Ojačitev lesenega dna na maestralu ?

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

janči
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Maj 28, 2008 23:37
Kontakt:

Ojačitev lesenega dna na maestralu ?

OdgovorNapisal/-a janči » So Maj 16, 2015 07:40

Ali ima kdo kake iskušnje z ojačitvijo lesenega dna na maestralu?Želel bi dodatno pojačati oz.fiksirati pod ,da ta ne bi škripal.Kolikor vem imajo
to Wiking čolni odlično rešeno.
Prosim za kakšen dober nasvet.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Maj 18, 2015 07:06

Jaz sem ga fiksiral z dvema profiloma in sponskimi vijaki, da mi ga ni zvijalo. To pa ztato, ker smo gor imeli najprej tomos 18 potem pa johnson 25. Šlo pa se je za maestral 18. Če pa imaš slabši motor gor pa ne vem če se izplača s tem mantrat.
Guma je guma, zaenkrat.
lslabe
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: Če Jun 14, 2018 20:35

Re:

OdgovorNapisal/-a lslabe » Pe Nov 23, 2018 05:06

janadino napisal/-a:Jaz sem ga fiksiral z dvema profiloma in sponskimi vijaki, da mi ga ni zvijalo. To pa ztato, ker smo gor imeli najprej tomos 18 potem pa johnson 25. Šlo pa se je za maestral 18. Če pa imaš slabši motor gor pa ne vem če se izplača s tem mantrat.



Dvigam tole temo iz pepela, ker me zanima če je sploh možna registracija takega kompleta (johnson 25+maestral 18)?
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Re:

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Nov 23, 2018 11:57

lslabe napisal/-a:
janadino napisal/-a:Jaz sem ga fiksiral z dvema profiloma in sponskimi vijaki, da mi ga ni zvijalo. To pa ztato, ker smo gor imeli najprej tomos 18 potem pa johnson 25. Šlo pa se je za maestral 18. Če pa imaš slabši motor gor pa ne vem če se izplača s tem mantrat.



Dvigam tole temo iz pepela, ker me zanima če je sploh možna registracija takega kompleta (johnson 25+maestral 18)?



Težka bo, moj beograd sport 2 ima najvišjo omejitev 30 km, vsi ostali starejši hypaloni mislim da imajo manj....lp
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Re:

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Nov 26, 2018 07:19

lslabe napisal/-a:
janadino napisal/-a:Jaz sem ga fiksiral z dvema profiloma in sponskimi vijaki, da mi ga ni zvijalo. To pa ztato, ker smo gor imeli najprej tomos 18 potem pa johnson 25. Šlo pa se je za maestral 18. Če pa imaš slabši motor gor pa ne vem če se izplača s tem mantrat.



Dvigam tole temo iz pepela, ker me zanima če je sploh možna registracija takega kompleta (johnson 25+maestral 18)?

Na mojem je bilo max po tablici 18KM, verjetno glih za tomosa narejen. :lol: Jaz ga nisem imel registriranega.
Guma je guma, zaenkrat.
lslabe
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: Če Jun 14, 2018 20:35

Re: Ojačitev lesenega dna na maestralu ?

OdgovorNapisal/-a lslabe » Po Nov 26, 2018 10:52

Ok, bom vidu kaj bojo rekli na kapetaniji.

Če ima pa kdo info iz prve roke, pa kar na dan z besedo...
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Ojačitev lesenega dna na maestralu ?

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Nov 26, 2018 12:08

Običajno imaš na čolnu tablico, kjer je navedena maksimalna moč motorja :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
lslabe
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: Če Jun 14, 2018 20:35

Re: Ojačitev lesenega dna na maestralu ?

OdgovorNapisal/-a lslabe » To Nov 27, 2018 11:13

jozko napisal/-a:Običajno imaš na čolnu tablico, kjer je navedena maksimalna moč motorja :roll:



Nimam je :wink:

Lahko da je odpadla, ali je pa že prejšnji lastik kaj delal, da je ni.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Ojačitev lesenega dna na maestralu ?

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Nov 29, 2018 12:09

Daj pokliči na kapitanijo, samo glede na to da imajo izkušnje z temi čolni, tudi temi ki so že vpisani dvomim da bojo dovolili vpis močnejšega motorja. Edino če imaš kako knjižico z navodili da je dovoljeno več.
Probej pri vseh treh izpostavah.
Guma je guma, zaenkrat.
lslabe
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: Če Jun 14, 2018 20:35

Re: Ojačitev lesenega dna na maestralu ?

OdgovorNapisal/-a lslabe » Pe Nov 30, 2018 18:33

janadino napisal/-a:Daj pokliči na kapitanijo, samo glede na to da imajo izkušnje z temi čolni, tudi temi ki so že vpisani dvomim da bojo dovolili vpis močnejšega motorja. Edino če imaš kako knjižico z navodili da je dovoljeno več.
Probej pri vseh treh izpostavah.


Hvala za nasvet, bom probal.

Sicer sem pa včeraj zvedel za enega beograd sport, kateri ima max 30km na tablici, tko da mogoče zamenjam, pol pa ne bo problema. Za eno poletje bo ok, pol pa kaj večjega...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov