklama blinka na desni ali pa ne blinka! :lol:

Pisanje enakih člankov, ki ga je izpostavil EDO je vsekakor problem, mislim pa da na koncu tudi novinarji nimajo lahkega dela, saj je konec koncev vsaka barka res podobna kot jajce jajcu! No ja, ali pa ne! Samo tukaj pride pa na plano tehnično znanje in ne leporečenje! Zanimivo je prebrati test od nekoga, ki ima bogat besedni zaklad in to zadevo spiše kot knjigo, roman, obrne na komedijo, odlično! Samo to se konča! Po 10 testih, postanejo vsi enaki!!! Tukaj mora priti mimo nekdo, ki mogoče ni tako dober "pisatelj", temveč mogoče bolj tehnični tip.
Na hrvaškem je Burza Nautike nekaj povsem drugega. Leporečje je tam daleč od tistega, kar bi si kdo želel, jezik niti ni vedno čisti hrvaški, temveč se uporabi tudi malo dialekta (primorskega, občasno dalmatinskega), vendar pa je tehnično povsem na drugem nivoju! Ni idealno, je pa daleč pred konkurenco! Po drugi strani tudi po vrsti plovil, ki se npr. testirajo. Ta so v večini primerov dostopna povprečnemu navtiku, enako tudi nasveti!

Pri nas je Val absolutno najboljša revija, konec koncev se je to pokazalo tudi čez krizno obdobje, ko so v enakem obsegu edini tudi preživeli. Glede zgledovanja po kom pa mislim da je MareC malo prehitro skočil v zrak. :lol: Govora je bilo o tehničnih podrobnostih pri tisku, ne o pisanju in vsebini! Pa tudi če govorimo o tem, če se nikoli ne zgleduješ po nekom, potem te hitro povozi čas! Vedno se gleda kaj dela konkurenca in verjamem da vodstva vseh revij (ne samo naših) to še kako hudičevo gledajo!
Uporabniški avatar
widmann
Admiral

OdgovorNapisal/-a widmann » Po Feb 20, 2017 21:22

Odlično napisano se popolnoma strinjam z napisanim admin. :)
Das Ist Valter

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost