Čolni viamare

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Maj 28, 2019 14:14

Klinc, franc5e, imaš prav. Prlimat hudiča, pa bo!
Vedno bolj se nagibam k temu klik. Za švoh 500 ojrof bo že menda zdržal 5 sezon kot prejšnji. V ožjem izboru je tudi tale, ki pa ima leseno dno in nekaj jamrajo kupci, da je nekoliko preveliko in se ne da lepo sestavit. Malo sem skeptičen, ker je leseno dno (zaradi potrebne debeline) nekoliko težje od alu dna, pa še 4 KM motor je baje max. Moj Tohatsu je deklariran "kao" 5 KM ampak je zaradi starosti že bolj proti 3 kot 5 :lol:. Razlika v ceni pa ni ravno neka jaka.... Če si kdaj umislim nov motor bi morala gumica z alu dnom in 1 človekom glisirati kot keks! (pa ne da ravno rabim)
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Maj 28, 2019 15:01

Pa saj prvega sem ti poslal, je isti samo cca 60 eur cenejši, če ga vzameš na aukciji...lp
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Maj 28, 2019 17:11

Ja, sem videl, pa tudi malo poračunal in se mi za 60eur ne ljubi v Avstrijo vozit... Pa ne me narobe razumet - porabim skoraj celo dopoldne in prevozim 200km pa sem tam-tam. Pa še točnega datuma dostave ne vem in me mogoče ravno takrat ni ko zadeva pride na pošto. Sitnosti...
Res mi gre na živce, da trgovci ne pošiljajo v Slovenijo. Pa koji jim je ku**c???
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Maj 29, 2019 07:17

fakinx napisal/-a:Ja, sem videl, pa tudi malo poračunal in se mi za 60eur ne ljubi v Avstrijo vozit... Pa ne me narobe razumet - porabim skoraj celo dopoldne in prevozim 200km pa sem tam-tam. Pa še točnega datuma dostave ne vem in me mogoče ravno takrat ni ko zadeva pride na pošto. Sitnosti...
Res mi gre na živce, da trgovci ne pošiljajo v Slovenijo. Pa koji jim je ku**c???



Res je, jaz imam blizu, pa še natankam sproti. Jaz večino stvari naročam v Nemčijo, pa mi kolega pripelje, včasih je lahko problem, ker delavci delajo, jih ni doma, potem pa mora spet na pošto, pa ta DHL dela kakor mu paše....
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a hrošč » Ne Feb 26, 2023 12:39

Ste tele čolne Viamare kupovali preko http://www.parsun.si? Je legit (spletna) trgovina?

Iščem namreč nov byboat, lani sem nabavil enega rabljenega, sicer lušten, načeloma lepo ohranjen, pa je potem se odlepilo dno od tub. Se je izkazalo, da je bilo enkrat davno prej že nekaj popravljano in to zelo po domače.. :roll:

Glede na to, da bo v uporabi le kake 2 tedna na leto in bo večino časa napihnjen v garaži skrit od sonca, se nagibam k nekemu poceni kitajcu, ki bo že zdržal par sezon. Raje tako, kot da se spet opečem pri rabljenem.

Skratka, nekaj do 2m, čim lažjega. Če ima kdo še kak drug predlog, kje se te zadeve nabavlja, prosim. Vidim, da ima Visol Arimar čolne, malenkost dražje. Sem pa njim lani že nekaj povpraševal, pa ni bilo nobenega odgovora.
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Ne Feb 26, 2023 20:30

Imel sem Viamare tri sezone,sicer sem kupil novega,b.p.,kako pa je blo z njim kasnej pa ne vem.Je pa tako,dva meseca v vodi,ob vsakem izvleku pranje s sladko vodo in doma napihnjen pa malo premazat s kakim zašč.sredstvom......,pač vzdrževat "kot da je tvoj" :D
Coastliner

Kdo je na strani

Po forumu brska: medved in 13 gostov