Ogled gumenjaka na terenu (okolica MB)

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Ogled gumenjaka na terenu (okolica MB)

OdgovorNapisal/-a Stopi » Sr Sep 02, 2015 13:55

Kupujem rabljen gumenjak brez motorja (5 m) in bi želel, da si ga pred nakupom ogleda strokovnjak, da me ne bi kasneje karkoli "presenetilo"... :?

Ker je čoln v okolici Maribora, sem se najprej obrnil na g. Ota iz Navtike sport, a ker je ogled možen le po 17:00, on ne more oditi z mano na ogled.

Poznate še koga iz okolice Maribora, ki bi bil pripravljen priti na teren pregledat čoln? G. Oto mi je rekel, da bi s seboj vzel naprave s katerimi preveri tesnost tub, pa nek sprej za preverjanje tesnosti ventilov, skratka, strokoven tehnični pregled.

Na osnovi nekega amaterskega pregleda "na oko", čolna ne upam kupiti. :(

Hvala za vse nasvete!
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Sep 03, 2015 07:45

Daj link do oglasa pa mogoče kdo ve kaj o čolnu da ne bo toliko skrbi.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Če Sep 03, 2015 07:54

janadino napisal/-a:Daj link do oglasa pa mogoče kdo ve kaj o čolnu da ne bo toliko skrbi.


Kupujem le čoln s prikolico, motorja ne...

http://www.mornar.net/view/ad.asp?ID=187162
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Sep 03, 2015 10:43

Že hiter vpogled v vpisnik pove, da bo potrebno bit ZELOO pazljiv...


Lp
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Če Sep 03, 2015 10:47

Na tej številki je registriran drug čoln z drugim motorjem. http://www.vpis-colnov.up.gov.si/index.php?reg=17780 Morda je tega odjavil in vozi drugega.
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Če Sep 03, 2015 10:51

Sicer pa si najprej čoln oglej sam, preveri vse papirje. Če ti bo še vedno interesanten, bo prodajalec že našel varianto, da se prilagodi in omogoči ponovni ogled v dopoldanskem času. Če tega ne bo pripravljen, pa išči dalje.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Če Sep 03, 2015 10:58

navtik_borut napisal/-a:Na tej številki je registriran drug čoln z drugim motorjem. http://www.vpis-colnov.up.gov.si/index.php?reg=17780 Morda je tega odjavil in vozi drugega.


Ja čoln menda že 2 leti stoji na dvorišču, zato je pod to številko registriran nek drug čoln. In zaradi tega sem res zelo pazljiv... :D
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Sep 03, 2015 12:11

Ko čoln odjaviš, prosto številko hitro dajo komu drugemu. Tako da tista številka, ki je na čolnu, prav nič ne pomeni.
__________________
lp
motorni
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Sep 04, 2015 07:43

Čoln je na slikah videti totalno zmantran. :roll:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Pe Sep 04, 2015 07:49

in umazan...Poleg tega v oglasu piše, da je čoln na Ptuju, ne v okolici Maribora.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Sep 04, 2015 07:57

jaz sem videl ta čoln, je sestavljenka iz dveh identičnih čolnov. V bistvu je imel enega ki je imel tube fuč pa drugega ki je imel tube cele pa brez ostale krame. In zdej je treba čoln skup sestavit do konca, kar vidiš na slikah je samo gor postavljeno - ni pritrjeno.

Jaz sem potem šel in kupil 6 metrsko gumo, ta mi ni bil iz dveh razlogov več interesanten:

obšlesan je kar dobro
prekratek je
motor je prastar mercury - sem iskal nekaj z yamaho

pa še nekaj - ko sem svoj čoln prodajal, pa da mi privlečeš enega da mi bo šprical s peno po ventilih - ti veš kako lepljiv je ta sprej ko se posuši? - letita ti in tvoj "strokovnjak" z dvorišča. Kakšno tesnost tub? če takoj spusti jo slišiš, če pa rabi en mesec da nekje na mikro spoju popusti, boš pa prej z dopusta doma.

zastopim pa, da more kramo sabo imet, drugače ni EEE za gobcanje :)

čoln z oglasa pa lahko dobiš kar dosti ceneje kot je napisano.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Pe Sep 04, 2015 08:03

kr3mn1 napisal/-a:jaz sem videl ta čoln, je sestavljenka iz dveh identičnih čolnov. V bistvu je imel enega ki je imel tube fuč pa drugega ki je imel tube cele pa brez ostale krame. In zdej je treba čoln skup sestavit do konca, kar vidiš na slikah je samo gor postavljeno - ni pritrjeno.

Jaz sem potem šel in kupil 6 metrsko gumo, ta mi ni bil iz dveh razlogov več interesanten:

obšlesan je kar dobro
prekratek je
motor je prastar mercury - sem iskal nekaj z yamaho

pa še nekaj - ko sem svoj čoln prodajal, pa da mi privlečeš enega da mi bo šprical s peno po ventilih - ti veš kako lepljiv je ta sprej ko se posuši? - letita ti in tvoj "strokovnjak" z dvorišča. Kakšno tesnost tub? če takoj spusti jo slišiš, če pa rabi en mesec da nekje na mikro spoju popusti, boš pa prej z dopusta doma.

zastopim pa, da more kramo sabo imet, drugače ni EEE za gobcanje :)

čoln z oglasa pa lahko dobiš kar dosti ceneje kot je napisano.



HVALA! To so pa bistvene informacije, ki mi jih lastnik po telefonu sploh ni povedal. :shock: Kupujem samo čoln, motor me ne zanima, ker že imam 60 4T Hondo.
alless
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: So Sep 05, 2015 10:50

OdgovorNapisal/-a alless » So Sep 05, 2015 11:09

Pozdravljeni,

Sem nov v nakupu čolna in sma si z ženo zaželela kakšnega gumenjaka in ker sem iz okolice ptuja sem si šel ogledat ta čoln. Lastnik še mi spusti kakih 200e na ceno in registriral bo prikolico.

Kot že omenjeno je čoln sestavljanka, sicer pa kateri starejši niso ko so dodajali stvari posamezno gor ko je bil denar.

Drugače še ga je res treba sestavit.
Tube spuščajo ampak počasi v 3 tednih kar pa bom tudi že z dopusta.

Zanima me kje bi se dal tak 5m dobiti ceneje če ja? Ker sem sam prebrskal okrog po internetu kar dosti in nisem nič zasledil.

Res da še je treba tukaj nekaj denarja vložit kar bi naredil čez zimo da bo pripravljen na naslednjo sezono. Mogoče bi ga sam ali pa bi ga dal pobarvat tako kot zamenjat zaščitno gumo okoli tub pa še kje kaj malega.

Sam čoln ni Lomac ampak Tri Marin TM500 po papirjih l98.
Motor pa je l95 Mercury ki je bil kupljen v nemčiji, račun priložen.

Prometna je bila veljavna do 11.4.2012 z drugim motorjem. Čoln pa je z pravimi oznakami kot na sliki v prometni.
Lastnik si je kupil to zadevo za sebe ampak ker ima pomanjkanje časa in ker mu že tako dolgo stoji, ga bo raje prodal.

Motor tudi dela drugače pa bi moral vsaj za nekaj časa zadostovat ali ne?
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Sep 06, 2015 18:07

Prov kot prvo, če še nisi imel čolna, ne bi sanjal da boš porihtal čez zimo pa da tube spuščajo ampak na 3 tedne. Kupi nekaj kar lahko daš v vodo pa se voziš, nikogar ne podcenjujem samo to ni kartonasta škatla, ki jo mal oblimaš da ne razpade do kante potem jo pa tako ali tako stran vržeš.

Na ta čoln si naknadno dal tendo, ne pa konzolo. Sej ni ročno upravlal motorja. Pa motor 2T s papirji iz nemčije, tudi ne bo možno vpisat.

VEDI: Kdor poceni kupi, 2x kupi. Eno sklopotalnico kjer ne štima spredaj in zadaj nič, ni vredno imet. In prej vprašaj koliko stane da ti en bočne gume na novo zamenja, pa da vse sestaviš ne da bo popokalo ali stran padlo. Pa 3 tedne najbrž tudi niste zraven stali da bi videl ali je res ali ne. Lahko v enem dnevu spusti. Mu boš čoln nazaj peljal?

5 metrov pod 2 jurja? Na italjanskem odpadu ali pa kak kitajski čoln ki dovoljuje motor do 15 konj.

Jaz sem bežal s ptuja, drugi pa zgleda silite v nesrečo. Če bi bil to tak dober ulov, ga že od junija ne bi bilo več na mornarju.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Ne Sep 06, 2015 19:08

kr3mn1 napisal/-a:Jaz sem bežal s ptuja, drugi pa zgleda silite v nesrečo. Če bi bil to tak dober ulov, ga že od junija ne bi bilo več na mornarju.


Tudi jaz sem si ta čoln ogledoval, za mnenje povprašav serivserja in sem se na koncu odločil, da ga ne kupim. Zanimal me je zgolj čoln, brez motorja, a je serviser na koncu povedal, da bi se moral skoraj zagotovo odločiti za menjavo tubusov, saj ti spuščajo in so že bili velikokrat flikani. Menjava bi me stala 3500-4000 EUR. Resda bi potem imel skoraj nov čoln, a če upoštevaš, da je vse skupaj sestavljeno oz. "spacano" iz 2 čolnov, to ni dober nakup za začetnika. Tudi serviser mi je rekel, da bi to bil kvečjemu nakup za kakšnega serviserja, ne pa za končnega uporabnika.

Pa še glede puščanja, če lastnik reče, da malo pušča oz. da v 3 tednih malo spusti, potem veš, da je resnica veliko hujša. Če bi res tako malo puščal, lastnik tega sploh omenil ne bi, tako pa je velika verjetnost, da spusti v nekaj dnevih, in če boš naknadno karkoli jamral, ti itak lahko reče, da te je opozoril, da malo pušča... :?

Torej, nekemu začetniku v navtiki predlagam "velik ovinek" okrog tega čolna... :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: dedeha in 6 gostov