Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

Vse o navtičnih knjigah, priročnikih, revijah, navodilih...

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a admin » So Mar 16, 2019 13:50

Ufff veliko zadev ste napisali, poskušal bom vsaj na nekaj dodati svoje mnenje ali pa lahko tudi profesionalni vidik.

1. Glede prodaje licence je tako, da je to počasi preteklost. Še enkrat v poduk vsem, nakup licence pomeni, da si kupil "licenco" in ne program!!! Prevod v slovenščino je "pravica do uporabe", kar večina uporabnikov ne ve ali pa noče vedeti! Programa NE moreš kupiti, razen, če ti res nekdo proda source code, kar bi pomenilo pri zgoraj omenjenih programih verjetno miljarde EUR za nakup. :D
V bolj razvite segmente prihaja NAJEM in ne več NAKUP licence! Mi, ki smo bolj v "dinozavrskih" programih (okolje CAD in CAM), smo še vedno na prodaji, počasi pa tudi v našem sektorju prehajamo na najem ali vsaj opcijo najema... Če gledamo bolj razviti sektor, pa je najem že nekaj let tukaj. Za končnega uporabnika je najem ponavadi dražji, je pa simple, ni razburjanja, ni živciranja, kot ga je opisal NT zgoraj. :D
Torej, npr. za Office lepo vzameš Office 365, cena je okrog 100 EUR letno, odvisno ali rabiš tudi Exchange ali ne, pa si zadevo rešil! Imaš vedno najnovejšo verzijo, lahko poljubno menjavaš naprave, itd. Instalacija je za do 5 naprav, kar mislim, da vsakemu zadostuje! Katerokoli napravo lahko preko portala tudi odjaviš in imaš zopet prosto licenco za naslednjo... Boljše praktično ne bi moglo bit!

2. Licenca Windows OS je nna nalepki, če pa kupiš nek resen računalnik, pa je licenca v BIOS-u in ne rabiš nič komplicirat! menjaš karkoli, formatiraš, itd, vedno vse dela! Uporabljam samo HP delovne postaje in v 20 letih še nisem videl problema! Tisti, ki ima problem, je to ponavadi zaradi pomanjkanja znanja! Nismo vsi za vse, jaz nisem IT strokovnjak, se pa spoznam dovolj, da lahko administriram več ali manj vse v Windows okolju, razen Windows Server in domenskih zadev o katerih nimam pojma, kar pa je itak vedno stvar resnega IT oddelka v podjetju.

3. TeamViewer... Ja, prej smo ga kupovali, enako smo ga kupovali vsako leto, ker je stranka naredila update (to je pač nudilo vsem prvi dan, ko je izšel) in se nismo mogli več povezat. Sedaj je najem, seveda drag, vendar, če delaš take zadeve in ga rabiš, potem nimaš kaj... Imam v najemu 3 kanale, kar mi zadostuje za naše potrebe...
Preko free licence se ne da delat, ker je omejena na nekaj minut, če je na drugi strani customiziran TV client!

4. Nove verzije... To da ni nič novega je splošna praksa vseh uporabnikov, vsi pizdimo, da ni nič novega, vendar ni ravno tako. Pri vsakem produktu je vsako leto ogrooooomno novega. Strinjam se, da v nekem Wordu in Excelu res ni tako drastično, zato pa je v ostalih programih res ogromno dela. Konkretno tudi Windows OS ni mačji kašelj. Tisti, ki to poznate toliko, da prižgete računalnik, ga uporabljate in potem ugasnete res ne vidite neke razlike, razen grafičnega vmesnika... Vendar pa je zadaj noč in dan.

5. Cene navtičnih kart... Hja, res je drago, samo to je pač posledica monopola, ki ga omenja Nikola T. No ja, mogoče je bolj bi-pol, imamo Navionics, imamo C-map. Včasih smo imeli še Garmin, ki pa je popapal Navionics in tako smo še bliže čistemu monopolu.

6. Crack in podobno... Crack verzije česarkoli so zanimive za razširiti produkt. Po drugi strani sem mnenja, da bi ob bolj primerni ceni lahko proizvajalec prodal bistveno več in imel na drugi strani bistveno manj črnih verzij... Vsi mi smo pripravljeni nekaj plačati (vem da nekateri ne bi dali niti 10 EUR za karte), vendar pa je red velikosti 250 do 300 eur za karte res veliko in preveč. Tukaj bi prav prišel najem... Jaz bi recimo plačal 50 eur letno, pa da imam vedno vse najnovejše, tako na ploterju, kot na telefonu. Podobno kot Office 365 z veseljem plačam! Na koncu bi za karte plačal še več, že v 5 letih, bi bil na polni ceni, pa še vedno bi moral plačevati naprej... Vendar je to psihološka meja! Vsako leto 50 eur se ne sliši veliko glede na stroške barke, na enkrat dati 300, je pa grozno!

Poanta vsega je, da gre vse v najem! Programska oprema bo po moji oceni v 10 letih popolnoma vsa na najem! Na najem gredo tudi druge zadeve, ne samo software... Marsikatero podjetje že veliko let uporablja najem računalnikov, v tujini še toliko več! Tudi poslovni najem avtomobila (leasing) je nekaj povsem običajnega v razvitem svetu, pri nas smo pa še vedno konzerve(ativci) in se ne počutimo dobro, če za tvojega BMW v prometni nisi osebno ti napisan kot lastnik...
Definitivno prihaja več najema z novimi elektro vozili... Kdo se bo zezal z baterijo, itd... Plačevali bomo mesečno in to je to, vedno boš imel vse kot je treba....
Na koncu to za uporabnika pomeni manj skrbi in problemov, po drugi strani pa zagotovo večji strošek! Samo tukaj je že zgoraj omenjena psihološka meja... Lažje je dati vsako leto del, kot pa dati vedno vse na začetku v polnem znesku. :evil:
ZAR75
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Sep 24, 2014 21:31

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a ZAR75 » So Mar 16, 2019 20:09

Pozdravljeni,

mi lahko kdo pove kaj dobim za 19.99 € kot piše na strani NAVIONICS? To je samo letna naročnina? Izberem lahko karto mediteran...

Navigacisjka karta pa je cena preko 200€
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a admin » To Mar 19, 2019 20:09

Če sprašuješ za aplikacijo na telefonu ali tablici je naročnina 42,99 EUR / leto! Instaliraš aplikacijo Boating HD na telefon (brezplačno), potem pa tam plačaš naročnino in lahko downloadaš poljubne karte v Evropi v obdobju enega leta. Po izteku naročnine zadeva deluje naprej, vendar ti ne delajo vse funkcije, detaljne globine, ne dela auto-routing, itd...

Če pa sprašuješ za kartico za v GPS ploter, pa je zadeva dražja, če kupuješ preko aplikacije je cena mislim da 243,00 EUR za kartico, ki ti jo brezplačno pošljeno. Seveda to velja samo za ploterje, ki podpirajo Navionics, za Garmin ploter moraš kupiti preko Garmina, da je še malo dražje... :evil: :evil:
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a andrejv » To Mar 19, 2019 21:20

admin napisal/-a:Ma fantje, kakšen ZASP, ko ti pošlje mail razvijalec (latnik) programske opreme in ti da 8 dni časa za obrazložitev zakaj to uporabljaš, ti je bolj malo mar za ZASP, človekove pravice, sodišče, itd.
To kar sem napisal v prejšnjem postu velja za resne zadeve, ne simple programe, ki stanejo nekaj 10 EUR... Verjetno te razvijalec takega ne bo nikoli lovil, tisti, ki pa prodaja programsko opremo vredno nekaj 10 tisoč ali celo 100 tisoč EUR po licenci, pa verjemite da bo hitro ukrepal in da ima vso pravno podlago za to! Poskusite si v firmi instalirati Catia ali kaj podobnega...
Za moj del posla, za vsakega, ki sem ga kontaktiral do sedaj in je zašel v tako sranje, vam povem, da je sodeloval in smo hitro rešili.


Naj povem našo zgodbo, smo med drugim tudi razvijalec programske opreme za radijske postaje. Pred 10 leti je ena slovenska radijska postaja uporabljala našo programsko opremo, ki je bila scrackana. To smo seveda videli, saj je program kljub cracku to javil na naš strežnik. Kljub temu, da smo zadevo prijavili na inšpekcijo, ki je naredila pregled in ugotovila uporabo brez dovoljenja, ter še na nekatere druge načine pridobljene dokaze, smo na sodišču tožbo po nekaj letih izgubili. Pa nismo imeli nekih levih lokalnih odvetnikov, ampak kar sposobne strokovnjake za avtorsko pravo. Ampak dokazi niso "vzdržali" presoje...

Skratka, prav velike panike za kakšne "mega" tožbe na sodiščih v Sloveniji ni.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Mar 20, 2019 20:10

Hmmm, odvisno kdo si... Če te toži podjetje, ki dela letni promet 1 miljardo dolarjev, ali pa mogoče 50 milj. dolarjev, potem se mi zdi, da hitro popustiš.
Poleg tega ste imeli vi verjetno pridobljene podatke preko kakšnega svojega dela programa.
Če so podatki pridobljeni preko npr. SCG (Software compliance group) ali podobnih zadev, potem ni dvomov. Je pa res, da nismo bili še nikoli na sodišču, tudi sem prepričan, da ne bomo, ker ko nekdo dobi obvestilo, sem jaz tisti, ki mu pomagam in ga izvlečem iz "dreka" ter ne nekdo, ki ga bo vlačil po sodiščih... Kot sem napisal že zgoraj, do sedaj so še vsi sodelovali po 5 sekundah pogovora in se je rešilo brez kakršnihkoli sodišč, tožb in kazni. Nakup in rešeno, kar je dejansko win-win situacija tako za uporabnika (bivšega črnuha), kot za razvijalca, pa tudi za nas kot zastopnika.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Apr 03, 2019 23:14

Obstaja tale software tut za Apple?
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Apr 03, 2019 23:22

Verzija 10.0 sprobana in krasno ter stabilno deluje 8)
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 262
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Sr Apr 03, 2019 23:44

1stofficer napisal/-a:Obstaja tale software tut za Apple?

Obstaja, vendar mora biti naprava jailbreakana-če jo hočeš crackano. Najbrž jo je možno dobiti.
Seveda plačljivo verzijo dobiš tudi na App Store-u.

1stofficer napisal/-a:Verzija 10.0 sprobana in krasno ter stabilno deluje 8)

Osebno se je izkazala v10.0 bolj stabilna od v10.1 :)
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Apr 22, 2019 19:35

A se je kdo registriral s tole 'neskončno poskusno' verzijo?

10.0 mi dela super sicer. Le da jo uporabljam na tablici in telefonu, pa ni sinhronizacije, ce nisi logiran ;)
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 262
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Po Apr 22, 2019 23:16

1stofficer napisal/-a:A se je kdo registriral s tole 'neskončno poskusno' verzijo?

10.0 mi dela super sicer. Le da jo uporabljam na tablici in telefonu, pa ni sinhronizacije, ce nisi logiran ;)


Najbrž si mislil prijavil. Dela oboje...če imaš kaj za sinhronizirat pa dela tudi sinhronizacija. :) vsaj meni
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Apr 22, 2019 23:27

UrbanBatic napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:A se je kdo registriral s tole 'neskončno poskusno' verzijo?

10.0 mi dela super sicer. Le da jo uporabljam na tablici in telefonu, pa ni sinhronizacije, ce nisi logiran ;)


Najbrž si mislil prijavil. Dela oboje...če imaš kaj za sinhronizirat pa dela tudi sinhronizacija. :) vsaj meni


Najprej se morš registrirat, da se potem lahko prijaviš ;)

Kokrkol, to me je zanimalo, hvala za odgovor :)
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 262
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Po Apr 22, 2019 23:39

1stofficer napisal/-a:
Najprej se morš registrirat, da se potem lahko prijaviš ;)

Kokrkol, to me je zanimalo, hvala za odgovor :)


Če register ne bo delal v app-u pa: https://accounts.navionics.com/cas/signup?lang=en
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Apr 23, 2019 07:13

Dela v appu !
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 262
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Po Jul 08, 2019 23:36

Na voljo nova verzija Navionics Boating HD v11.1. :)
Ob povezavi na AIS napravo prek Wi-Fi se vam ostala plovila z AIS-om zrcalijo na Navionicse.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Jul 09, 2019 06:22

Hvala, a si morda sprobal ce stabilno deluje?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost