Gumon SACS

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Jape
Viceadmiral
Prispevkov: 529
Pridružen: So Sep 13, 2008 10:41
Kraj: Stranska vas - Pag

Gumon SACS

OdgovorNapisal/-a Jape » Po Sep 15, 2008 08:42

Lepo pozdravljeni morski mački . Sem novinec kar se tiče morjeplovstva.
Padla je odločitev o nakupu prvega čolnička. Ogledujem si gumona znamke SACS 4,75m z motorjem Yamaha 2T, kateri se prodaja na mornar.net
Gre za plovilo ,ki je na spodnjem linku :

http://www.avto.net/mornar2003//ad.asp?id=57533

Zanima me sledeče ; kakšni so gumoni SACS ,plovne lastnosti ter kvaliteta le teh. Nekaj sem že brskal po internetu,tako da je vsaka informacija dobrodošla.
Dotično plovilo je od prvega lastnika ine je res kot novo. Motor ima narejenih 502 uri . Prikolica verjeli ali ne , še ni bila v slani vodi,ker je lastnik plovilo v vodo dajal z dvigalom v marinah. Ali je ta motor na tem plovilu dobra kombinacija ali je bolj podhranjen.Kako je s temi motorji, so kake hibe in podobno.
Uporabljati ga mislim za družinska potepanja ob obalah , ne mislim se iti nekega morskega volka . Gospod ki ga prodaja ima nastavljeno ceno 9000EUR.
Hvala za odgovore.
theuros
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Avg 06, 2007 18:48

OdgovorNapisal/-a theuros » Po Sep 15, 2008 09:19

Prebral sem, da so gumenjaki Sacs med najboljšimi po kvaliteti in plovnimi lastnostmi :)
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Sep 15, 2008 15:36

Vsak gumenjak je po svoje dober, je pa res, da SACS ni slab, dober je tudi ZAR. Če te zanima koliko kvalitetnih (in dragih!!!) gumic premore svet, potem se zapelji do Genove. Sejem bo v začetku naslednjega meseca in tam potem vidiš, da Sacs ni prav nič posebnega, Zar je mogoče odtenek boljši, potem pa vidiš še 50 različnih proizvajalcev, ki so vsi v tem rangu...

LP
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Po Sep 15, 2008 19:45

Ste vedeli da plastiko za gumenjake Sacs delajo v Sloveniji in to v Trbovljah. Razmišljajo tudi o izdelavi kompletnih čolnov.
lpg
https://medisken.si
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Sep 17, 2008 18:11

Najprej lep pozdrav forumašem pa tudi velika pohvala vsem uporabnikom za koristne informacije.
Sam imam novomara 450 z yamaho 50 2t. Za moje pojme je ta motor malo preslab (smučanje malo bolj zaobljenega smučarjajavascript:emoticon(':D') ali 6 odraslih) zato priporočam vsaj 70 KM. Sam osebno motor prodajam in kupujem močnejšega 70 ali 75 2T in seveda yamaha, saj motor, ki ga imam sedaj dela kot singerica.

LP
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Sr Sep 17, 2008 18:52

Načeloma nimam nič proti gumici 8) ,saj sem tudi sam začel z njo :lol: ,potem pa imaš kmalu dovolj prepiha :cry: in kmalu nabaviš plastiko,kjer se lahko skriješ za vetrobransko steklo.Sam sem imel po enem letu dovolj glavobola :cry: ,ki mi ga je naredil čolen.Verjemi mi,da sem prej kar nekaj kilometrov naredil z motorji :? ,tam se lepo oblečeš,na morju pa šibamo največkrat v samih kopalkah :oops: .Premisli pred nakupom gumice :!:
Ure dnevi leta tečejo....
Jape
Viceadmiral
Prispevkov: 529
Pridružen: So Sep 13, 2008 10:41
Kraj: Stranska vas - Pag

OdgovorNapisal/-a Jape » Sr Sep 17, 2008 21:34

Pri nakupu gre nekako takole , no vsaj pri meni.
Na začetku sem gledal QuickSilver 430HD in motor 30KS, potem sem prišel sedajle na tole čudo, še malo ,da me kdo zakuri in iščem kaj plastičnega s kabinco.
Skratka res je da so povsod plusi in minusi, ampak za mojo uporabo mislim ,da bo tale gumica dovolj, no vsaj za enkrat. Čez par let se pa nikoli ne ve kaj bo.Kar se pa tiče Yamaha 502T na temle čolničku pa ni problem, ker po mojih informacijah ob zamenjavi vplinjačev in izpuha dobiš 70KS, saj je 50KS 2T in 70KS 2T drugače identičen motor. Lahko,da se motim , naj me kdo popravi če je pri tem drugače.
:?
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Sep 18, 2008 11:44

Tako ali tako ne boš kupil dovolj velikega, tako da..... :twisted: Glede yamahe 2T pa se mi zdi da gre nekako takole, vsaj ti letniki, ki jih gledam jaz: 40 in 50, 60 in 70 ter 75 in 90 imajo enako kubikažo in tem motorjem je možno povečati moč z omenjenim posegom. Vprašanje pa je , če je ta poseg racionalen. Sam sem dobil informacijo, da se moj motor 50 2T ne da naviti, :cry: , zato ga tudi menjujem za močnejšega. Čeprav mi šraufanje ni tuje tudi dvomim, da bi tak poseg naredil. Raje prodam tega in kupim takega z primerno močjo.
Glede 50 KM na mojem gumenjaku pa je tako, kot sem napisal. Če je na čolnu moja družina (dva mala otroka) in dva prišleka je OK. če pa nas je več oz. 5 odraslih oseb pa je ob močnem čelnem vetru že problem izglisirati. Kot pravi admin moči ni nikoli preveč. To pišem na podlagi mojih letošnjih izkušenj, odločitev pa je seveda tvoja

LP
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

OdgovorNapisal/-a weta » Če Sep 18, 2008 14:05

pri nakupu čolna moraš upoštevati koga vse boš vozil.
moj predhodnik po postih verjetno vedno koga fijaka s sabo, zato ima prešibek motor.
jaz imam 20 km in vedno se furamo samo s familijo in mi je dovolj toliko moči. tudi čoln sem kupil zase in ne za frende, da se mi bodo šlepali na dopustu.
sicer pa vsak ve zase.

v glavnem, če se fura s takim čolnom in motorjem samo ena familija, pa magari so vsi že odrasli in v familiji ni 5 otrok, je taka kombinacija vrh glave za izlete in šport.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Sep 18, 2008 15:01

Ja, saj to je problem. Če se hočem smučati ali voziti z tubo, moram imeti nekoga (beri tast in tašča) sabo, ki ima izpit, saj moje boljše polovice ne morem pripraviti do tega, da bi opravila izpit.
odojk1975
Kapitan
Prispevkov: 191
Pridružen: Če Sep 11, 2008 21:04
Kraj: KRANJ

OdgovorNapisal/-a odojk1975 » Če Sep 18, 2008 18:47

weta kolk je pa dolg tvoj gumon?
pale
Admiral
Prispevkov: 1901
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

OdgovorNapisal/-a pale » Če Sep 18, 2008 20:55

mislim da je 90 procentov morjeplovcev začelo z gumico različne velikosti,kar mislim da je za začetek kar dobra osnova za na prej.itak je vsako leto naprej premajhen in prešvoh.pa tudi sam vidiš kaj prav zaprav hočeš na morju
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Če Sep 18, 2008 21:20

Hmmm... tehle 90%...

Zgleda, da se zelo razlikujemo po znancih in tem kar vemo o njih; med mojimi jih je precej začelo kot gostje ali čarteristi na tujih jadrnicah, druga velika skupina še kot mulci na malih tekmovalnih oz. klubskih barkah in tretja skupina - so kot mulci pomagali čistit, barvat in tudi se prevažat okrog s starimi barkami raznim dedkom, sosedom, stricem in znancem.

Še malo drugačen pogled na stvar...
Uporabniški avatar
sacs
Viceadmiral
Prispevkov: 429
Pridružen: Sr Jul 29, 2009 07:25

Re: Gumon SACS

OdgovorNapisal/-a sacs » Sr Jul 29, 2009 08:53

Jape napisal/-a:Lepo pozdravljeni morski mački . Sem novinec kar se tiče morjeplovstva.
Padla je odločitev o nakupu prvega čolnička. Ogledujem si gumona znamke SACS 4,75m z motorjem Yamaha 2T, kateri se prodaja na mornar.net
Gre za plovilo ,ki je na spodnjem linku :

http://www.avto.net/mornar2003//ad.asp?id=57533

Zanima me sledeče ; kakšni so gumoni SACS ,plovne lastnosti ter kvaliteta le teh. Nekaj sem že brskal po internetu,tako da je vsaka informacija dobrodošla.
Dotično plovilo je od prvega lastnika ine je res kot novo. Motor ima narejenih 502 uri . Prikolica verjeli ali ne , še ni bila v slani vodi,ker je lastnik plovilo v vodo dajal z dvigalom v marinah. Ali je ta motor na tem plovilu dobra kombinacija ali je bolj podhranjen.Kako je s temi motorji, so kake hibe in podobno.
Uporabljati ga mislim za družinska potepanja ob obalah , ne mislim se iti nekega morskega volka . Gospod ki ga prodaja ima nastavljeno ceno 9000EUR.
Hvala za odgovore.



sam mam jamaico odličen gumenjak z ogromno prostora in odličnimi polovnimi lastnostmi

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov