1118, Vis

Naši člani prilepijo sliko, vi pa ugotovite kje je bila posneta. Uganke se postavljajo samo za kraje ob morju!

Moderatorji: moderator2, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Vis - Hum

OdgovorNapisal/-a Leut » Sr Apr 29, 2020 19:58

Končno :D - res je Vis, lokacija fotografiranja pa je tik pod Humom in sicer na ovinku, kjer greš po stopnicah k Titovi špilji. Druga fotografija pa je posneta pri kapelici, ki je blizu najvišjega vrha - Huma. Aleks 09, si pa kar nekaj časa Googlal, da si našel pravi položaj posnetka s pogledom na ozadje. Ker je bil v ospredju asfaltiran ovinek, si seveda iskal položaj po asfaltnih cestah. Se motim?
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 772
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: 1118

OdgovorNapisal/-a pinosat » Sr Apr 29, 2020 21:26

Še nisem bil na vrhu, zato mi ni znano, na Visu pa kar previdno, lepo po stezah, se spomnim iz časopisov, ko je, pred kakimi 15-20 leti, mislim, da Nizozemec, ostal brez noge, ker je stopil na mino, iz druge svetovne vojne...tam so še angleške mine iz leta 1944, spucali so sicer , evidence pa nobene, pa še kaka od JNA
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: 1118

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Apr 30, 2020 02:24

Na drugi sliki se vidita Hvar in Ščedro v ospredju in zato sem mislil, da je slikano nekje nad Velo luko. Zanimivo, se pa Iz Visa tako vidi. :o
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: Vis - Hum

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Če Apr 30, 2020 09:17

Leut napisal/-a:Končno :D - res je Vis, lokacija fotografiranja pa je tik pod Humom in sicer na ovinku, kjer greš po stopnicah k Titovi špilji. Druga fotografija pa je posneta pri kapelici, ki je blizu najvišjega vrha - Huma. Aleks 09, si pa kar nekaj časa Googlal, da si našel pravi položaj posnetka s pogledom na ozadje. Ker je bil v ospredju asfaltiran ovinek, si seveda iskal položaj po asfaltnih cestah. Se motim?


Ne se ne motiš :D Sem se prav "razpizdil" in si rekel, da to ni možno. Na začetku sem mislil, da je Lošinj in pogled proti Cresu ali Pagu. Ko si navedel da je južneje sem po zelenilu sklepal na D. Otok. Nato me habibi zmede z celino. Odgovor si nakazal s tem da je v isti županiji kot Šolta. Sprva sem Vis odkljukal ker si nisem mislil da je tako zelen. Iskal sem po Lastovu. 100 % sem bil da je Lastovo, potem Korčula, ma ne.. Ni. Potem grem guglat splitsko dalmatinsko županijo. Ostane samo Vis. Primerjam fotki. Sumim da nista iz iste pozicije, čeprav bi lahko bile v razmaku samo nekaj 10 m. Gledam prvo proti jugu in obalo pred zalivom in v meglici dve hiški ter seveda cesto. Ošter ovinek. Na visoki poziciji. K sreči jih ni dosti in je bil google street view že gor. Najdem. Potem malu muke. Na drugi fotki gledam (mislim da vidim) otoček in v daljavi belo liso kopnega. Po krajšem iskanju najdem tudi to. Dobro si to zakamufliral :lol:
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Vis - Hum

OdgovorNapisal/-a boris1 » Če Apr 30, 2020 12:39

aleks09 napisal/-a: Dobro si to zakamufliral :lol:


Res je zakamuflirano ker je slika v ozadju kar zamegljena :wink:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: 1118

OdgovorNapisal/-a Leut » Če Apr 30, 2020 14:19

Saj to je cilj teme "Ugani lokacijo". Nesmiselno je dati fotografijo, na kateri se celo vidi tabla kraja ... Po drugi strani pa mora kljub temu biti taka, da ni kaka luknja, za katero ve le avtor in mogoče še kdo, ki je bil z njim tam. Fer je, da so motivi taki, ki jih pozna in jih je že obiskalo veliko ljudi, le kot fotografije (od kje je fotografirano) naj bo tisti, ki lahko zmede še take poznavalce.
Lahko bi dal namesto prve fotografije drugo, ki je bila fotografirana popolnoma iz istega mesta, le bolj levo sem jo usmeril, na njej se vidi celotno polje spodaj, na katerem je bilo v drugi vojni letališče. Ampak potem bi bila uganka prelahka, ker bi nekateri takoj prepoznali kraj. Tako pa je na prvi fotografiji viden le delček tega polja in je zato veliko težje prepoznati pokrajino.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta