1018, raj na zemlji - Oštrica

Naši člani prilepijo sliko, vi pa ugotovite kje je bila posneta. Uganke se postavljajo samo za kraje ob morju!

Moderatorji: moderator, moderator2, kr en

aleks09
Admiral
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Ne Feb 26, 2017 23:50

K.....e :?:
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Mar 01, 2017 07:57

Ja Gregor.n, to so pa ble štorije. :P
Prva, ko smo prijatelju, ki je z družino spal na barki, pripeljali na barko klapo, ki je prej igrala v gostilni. Si sami postregli v kokpitu in krulili v noč. :roll: Seveda s primerno € podporo. :)

Kar pa se uganke tiče ste prepoznali lokacijo. To je otoček Oštrica, ki ščiti zaliv Gačice na otoku Kaprije. O gostobesednem gostilničarju, ki ga omenja Francelj, ima gostilno na levi strani slike, katera je bila ze omenjena na forumu. Konoba Antonio.
Ta ladja pripelje dvakrat tedensko pitno vodo za cel otok. Nato jo črpa cel dan (od 7-ih zjutraj do poznega popoldneva) v rezervoar, kar je malo moteče. Predvsem pa ropotajoče.
Zanimivo, ko ladja pripelje je čisto nizka, le malo nad vodno gladino. Ko pa popoldan izpluje, pa se dvigne za dva metra. Me prav zanima, koliko vode pripelje naenkrat?
Drugače pa lep zaliv, kjer pa ni varno sidrati po Jugu. Tudi pri močni Burji ni najprimernejši. Mogoče eno mesto tik za pomolom in dva za otočkom.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Maj 08, 2017 18:03

Sobota 8. julij bo tu že drugi tradicionalni "SLOVENSKI VEČER" v Dalmaciji z živo glasbo in prijetnim druženjem.

Tule :

https://www.booking.com/hotel/hr/bed-an ... je.sl.html
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost