Gumenjak ali plastika (4,5-5 m)

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator, moderator2, janadino, MareC

Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Gumenjak ali plastika (4,5-5 m)

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Mar 01, 2019 15:53

Lepo, da si odgovoril, samo ta tema je bila aktualna pred 4-mi leti. :wink: :wink:
mašinfirer
boogle
Poročnik korvete

OdgovorNapisal/-a boogle » Pe Mar 01, 2019 20:35

Zakaj sem pisal v to temo sem omenil v drugem stavku posta. Da tema ni vec aktualna se ne strinjam, se vedno se in se bodo prodajali oboji.

Meni se zdi zanimivo, da nekdo za 10k kupuje novega 5m gumenjaka ob veliki izbiri plastike za isti denar. Morda je le moj obcutek a ocenjujem, da se je plastika zadnjih 15 let tudi pocenila. Ko smo mi kupovali je bila gumica cenejsa opcija od banje, sedaj je pa tam tam ali pa je plastika celo dostopnejsa.

....govorimo o plovilih za individualni sezonski turizem, ne o profesionalni rabi.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Mar 01, 2019 21:02

Se strinjam s tabo, da je plastika cenejša zadnja leta.Očitno je priljubljenost gumenjakov narasla.Meni osebno ne.Če bi se odločal za plovilo te dolžine, sem absolutno za plastiko.Ima več prostora, je manj ranljiva in je tudi obstojnejša pa tudi za popravilo, lažja in tudi pelje se lepše, zakaj, ker val, ki se odbija od trdega dna gumenjaka, se zaletava v gumi tube in zato bolj nabija.V bonaci se pa itak vsak čoln pelje lepo.Oboje maraš pa itak vozit na prikolici.Ja, je pač tako, kupi si tisto kar ti je bolj všeč, proti svoji volji nima smisla kupovat nekaj kar ti na odgovarja.
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost