1103, Krivica

Naši člani prilepijo sliko, vi pa ugotovite kje je bila posneta. Uganke se postavljajo samo za kraje ob morju!

Moderatorji: moderator, moderator2, kr en

Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: 1103

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Mar 25, 2020 18:44

Daleč od Krivice.Krivica nima teh obzidij pa tole je preosko za Krivico.Tole bi znalo biti na celini.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Mar 25, 2020 18:57

Tole si pa mimo ustrelil Habibi :lol: :lol:

Slika

Mogoče maš pa prevelik gaz za do notri do kraja 8)
pojdi se z bikom bost!
rado
Višji štabni vodnik

OdgovorNapisal/-a rado » Sr Mar 25, 2020 20:08

Zadnji krak, oz. ULICA, kot so jo imenovali stalni obiskovalci Krivice preden so tja postavili boje je nevarna ravno zaradi refulov, ki se spustijo iz pobočja in množice bark, ko si spredaj sidrane (na nekaterih mestih je pod peskom plošča) in zadaj vezane na obalo. Ko spusti enemu sidro, se začne kažin. Ne samo enkrat so bile barke nametane v plitvino pri majhnem pomolu na vzhodno strani.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Mar 25, 2020 20:18

Se pravi če sem dobro razumel je najbolj štos v gužvi ki je tu notri in verižni reakciji. ok.
A kdo ve kje je tista plošča ?
No kot vidite se najde tudi čas ko si sam :D
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Mar 25, 2020 20:29

Ma mej duš, vsaj 10x sem prespal v Krivici, vendar takole prazno nisem videl nikoli, zato me je pa zj...l :oops: res je dobro skrito, tudi ob burji se sliši le piš vetra in nihanje borovcev.Hvala ku..u, da ni veš tistega tečnega švaba, ki si je kar lastil zadnji del zaliva, sidro pa je imel 40m pred barko in tulil na vse kar se je tam sidralo.
mašinfirer
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Mar 25, 2020 20:35

Meni ta zaliv ni niti malo všeč, ker je vedno tam gužva, raje prespim malo naprej v pljeski, je bolj mir, burja sicer malo pometa ampak sidro drži odlično :lol:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Mar 26, 2020 07:29

rado napisal/-a:Tu je bilo ob burji ali tramontani več poškodovanih bark kakor marsikje drugje !!

:shock:
V tem zalivu sem večkrat okoli 1.novembra preživel po nekaj dni. Enkrat sem tam doživel tramontano, večkrat burjo in enkrat orkanski jugo. Ob tistem jugu so zaradi razmočenih tal in močnega vetra padala največja drevesa. Ponoči je nekajkrat zagrmelo, ko so tresnila po tleh. Zaliv je za vse primere zelo varen, če v njem ni gužve in si lepo zasidran na sredini kjer sidro dobro drži

Zaliv Krivica na Lošinju november 2004
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: 1103, Krivica

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Če Mar 26, 2020 07:45

Če bo kdo pri volji, naj gre na sprehod po okolici zaliva. Skriva se veliko do različnih stopenj podrtih hiš, sledi oljčnikov,... sem si prav predstavljal kako je moralo biti tam, ko je bilo še življenje v zalivu. Zadnji poizkusi življenja so vidni na hiši na zahodni strani.
Za sprehod je nujna skoraj planinska oprema.

Dodajam. Zaliv je varen pred valom, ne pa pred vetrom in ja burja je spravila na skale kar nekaj bark.

Rusi so imeli hude ambicije ob “koncesiji”... bomo videli kaj bo prinesel čas.
Sedaj grem pa štrike prat :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta