1103, Krivica

Naši člani prilepijo sliko, vi pa ugotovite kje je bila posneta. Uganke se postavljajo samo za kraje ob morju!

Moderatorji: moderator, moderator2, kr en

Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: 1103

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Mar 25, 2020 18:44

Daleč od Krivice.Krivica nima teh obzidij pa tole je preosko za Krivico.Tole bi znalo biti na celini.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Mar 25, 2020 18:57

Tole si pa mimo ustrelil Habibi :lol: :lol:

Slika

Mogoče maš pa prevelik gaz za do notri do kraja 8)
pojdi se z bikom bost!
rado
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a rado » Sr Mar 25, 2020 20:08

Zadnji krak, oz. ULICA, kot so jo imenovali stalni obiskovalci Krivice preden so tja postavili boje je nevarna ravno zaradi refulov, ki se spustijo iz pobočja in množice bark, ko si spredaj sidrane (na nekaterih mestih je pod peskom plošča) in zadaj vezane na obalo. Ko spusti enemu sidro, se začne kažin. Ne samo enkrat so bile barke nametane v plitvino pri majhnem pomolu na vzhodno strani.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Mar 25, 2020 20:18

Se pravi če sem dobro razumel je najbolj štos v gužvi ki je tu notri in verižni reakciji. ok.
A kdo ve kje je tista plošča ?
No kot vidite se najde tudi čas ko si sam :D
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Mar 25, 2020 20:29

Ma mej duš, vsaj 10x sem prespal v Krivici, vendar takole prazno nisem videl nikoli, zato me je pa zj...l :oops: res je dobro skrito, tudi ob burji se sliši le piš vetra in nihanje borovcev.Hvala ku..u, da ni veš tistega tečnega švaba, ki si je kar lastil zadnji del zaliva, sidro pa je imel 40m pred barko in tulil na vse kar se je tam sidralo.
mašinfirer
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Mar 25, 2020 20:35

Meni ta zaliv ni niti malo všeč, ker je vedno tam gužva, raje prespim malo naprej v pljeski, je bolj mir, burja sicer malo pometa ampak sidro drži odlično :lol:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Mar 26, 2020 07:29

rado napisal/-a:Tu je bilo ob burji ali tramontani več poškodovanih bark kakor marsikje drugje !!

:shock:
V tem zalivu sem večkrat okoli 1.novembra preživel po nekaj dni. Enkrat sem tam doživel tramontano, večkrat burjo in enkrat orkanski jugo. Ob tistem jugu so zaradi razmočenih tal in močnega vetra padala največja drevesa. Ponoči je nekajkrat zagrmelo, ko so tresnila po tleh. Zaliv je za vse primere zelo varen, če v njem ni gužve in si lepo zasidran na sredini kjer sidro dobro drži

Zaliv Krivica na Lošinju november 2004
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: 1103, Krivica

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Če Mar 26, 2020 07:45

Če bo kdo pri volji, naj gre na sprehod po okolici zaliva. Skriva se veliko do različnih stopenj podrtih hiš, sledi oljčnikov,... sem si prav predstavljal kako je moralo biti tam, ko je bilo še življenje v zalivu. Zadnji poizkusi življenja so vidni na hiši na zahodni strani.
Za sprehod je nujna skoraj planinska oprema.

Dodajam. Zaliv je varen pred valom, ne pa pred vetrom in ja burja je spravila na skale kar nekaj bark.

Rusi so imeli hude ambicije ob “koncesiji”... bomo videli kaj bo prinesel čas.
Sedaj grem pa štrike prat :)
kuljo
Naddesetnik
Kraj: Ilirska Bistrica

OdgovorNapisal/-a kuljo » To Maj 19, 2020 20:12

Vsakič ko presimo v Krivici si proviščim pohod do Velega Lošinja. Dobra urca hoje, večinoma po skalometu v hrib, markacije so označene. Obvezna je dobra obutev ;)
Uporabniški avatar
Bimmer
Viceadmiral
Kraj: Bled - Valkanela

OdgovorNapisal/-a Bimmer » Sr Jul 01, 2020 14:03

Sem doživel na lastni koži kakšno moč ima lahko burja v Krivici. Sem tudi sam do takrat trdil, da ni šans, da sem lepo sidran in vezan zraven "švaba"... Končalo se je tako, da sem 2h poganjal motor, ker sem bil 1,5m do skal, po zalivu cela panika, (švaba - Oli), mi je prinesel rezervno sidro, ki ni pomagalo, tako je sledila odločitev, ali na odprto ali pa na skale... Izplula sva na odprto in je bila pravila odločitev. Tako da, verjemite, če prav piha je lahko problem... :wink:
Plovilo: bolj ali manj rjuha
Uporabniški avatar
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Jul 01, 2020 15:43

BImmer , hvala. lahko kako poveš kje si lokcijsko bil in kaj je bil problem ? če sem prav razumel ti je sidro spustilo ?
Motorna barka ?

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Bimmer
Viceadmiral
Kraj: Bled - Valkanela

OdgovorNapisal/-a Bimmer » Če Jul 02, 2020 14:22

Zečelo se je z napovedovanjem burje že tri dni vnaprej. To seveda ni bil noben izgovor, da ne bi vedel, da neurje prihaja. Pred tem sva preplula 10 nepozabnih dni iz Istre do Kornatov. Napako, ki sva jo naredila je bila v osnovi ta, da sva se preveč držala urnika, kdaj bi bilo dobro biti doma ter, da se nisva varno privezala nekje v varni marini kakšen dan prej.

Tako sva prišla v marino Lošinj, ki je bila čisto nabita. Premišljeval sem opcije kam iti in se nekako odločil za Krivico. V Krivici sem prespal na sidru že večrkrat in vedno je bilo mirno, varno, lepo, torej nepozabno. Ko sva ob popoldansih urah prispela do zaliva je bil ta že precej poln. Srečo sva imela to, da je bila najina barka majhna (Bayliner 2352 Capri) in sva imela malo ugreza. Tako sva se lahko prebila čisto do notranjosti zaliva.

Sprva sva se vezala na vzhodno stran. Premišljevala sva kako bo pihala burja in se odločila, da je bolje, da se prestaviva na drugo (zahodno stran), ker če bo pihalo iz hriba, naj bi to pomenilo, da naju bo lepo neslo proti sredini zaliva. Tole je bila najina lokacija:

Slika

Pregledal sem sidro, vrvi in vse je izgledalo dobro. (No, izgledalo dobro za lepe vremenske pogoje. Dejstvo in edina napaka, ki sem jo naredil je bila pa ta, da je bilo spuščene premalo verige. Podaljšati je nisem mogel, ker bi sicer križal sidro Trimarinu. To zopet ni izgovor. Če bi bi bil na enakem položaju še 1x, bi ocenil, da ni varno in odplul drugam).

Slika

Skratka, večer je bil lep, miren, pojedla sva večerjo in čakala Godoja.

Slika

Ob cca. 22h je začelo pihati. In veter se je okrepil zelo hitro. Sunki so bili tako močni, da sem bil v enem trenutku le dobra 2m od skal. Zaženem motor in naprej. Konstantno nisem mogel držati v prestavi, saj so začela pokati majhna drevesa za katera sem bil vezan. Na isto drevo je bil vezan tudi sosed. Tako bi lahko naredil težave tudi njemu.
Žena je ob vsakem sunku držala vrvi, da niso šli v propeler, jaz pa sem vlekel naprej... Vse skupaj je trajalo cca. 2h. Bila je prava nočna mora, brez vidljivosti, iz vsakega plovila je bila slišati panika.

Nasproti mene je izplul en velik SunSeeker.

Slika

Takrat sem začel razmiljati, da gre za res in da na motorju ne bom mogel biti celo noč. Sosed Oli mi je z byboatom prinesel pomožno sidro, ki sva ga pripela na verigo in vrgla pod kotom. Vsak sunek naju je nesel proti skalam. V tej točki sem bil prepričam, da je odtrgalo verigo... Oli mi sporoči naj rešim sebe in ženo in greva na obalo ali njegovo barko. Rekel je pusti materialne dobrine...

Ura je bila nekaj čez polnoči in sprejel sem odločitev, da izplujem na odprto. Ta odločitev je bila precej težja, saj nisem vedel kaj naju zunaj čaka. Vedel sem, da povratka nazaj ni. Prav tako mi večje jahte ne bi puste vezati se na bok. Olija sem prosil, da mi iz obale odveže vrvi vmes sem dvigoval sidro. Ne vem kako nama je uspelo, ampak vsaj to je šlo gladko. Ko sva zapuščala barke z prižganimi vsemi lučmi se je ulil dež. Zaprla sva okna, zapela cerado in se odpravila proti Lošinju.

V enem trenutku je iz zahoda sijala luna, iz vzhoda se je bliskalo, na naju je padal dež.
Vmes je nastala ta fotografija.

Slika

Plula sva 5kts, hitreje ni šlo čez valove. Vsak val je zalival premec, voda je tekla čez zadrge. Pri plovbi mimo hotela Aurora sem se spomnil samo to, da sta bila vezana zunaj dva jeta in jih moram paziti. Po 2h sva prispela v Lošinj.

Slika

Oseka je bila takšna, da sva se konkretno namučila pri plezanju na obalo. Vezala sva pri dnevnih vezih na bok. Imela sva precejšnjo srečo, da je barka ostala cela.

Toliko na hitro... V Krivico se definitivno še vrnem :wink:
Plovilo: bolj ali manj rjuha
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Jul 05, 2020 04:11

Lep opis nočne “zabave” bimmer.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Jul 05, 2020 08:19

@ Bimer:
Kakšno sidro si uporabil, veriga debelina, dolžina?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost