Nov podforum z ugankami!

Naši člani prilepijo sliko, vi pa ugotovite kje je bila posneta. Uganke se postavljajo samo za kraje ob morju!

Moderatorji: moderator2, moderator, kr en

Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Feb 28, 2012 21:29

Pol si pa poglej mojo uganko št. 307, kako to lepo in nazorno pokaže.

Aja, pa pohvalo pričakujem! :mrgreen:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Feb 28, 2012 22:00

Če odštejem najin čvek o 34 feetnem bei-bootu, potem res pohvale! :wink:
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Feb 29, 2012 07:45

S temi začetnicami pa ste totalno vse zafurali, ker je vse popolnoma nerazumljivo, moje mnenje. :!:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Feb 29, 2012 13:35

Jp, nerazumljivo tistim, ki še ne uganejo.

Admin, malo dodelaj 'metodologijo'.

Recimo prva črka in pikice za manjkajoče, malo kasneje dve črki, pa potem še kakšna (razen če je to recimo Iž ali kaj podobnega :wink: ).

Če bi bilo na srečanju (ali pa na ruti), bi mogoče določil, da mora postavljalec uganke pravilno rešitev izraziti s pantomimo. 8)

Pa še kaj kako zagotoviti, da na koncu ne bo manjkala prava rešitev.

Tale je pa že taka OK.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
dule
Admiral
Prispevkov: 751
Pridružen: Pe Jul 27, 2007 15:53

OdgovorNapisal/-a dule » Sr Feb 29, 2012 17:33

Pa saj je admin napisal POPOLNOMA RAZUMLJIVO.
Če si 100% da veš, napiši prvo črko, če si 99,9% ali manj pa napši ime kraja.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Mar 01, 2012 00:04

dule napisal/-a:Pa saj je admin napisal POPOLNOMA RAZUMLJIVO.
Če si 100% da veš, napiši prvo črko, če si 99,9% ali manj pa napši ime kraja.


Točno tako! S temi začetnicami je bilo mišljeno za tiste, ki res zagotovo poznajo lokacijo, da ne uničijo uganke... Še enkrat, če ugibaš na slepo, potem napiši kar celo ime...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Mar 01, 2012 00:06

Marjan Tomki napisal/-a:Pa še kaj kako zagotoviti, da na koncu ne bo manjkala prava rešitev.

Tale je pa že taka OK.


Saj smo jo uganili... V času, ko si to pisal še ni bilo 100% potrjeno, so bile le domneve... Jaz sem podal sicer mikro lokacijo, vendar nisem bil ziher, je pa potem avtor podal natančen odgovor, ki je potrdil mojo domnevo... :wink:
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Mar 01, 2012 21:16

Samo je zdaj pa res pol ugank z rešitvijo samo črke... Ali pa neko čudno nemško ime, za katerega se mi sanja ne, kje bi lahko bilo...
Ce bi prosim pripisali cela imena, da bi si človek to zabeležil, ker nekateri kraji so res všečni...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Mar 02, 2012 02:15

Začetnice si je zaželel admin in mi to spoštujemo. S tem naj bi z ugankami malo "potegnili", namesto da so razrešene v nekaj minutah. Če bo to kaj pomagalo, bo pokazal čas.
To, da na koncu mora biti uganka razvozlana, oz. Kraj napisan v polnem imenu, sem napisal nekaj postov više. Za to je zadolžen avtor. Prav tako, če se uganka ne reši v nekaj dneh predlagam, da jo avtor sam razreši.
Kar se pa tiče nemške besede, sem jo napisal kot asociacijo. Schmertzen namreč v prevodu pomeni bolečino. Uganka pa je bil Bol. Enako je napisal Brane v angleščini. Tudi s "hell" sem mislil Paklene otoke in je avtor takoj razumel. V adminovi, kjer smo uganjali Nečujam, sem drugje zapisal "Ne slišim!" in je prav tako skapiral. Asociacija pač nekomu potegne, drugemu ne!
Sem pa med prvimi, ki želi in poskuša na koncu uganke napisati še kaj koristnega o dotičnem kraju. Ni lepšega, če človek ve, kje se da kaj dobrega pojest :wink:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Mar 02, 2012 10:18

Ne vem, kje vidite nerazrešene uganke??? Seveda so v začetnicah, pa nemških besedah, pa angleških in podobno... Vendar na koncu, kot je napisal kr en se uganke razrešijo in se dopiše polno ime in še kakšno zanimivost in sliko se doda! Nekateri to počnemo, če imamo še kakšno sliko zraven s tega kraja in če še kaj poznamo tam... Končno rešitev pa mislim, da smo do sedaj vedno podali. Res da ne takoj prvi dan, kar je tudi smiselno!!! Končna rešitev se poda čez nekaj dni!

Še enkrat, velja za vse!
1. Če ABSOLUTNO poznaš lokacijo, napiši prvo črko ali pa neko asociacijo!
2. Če se ti malo sanja, da bi mogoče bilo, potem najprej malo vprašaj za pomoč... Pač južni, srednji, severni Jadran...? Je otok ali celina? In podobne zadeve...
3. Če nimaš pojma in ugibaš čisto na slepo, potem lahko zapišeš tudi polno ime... Če se ti slučajno "poserje", bo pač uganka rešena takoj, vendar mislim, da je taka možnost zelo zelo majhna...
4. Ko je uganka razrešena s strani parih uganjevalcev ali če mine nekaj dni, prosim avtorja, da se na koncu ponovno oglasi in zapiše polno ime skritega kraja, mogoče doda še kakšno sliko in še posebej kakšno zanimivost ali dobro konobo v bližini...
Nazadnje spremenil admin, dne Pe Mar 02, 2012 13:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Mar 02, 2012 11:45

Sedi 5 !

Ne, ne, mal še počak!
Ene dve pa res nista še razrešeni. Štiri bo dovolj. :wink:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 539
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bluesky » Po Mar 05, 2012 09:15

Zame, ki še nisem prekaljeni morjeplovec in ki še nisem videl veliko zalivov, pa je ugibanje lokacije samo z prvimi črkami malo nezanimivo. Takoj se spomnim na Američane ki ogromno uporabljajo kratice in če jih želim razumeti moram imeti stalno vklopljen google.
BlueSky
blze
Admiral
Prispevkov: 941
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 17:41
Kraj: Il. Bistrica-Selce
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blze » Po Mar 05, 2012 09:17

Jaz tudi debelo gledam tele kratice, ker ne poznam veliko :shock:

Bistvo je res to, da se na koncu napiše polno ime.
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Mar 05, 2012 09:29

Men se tud že meša od vseh teh kratic.
Ok, tko ste se zmenil a če veš odgovor na uganko potem zapišeš ime v celoti a ne?
Ker gre za uganko na podlagi fotke je možnost samo ali da veš ali pa da ne veš. Malce težje prinesejo tudi nekaj ugibanja, to je res.
A tisti, ki se mu še sanja ne, takemu tudi ena črka ne pomaga.
To ugotavljam tudi zato, ker pri kraticah v glavnem sodelujejo tisti, ki poznajo rešitev in bi v nasprotnem primeru usekali na polno.

Fora je samo tam kjer si limate slike z dopustov in se ve, kdo bo vedel, kje je bila fotka stisnjena. Tam se naj pač sosed s pomola zadrži (če želi).

...my humble opinion...
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Po Mar 05, 2012 09:36

Zdaj jih boste pa slišali!
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov