Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

Vse o navtičnih knjigah, priročnikih, revijah, navodilih...

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Dec 02, 2019 22:06

bouton napisal/-a:
mVolk napisal/-a:Res ni draga.
Europe HD je 43€.
USA HD je 17€.
To me je tako zmotilo, da je, ampak sem res hotel, že spet nisem kupil ;)


Navionics Boating je za Mediteran sedaj 20EUR. Novost je, da je sedaj isti računa tako za android kot za iOS. Torej imaš lahko karte tako na android kot Apple telefonu in android kot Apple tablici za isto ceno z istim accountom.


Na vec napravah z enim accountom za 20 eur?
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a bouton » Po Dec 02, 2019 22:19

1stofficer napisal/-a:
bouton napisal/-a:
mVolk napisal/-a:Res ni draga.
Europe HD je 43€.
USA HD je 17€.
To me je tako zmotilo, da je, ampak sem res hotel, že spet nisem kupil ;)


Navionics Boating je za Mediteran sedaj 20EUR. Novost je, da je sedaj isti računa tako za android kot za iOS. Torej imaš lahko karte tako na android kot Apple telefonu in android kot Apple tablici za isto ceno z istim accountom.


Na vec napravah z enim accountom za 20 eur?

ja, meni dela na ipadu, galaxy tabu in android telefonu sočasno.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Dec 02, 2019 22:45

Đabe, res !

Hvala za info :idea:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Dec 03, 2019 08:52

Dobra, hekerska tema. Me je prepričala, da sem šel na legalno verzijo. Že prej sem opazil, da shekana verzija nima vseh funkcionalnosti. Najbolj moteča je, da se ne da izvažati kompletnih trackov z vsemi podatki. Manjkal je podatek o hitrosti.

Ko poteče legalna naročnina 19,99, po enem letu, karte lahko normalno uporabljaš, le posodobit jih ne moreš. In nekateri cukerčki nehajo delat. Npr. AIS sprejem podatkov preko wi-fi, kar pa ima itak redko kdo inštalirano na barki.
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Če Nov 01, 2012 09:27

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a j.k. » To Dec 03, 2019 18:13

Marchi napisal/-a:Dobra, hekerska tema. Me je prepričala, da sem šel na legalno verzijo. Že prej sem opazil, da shekana verzija nima vseh funkcionalnosti. Najbolj moteča je, da se ne da izvažati kompletnih trackov z vsemi podatki. Manjkal je podatek o hitrosti.

Ko poteče legalna naročnina 19,99, po enem letu, karte lahko normalno uporabljaš, le posodobit jih ne moreš. In nekateri cukerčki nehajo delat. Npr. AIS sprejem podatkov preko wi-fi, kar pa ima itak redko kdo inštalirano na barki.


Vsak po svoje najbrž pretehta, kaj in kako se bo šel ta špas.
Imel sem nelegalno verzijo, ko sem se premikal le na dnevnih izletih. Zadeva je super špilala. Brez nekih pripomb za moje takratne potrebe. Sedaj, ko se dve leti trudim bolj resnega udejstvovanja, sem na legalni. In mi zadeva špila. Skratka sem zadovoljen. Zraven sem si umislil še posebno tablico, ki je na barki namenjena le navtiki.
Skupaj z globinomerom deluje vrhunsko.
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Dec 03, 2019 19:40

j.k. napisal/-a:
Marchi napisal/-a:Dobra, hekerska tema. Me je prepričala, da sem šel na legalno verzijo. Že prej sem opazil, da shekana verzija nima vseh funkcionalnosti. Najbolj moteča je, da se ne da izvažati kompletnih trackov z vsemi podatki. Manjkal je podatek o hitrosti.

Ko poteče legalna naročnina 19,99, po enem letu, karte lahko normalno uporabljaš, le posodobit jih ne moreš. In nekateri cukerčki nehajo delat. Npr. AIS sprejem podatkov preko wi-fi, kar pa ima itak redko kdo inštalirano na barki.


Vsak po svoje najbrž pretehta, kaj in kako se bo šel ta špas.
Imel sem nelegalno verzijo, ko sem se premikal le na dnevnih izletih. Zadeva je super špilala. Brez nekih pripomb za moje takratne potrebe. Sedaj, ko se dve leti trudim bolj resnega udejstvovanja, sem na legalni. In mi zadeva špila. Skratka sem zadovoljen. Zraven sem si umislil še posebno tablico, ki je na barki namenjena le navtiki.
Skupaj z globinomerom deluje vrhunsko.

A globino tudi prikazuješ na tablici?
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 259
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » To Dec 03, 2019 23:32

Marchi napisal/-a:A globino tudi prikazuješ na tablici?

Če imaš sonar kompatibilen zakaj pa ne? :)
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Če Nov 01, 2012 09:27

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a j.k. » Sr Dec 04, 2019 10:52

Marchi napisal/-a:
j.k. napisal/-a:
Marchi napisal/-a:Dobra, hekerska tema. Me je prepričala, da sem šel na legalno verzijo. Že prej sem opazil, da shekana verzija nima vseh funkcionalnosti. Najbolj moteča je, da se ne da izvažati kompletnih trackov z vsemi podatki. Manjkal je podatek o hitrosti.

Ko poteče legalna naročnina 19,99, po enem letu, karte lahko normalno uporabljaš, le posodobit jih ne moreš. In nekateri cukerčki nehajo delat. Npr. AIS sprejem podatkov preko wi-fi, kar pa ima itak redko kdo inštalirano na barki.


Vsak po svoje najbrž pretehta, kaj in kako se bo šel ta špas.
Imel sem nelegalno verzijo, ko sem se premikal le na dnevnih izletih. Zadeva je super špilala. Brez nekih pripomb za moje takratne potrebe. Sedaj, ko se dve leti trudim bolj resnega udejstvovanja, sem na legalni. In mi zadeva špila. Skratka sem zadovoljen. Zraven sem si umislil še posebno tablico, ki je na barki namenjena le navtiki.
Skupaj z globinomerom deluje vrhunsko.

A globino tudi prikazuješ na tablici?


Morda nerodno napisano. Nimam povezano.
Povedati sem hotel le, da se ob obali ne zanašam na globine na navionicsu, sploh kjer ne poznam, ampak na globinomer na barki + karta navionics.
"Ta zaresnega" ploterja na barki (še) nimam. Zaenkrat app na tablici in ST40 Bidata in ST40 Wind deluje za moje potrebe super.
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Dec 04, 2019 10:57

j.k. napisal/-a:
Marchi napisal/-a:
j.k. napisal/-a:
Vsak po svoje najbrž pretehta, kaj in kako se bo šel ta špas.
Imel sem nelegalno verzijo, ko sem se premikal le na dnevnih izletih. Zadeva je super špilala. Brez nekih pripomb za moje takratne potrebe. Sedaj, ko se dve leti trudim bolj resnega udejstvovanja, sem na legalni. In mi zadeva špila. Skratka sem zadovoljen. Zraven sem si umislil še posebno tablico, ki je na barki namenjena le navtiki.
Skupaj z globinomerom deluje vrhunsko.

A globino tudi prikazuješ na tablici?


Morda nerodno napisano. Nimam povezano.
Povedati sem hotel le, da se ob obali ne zanašam na globine na navionicsu, sploh kjer ne poznam, ampak na globinomer na barki + karta navionics.
"Ta zaresnega" ploterja na barki (še) nimam. Zaenkrat app na tablici in ST40 Bidata in ST40 Wind deluje za moje potrebe super.


Enako imam tudi jaz. Globinomer na barki, plus karte na Samsungovi tablici. Ni povezano in je popolnoma zadovoljivo za moje potrebe ! Karte so ze same po sebi precej dobre, bi rekel na 10 m razdalje nekako +/- v meter globine tocne. Sonar pa seveda nepogresljiv na mikrolokaciji in v marinah.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Dec 04, 2019 12:20

Sicer imam Garmin ploter, starejši, črnobel, z dobrimi kartami (Atlantic bluechart), ki mi služi že 16 let.
Tam je in se ne pritožuje da mu je zmanjkalo baterije ali karkoli drugega. Dela! 8)
V zadnjem času pa pogosto pogledam na app Navionics Boating HD, predvsem v podpalubju ali pa če se mi ne da vstajat in gledat za konzolo. Skratka priročna zadeva in tudi natančna. Tablico si pa dam ponoči nad vhod, pod sprejhood, da se malo igram ipd. En AIS wifi bi bilo dobro imeti, ja.

V podpalubju pa imam še notebook z OpenCPN in solidno mapo, ter AIS sprejemnikom. To aktiviram ob nočnih pasažah ali ob megli ipd.

Globinomer je pa nad vsemi temi napravami. Prva stvar med inštrumenti. Predvsem njegov alarm, ki ga imam naštimanega med 6 in 10m na odprtem in na 3m ob vplutju na privez, sidrišče. Sicer se mi ni še nikoli zgodilo, da bi na odprtem "zalutal" med kakšne plitvine in bi me alarm rešil, velikokrat pa me pri manevriranju na sidrišču opozori, da sem šel preblizu obali. Pred manevrom, podrobno pregledam globine zaliva na Navionics karti.

Ko pa plujem blizu obale, pa je pogost pogled na karto obvezen. Sem tak tip, da mi ne da miru, sploh na neznanem področju. Sem videl že preveč neoznačenih čeri in plitvin (s kardinalnimi ali posebnimi oznakami). Na karti pa se lepo vidijo. Nobena znanost, če skiper opravlja svoje delo.

--------
jadrnica, 1.7m ugreza
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Dec 04, 2019 20:28

Ravno nabavil mediteran. Glede na ostala podrocja je 19.9 eur res poceni (letni subscription) !

Zanima me glede AIS. Ce imas vkljucen prenos podatkov in GPS, bi teoreticno app moral znat porocat o tvoji lokaciji v sistem. Se to dejansko tudi dogaja, ali pac samo vidis tiste, ki imajo vkljucene AIS transmiterje?
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 259
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Če Dec 05, 2019 00:45

1stofficer napisal/-a:Zanima me glede AIS. Ce imas vkljucen prenos podatkov in GPS, bi teoreticno app moral znat porocat o tvoji lokaciji v sistem. Se to dejansko tudi dogaja, ali pac samo vidis tiste, ki imajo vkljucene AIS transmiterje?

Opcijo z oddajanjem pozicije preko prenosa podatkov imaš le pri MarineTraffic OnCourse, ampak si viden le v njihovi aplikaciji/web page-u. Te pa že pri vesselfinder-ju ali FleetMon-u ne bodo zaznali. Da o kakih true AIS receiverjih/stationih ne govorimo... :)
Da bi kaj podobnega delovalo tudi pri Navionicsih mi ni znano in niti nikjer ne pišejo od tega. V Navionicsu lahko ob AIS-u preko Wi-Fi-ja spremljaš le true AIS signale.

Malce zmedeno mi deluje tvoje vprašanje in ne vem če sem sploh zadel odgovor. :/ najprej govoriš o svoji poziciji (prva oseba), potem pa že kar "o tistih, ki imajo vključene AIS transceiver-je" (tretja oseba) ... in pa AIS oddajaš in prejemaš navadno z isto napravo- transceiver, ne transmitter. :) vse dobronamerno :wink:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Dec 05, 2019 02:02

1stofficer napisal/-a:Ravno nabavil mediteran. Glede na ostala podrocja je 19.9 eur res poceni (letni subscription) !

Zanima me glede AIS. Ce imas vkljucen prenos podatkov in GPS, bi teoreticno app moral znat porocat o tvoji lokaciji v sistem. Se to dejansko tudi dogaja, ali pac samo vidis tiste, ki imajo vkljucene AIS transmiterje?

AIS signal plovila oddajajo na VHF 161.975 MHz in 162.025 MHz – (VHF channels 87 & 88), tako da to nima nič z internetom.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Dec 05, 2019 07:58

UrbanBatic napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Zanima me glede AIS. Ce imas vkljucen prenos podatkov in GPS, bi teoreticno app moral znat porocat o tvoji lokaciji v sistem. Se to dejansko tudi dogaja, ali pac samo vidis tiste, ki imajo vkljucene AIS transmiterje?

Opcijo z oddajanjem pozicije preko prenosa podatkov imaš le pri MarineTraffic OnCourse, ampak si viden le v njihovi aplikaciji/web page-u. Te pa že pri vesselfinder-ju ali FleetMon-u ne bodo zaznali. Da o kakih true AIS receiverjih/stationih ne govorimo... :)
Da bi kaj podobnega delovalo tudi pri Navionicsih mi ni znano in niti nikjer ne pišejo od tega. V Navionicsu lahko ob AIS-u preko Wi-Fi-ja spremljaš le true AIS signale.

Malce zmedeno mi deluje tvoje vprašanje in ne vem če sem sploh zadel odgovor. :/ najprej govoriš o svoji poziciji (prva oseba), potem pa že kar "o tistih, ki imajo vključene AIS transceiver-je" (tretja oseba) ... in pa AIS oddajaš in prejemaš navadno z isto napravo- transceiver, ne transmitter. :) vse dobronamerno :wink:


Ok, morda sem nerazumljivo napisal. Ne vem sicer na kak nacin AIS deluje, razmisljam cisto z uporabniskega vidika.

Se pravi. App o katerem govorimo, zna prikazat pozicije plovil, ki imajo vkljucen AIS. Ce to prihaja prek Wifi na karto, potem neka povezava z netom mora bit? S tehnicnega vidika to namrec ne bi smel bit problem. Enako bi slo (teoreticno) v obratni smeri. Kot recimo to deluje v letalskem prometu. Transponder letala javi podatke, nek receiver jih sprejme in v net posreduje podatke za aplikacije. Razmisljam pac. Ali pa sem nekje zgresil bistvo?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Dec 05, 2019 09:19

1stofficer napisal/-a:
UrbanBatic napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Zanima me glede AIS. Ce imas vkljucen prenos podatkov in GPS, bi teoreticno app moral znat porocat o tvoji lokaciji v sistem. Se to dejansko tudi dogaja, ali pac samo vidis tiste, ki imajo vkljucene AIS transmiterje?

Opcijo z oddajanjem pozicije preko prenosa podatkov imaš le pri MarineTraffic OnCourse, ampak si viden le v njihovi aplikaciji/web page-u. Te pa že pri vesselfinder-ju ali FleetMon-u ne bodo zaznali. Da o kakih true AIS receiverjih/stationih ne govorimo... :)
Da bi kaj podobnega delovalo tudi pri Navionicsih mi ni znano in niti nikjer ne pišejo od tega. V Navionicsu lahko ob AIS-u preko Wi-Fi-ja spremljaš le true AIS signale.

Malce zmedeno mi deluje tvoje vprašanje in ne vem če sem sploh zadel odgovor. :/ najprej govoriš o svoji poziciji (prva oseba), potem pa že kar "o tistih, ki imajo vključene AIS transceiver-je" (tretja oseba) ... in pa AIS oddajaš in prejemaš navadno z isto napravo- transceiver, ne transmitter. :) vse dobronamerno :wink:


Ok, morda sem nerazumljivo napisal. Ne vem sicer na kak nacin AIS deluje, razmisljam cisto z uporabniskega vidika.

Se pravi. App o katerem govorimo, zna prikazat pozicije plovil, ki imajo vkljucen AIS. Ce to prihaja prek Wifi na karto, potem neka povezava z netom mora bit? S tehnicnega vidika to namrec ne bi smel bit problem. Enako bi slo (teoreticno) v obratni smeri. Kot recimo to deluje v letalskem prometu. Transponder letala javi podatke, nek receiver jih sprejme in v net posreduje podatke za aplikacije. Razmisljam pac. Ali pa sem nekje zgresil bistvo?

Marinetrafic in npr. Flightradar delujeta na ta način, ampak to je sekundarni servis. Letala in ladje komunicirajo neposredno. Ker zaletiš se tudi neposredno :lol:

Če nič drugega, mobilnega signala in interneta je konec nekaj milj od obale razen če maš satelitskega.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta