Čolni viamare

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a ernijev » Po Jul 06, 2015 12:25

Pozdravljeni,
Sem nov na forumu, zato se vnaprej opravičujem, če kaj narobe naredim/napišem itd...
Želim kupiti gumenjak do 4 m. Trenutno je na trgu med cenejšimi viamare 3.8m za 760€ od Parsuna, tema je enkrat že bila odprta vendar dve leti nazaj, sedaj me zanimajo predvsem kakšne izkušnje so s temi čolni in ali so vredni svojega denarja?
Sam sem bil v KMC Ljubljana, kjer sem si ogledoval YAM 380s vendar čoln je tam skoraj 1.700 € sam prodajalec mi ni znal povedati zakaj je takšna razlika v ceni, omenjal je edino nadzor pri izdelavi . Oba čolna sta narejena na Kitajskem ima pa YAM 2 leti garancije za razliko od viamare 1 leto.
Naj omenim še, da imam hondin motor 15km 2000 letnik 4 taktni.

Lep pozdrav!
ELAN666
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Apr 02, 2015 17:42

OdgovorNapisal/-a ELAN666 » Po Jul 06, 2015 12:38

sicer o gumenjakih ne vem veliko vem pa najpomembneje da je eden iz pvc eden pa iz hypalona, slednji je zelo kvaliteten in trpežen.

pvc ima krajšo življenjsko dobo.

več ti bodo pa še morjeplovci povedal........
ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

OdgovorNapisal/-a ernijev » Po Jul 06, 2015 12:56

Za PVC in hypalon že vem, te dni sem veliko prebiral o tej temi.
Vendar mi ni jasno v čem je finta, ko pa se skoraj vsi čolni PVC izdelajo na kitajskem vključno z hondo, yamaho itd.. zato želim slišati komentarje uporabnikov.
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

OdgovorNapisal/-a weta » Po Jul 06, 2015 13:59

bi rekel, da sta kar oba iz PVC.
Za te parsun gumenjake je pa zanimivo, da se rabljeni prodajajo dražje kot so novi, vsaj kar se tiče onega dolžina 270 cm.
Njihova kvaliteta pa tudi mene zanima, tako, da res dobrodošel tisti, ki ga ima letnik tam okoli 2010, da predstavi izkušnje
Uporabniški avatar
Kiky
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Jul 28, 2008 07:52

OdgovorNapisal/-a Kiky » To Jul 07, 2015 17:54

Sam imam yama 400S in je letnik 2003 in moram povedat da je čoln za svoja leta zelo v redu. Sicer je ocuvan in pozimi hranjen na toplem v garazi in zmeraj napihnjen, po vsaki plovbi pa opran in namazan. Po 12ih letih še nič ne pušča , le tu pa tam je potrebno do pihat na 14 dni ker je pozimi morje hladneje in zaradi razlike v temperaturi malo popusti. Sicer ga letos prodajam ker prehajam zaradi večanja družine na meter daljše. Je pa delikaten za ribolov. :wink:
LP Kiky

MORJE JE ZDRAVILO ZA DUŠO!!!!
ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

OdgovorNapisal/-a ernijev » To Jul 07, 2015 20:14

Tudi sam imam trenutno yama 380 s letnik 2001 vendar coln ni bil tako dobro shranjen kot vas, letos sem ze 2x krpal in prav vsakič popusti na spoju. Rad bi kupil nekaj novega, da bo vsaj 5 let mir.
Lep pozdrav

Erni
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jul 08, 2015 10:20

To, če ti popusti po spoju, najverjetneje pomeni ali da imaš napačen tip lepila (za gumo/hipalon/CSM namesto za PVC ali obratno), ali pa da je morda na mesto, kjer bi rad lepil, kdaj prišel kak silikon, in/ali nisi uspel dovolj očistiti, obrusiti... ali pa morda nisi dobro iztisnil zraka, ko si lepil.

S pravim lepilom in pravim postopkom bi to moralo držati tako, da se ti prej razsloji krpa, kot odlepi na spoju.

Ni pa tudi jasno, ali si krpal, ker se ti je predrl ali je začel spuščati kak originalen spoj. To zadnje bi jaz najbrž dal zalepiti profesionalcem (in jim gledal čez ramo, kako to naredijo, če bi mi le pustili).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

OdgovorNapisal/-a ernijev » Sr Jul 08, 2015 15:32

Morda sem napisal nekoliko nerazumljivo. Ni problem tam kjer zlepim skupaj, problem je vedno na drugem mestu, ki še ni bilo krpano. Očitno so spoji tako stari, da popuščajo in tu več ni rešitve. Uporabljal sem dvokomponentno lepilo, ki drži in nikoli še ni popustilo.
Sem govoril z mojstri vendar očitno tu ni več pomoči... je pa zanimivo, da popuščajo samo notranji spoji znotraj čolna, vsi ostali pa kar dobro držijo.
No letos sem dvakrat že krpal in obupal nad tem čolnom, škoda je le ker sem opravil registracijo in vse potrebno, da sem ga spravil v vodo
:roll:
sardela
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Jan 25, 2010 20:27
Kraj: Maribor

via mare

OdgovorNapisal/-a sardela » Ne Feb 14, 2016 13:07

Tudi mene zanima ta čoln
Se lahko kdo javi ki ga ima
mzkr123
Prispevkov: 1
Pridružen: To Apr 23, 2019 21:58

Re: Čolni viamare 380

OdgovorNapisal/-a mzkr123 » Ne Apr 28, 2019 18:38

zdravo,
pozna kdo trgovino kjer bi lahko kupil držalo za veslo.
Lp
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Apr 28, 2019 19:28

Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re:

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Apr 28, 2019 19:32

weta napisal/-a:bi rekel, da sta kar oba iz PVC.
Za te parsun gumenjake je pa zanimivo, da se rabljeni prodajajo dražje kot so novi, vsaj kar se tiče onega dolžina 270 cm.
Njihova kvaliteta pa tudi mene zanima, tako, da res dobrodošel tisti, ki ga ima letnik tam okoli 2010, da predstavi izkušnje



Weta poglej tole, vem da je tema stara, vendar aktualna..... pa tudi če je oni stari hypalon, kar dvomim, to mislim da ne odtehta

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 02400.-EUR

https://www.ebay.de/itm/Maresol-Rib-395 ... 3741964028

20 let in 300 eur razlike.......
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Čolni viamare 380

OdgovorNapisal/-a mikele » Ne Apr 28, 2019 21:37

mzkr123 napisal/-a:zdravo,
pozna kdo trgovino kjer bi lahko kupil držalo za veslo.
Lp

dobiš pri meni.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Apr 28, 2019 22:04

Imel sem 7 let Visol 230, pvc Kitajc, služil mi je ok, sem ga pa sam za jb, ker sem dal gor premočan motor in mi je zadnjo steno pričelo odlepljat in tam na spojih tudi puščat, zato sem ga podaril nešemu članu, ki ga je že spedenal.Sedaj sem nabavil novega Viamare in po vseh podatkih, ki sem jih pridobil na netu in tudi po embalaži pakiranja in oznakah, naj bi to bila nemška firma, narejen pa na Kitajskem.Je pa videt kot kopija Visola, oblika,mere.
https://www.thenauticstore.com/en/infla ... white.html
mašinfirer
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Apr 29, 2019 07:10

Jaz sem imel isto Viamare 230. Ko sem kupoval Byboat sem se odločal kaj narediti. Ali kupiti "ornh" gumo za jurja al pa kitajca za 250 eur. Na koncu sem prišel do zaključka, da lahko za ceno ornh gume (ki bo čez 10-15 let ravno tako začela razpadat al ti ga pa ukradejo) vsakih 5 let kupim enga kitajca pa bo :)
Torej sem nabavil kitajca. Bil je večino časa sezone (cca 6 mesecev) na barki izpostavljen sončnim žarkom in vremenskim vplivom. Držal je 4 leta brez problema, uglavnem super zadovoljen. Po štirih letih (sezonah) pa je začel razpadat. Uglavnem 4 sezone top.... brez problemov potem pa kot bi čez noč rekel zdaj pa dost pa začel puščat na vseh koncih. Največja fora pa je bila, da sem ga že obljubil kolegu, ker sem imel ogledanega novega za super ugodno ceno (ni kaitajc). Sva se že zmenila, ker čoln je bil bp potem pa v roku 14 dni začel razpadat kot da bi rekel zdaj pa razpad :D :D Pol ga nisem prodal ampak sem ga šenkal :)
Če ne bi dobil novega boljše kvalitete zelo ugodno bi sigurno spet kupil Viamare za naslednje 4-5 leta.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov