GUMENJAKI IN PRIGODE Z NJIMI

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

GUMENJAKI IN PRIGODE Z NJIMI

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Mar 16, 2016 13:37

No, po vseh prebranih zgodbah, sem se še jaz odločil, da vam napišem mojo.
Že kot otrok so me voda, čolni in barke privlačile in kadarkoli sem imel priliko sem jih občudoval. Starša nista imela ravno posluha za navtiko in tako smo večino prostega časa preživeli na dolenjskem, kjer se je gradil vikend. Še danes slišim stavek, kaj boš s čolnom saj tam najameš pedalin. No, pa pustimo to, moj prvi čoln sem kupil leta 2004 in to je bil čoln Suzumar 290 in Suzuki 6 odprt na 8KM. Takrat sem bil oče dveh hčera (2in6let) in denarja ni bilo ravno v izobilju, no sej ga tudi danes ni. Čoln sem kupil pozimi in seveda do spomladi sem ga vsaj 4x napihnil in sestavil in se z njim „vozil po garaži“. Ponosen sam nase, sem imel občutek kot, da sem kupil Titanik. In pridejo prvomajski prazniki in mati mojih otrok izrazi željo, da gremo v Atomske toplice za par dni. Takoj sem začel stokat, da imam naslednji teden dva izpita na faksu (študij ob delu) in da bi bilo dobro, če bi jaz lahko prišel kasneje za njimi, ker bi se učil. No, dogovor je padel, da pridem čez dva dni za njimi. Isto jutro, ko sem pomagal nosit kufre dol, mi je kliknilo, da bi lahko izkoristil en dan in šel probat moj čolniček kako gre po morju. Jebeš izpite, ne boste verjel, ne vem , če so bile moje tri že na Trojanah, ko se imel že vse spakirano v avtu, čoln motor , vesla, sidro, pumpa … in pičim jaz za Izolo. Med potjo sam pri sebi premlevam in preverjam, če je vsa oprema v avtu, čoln, vesla, motor, gorivo, izpit, rollbar, ...fak, rollbar sem pozabil v garaži, brez njega pa ne grem k tak „hud“ gumenjak brez rollbar-a pa ne zgleda in na Brezovici obrnem in nazaj po njega. Popokam tisti zložljiv rollbar, ki sem ga spacal skupaj iz alu cevi in rf krivin, ki mi jih je zakrivil mojster za Bežigradom. Pot do Izole se mi je zdela dolga 300 km, ampak sem se le privlekel dol. In potem problemi, kje bom dal čoln v vodo, kje bo avto, ….polno skrbi, volje pa še več. Pripeljem do marine v Izoli in mojstra na kapiji vprašam, če me spusti do vode, da bi rad čoln sprobal, itd. in moram reči, da je verjetno videl vso to mojo željo in me spustil z avtom v marino in mi rekel naj ga dam notri na tistem lesenem plavajočem pomolu. Matr sem vlačil iz avta do pomola, čoln je imel ene 35 kg, motor okoli 27, pa potem še vsa oprema, vesla, sidro , pumpa in seveda prekrasni rollbar. Pumpam čoln in kar teklo je z mene, ga nekako prenesem do vode, da ga nebi kaj spraskal in dam v vodo, potem je prišel na vrsto motor, matr če mi notr pade se mi bo kar zmešalo, tle je zihr globok, če so jadrnice parkirane, sem ves prestrašen razmišljal, ko sem gledal kako ga bom nataknil na krmno. No, nekako mi je uspelo nataknit motor brez, da bi ga skopal in potem sem zložil v čoln še vso opremo. Vse v čolnu? Vse! Vesla , sidro, nepremočljiva mapa z dokumenti, rezervoar, varovalka vžiga. Vse, no sedaj pa trenutek resnice, da vidimo če motor vžge, napumpam, zaug, poteg, poteg, zakaj ne vže , ne mi sramote delat, misli letijo 300 na uro, itak, varovalka vžiga ni gor. Varovalko gor poteg in motor zakašlja, zakadi in počasi začne dihat kot je treba, tak , tak , tak. In počasi lepo odrinem proti izhodu iz marine, ob vožnji razmišljam, matr kdo je naredu tako ozko marino, da komaj voziš z gumenjakom, kako je šele s kakšnim večjim plovilom. Ob vožnji ven upoštevam vse znake o pasu in glisiranju. No pridem ven in počasi povečujem gas in moram reč se mi je zdel tisti Suzuki kar živahen, čeprav še nisem zglisiral. Nekaj mi ne da mira, nekaj manjka, ja itak ROLLBAR sem pozabil na pomolu, obrnem, kolnem sam sebe in pozabljivost. V glavi razmišljam, itak ga ne bo več, se ga je že eden “sposodil“ in ga zagledam kako stoji na lesenem pomolu, naslonjen na zid v vsej svoji lepoti in sijaju. Ok poberem še rolbarr in ga zarinem v njegovo ležišče, ki sem ga naredil iz rf pohištvenega profila 30X30 in gremo ponovno ven iz marine. Morje, moram reči, da tisti dan ni bilo najbolj mirno, vala nekje 0,5-0,7m, ampak sončno in peljem se jaz proti Piranu. Glisiral nisem, ker me je bilo še malo strah, malo pa so se mi valovi zdeli moteči. Po kakšne pol ure mi je že vse malo bolj domače, odprem radler, prižgem čik, matr to je lajf. „Ima neko jači“ vpijem sam v sebi in plujem do Pirana.
Tam pri Punti obrnem, ker je še bolj guncalo in lepo nazaj, itak vse špila kot mora. Se spomnim, da mi je starejši sodelavec govoril kako je on glisiral z maestralom in tomos 4,5 in poskusim še sam. Čolniček skoči, ugotovim, da je še kar nekaj zaloge v moči in zglisiram. GLISIRAM vpijem sam pri sebi, matr leti, v tistem vzporedno z menoj pripelje ogromen črn gumenjak 7-8m na njem ene 8 potapljačev, me gledajo in pomahajo, ročko od gasa podzavestno še malo navijem in se peljemo 1-2 sec skupaj, potem mi izginjajo iz vidnega polja in spet se spomnem sodelavca in njegovih besed kako je on šel na premec maestrala, gas fix in leti še bolj ter krmariš z nagibom telesa. „Vidla žaba kako se podkuje konja pa še ona dvignla nogo.“Piči miki, dokler sem bil v zavetju Punte je bilo ok, potem pa pridejo valovi, nekaj vala je bilo že itak , nekaj je vojaški gumenjak dodal. Jebenti rodeo, čoln skače po valovih, jaz spredaj, se držim za štrike, gledam naprej kje je kak val, gledam nazaj, kako do motorja oz. ročke za gas. Čoln vedno bolj letel, skakal po valovih, jaz tiste štrike držal k bika, pa gremo proti Strunjanu. Postajal me je vedno bolj strah, kaj naredit ,da pridem do ročke, da zmanjšam in da pri tem ne padem v morje, čoln pa via Trieste. Sklenem da poskusim drugače ne bo dobro, ker čoln je vedno bolj skakal, mene pa roke že fejst bolele. Matr je bilo velik tiste 2m, občutek kot, da sem na 10m barki in ne morem do motorja in končno prilezem do ročke in mi uspe. „A boš dal sedaj mir!“ si rečem, oddahnem in pregledujem po čolnu, če je vse še notri in potem pogled nazaj in vidim, da od mojega prekrasnega rollbar stojita le še dve štangi navpično, krivin in prečke nikjer. Od skakanja in tresenja se je vse skupaj razguncalo in popadalo v morje, kaj pa sedaj pejmo pogled, če se vidi, pa poskusit stauhat. Krožil kot jastreb ene pol ure potem pa sam pri sebi rekel: „Ko mu je.e matr, itak mi ni bil usojen!“ in odpeljal nazaj proti Izoli.
Takšna je bila moja krstna vožnja in še danes me sodelavec včasih špikne in reče: Ti, sem bil zadnjič gor pri Strunjanskem križu in se mi je zdel, da se je nekaj dol v morju šajnal.

Tole je ta komplet, slikan istega dne rollbara pa ni več.

Slika :wink:
Nazadnje spremenil kocka, dne Sr Mar 16, 2016 16:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a goahead » Sr Mar 16, 2016 14:11

:lol:
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Mar 16, 2016 14:12

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 11:01 Naslov sporočila: Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Boja me je spomnil na mojo zgodbo, ki gre nekako takole:

moj oče in mama, sta naju s sestro peljala cca 43 let nazaj na Pag...Mandre..
tam ni bilo ne pošte, oštarije niti trgovine...na nek način ok, saj sta starša hotela imet mir...sedaj to razumem, takrat pa kot 9 let star nikakor ne...

oče si je za svoj gušt na streho avta navezal kajak za divjo vodo...zjutraj sva ga skup nesla do morja, oče se je vsedu vanj in odveslal za cel dan... mi trije pa cel dan na obali čakali, da se vrne... ob sončnih zahodih smo buljili, kje se bodo zalesketala vesla v soncu...vedno so se in oče se je vrnil, nato pa na večerjo...
obveslal je Maun, Škardo, šel do Paškega mostu, pa do Luna...
tako je bilo še dve leti za dopust!
potem je pa mami popiz...a!
četrto sezono smo imeli na strehi Sport Beograd - 3,8m in novega 25KM Chryslerja...
oče res ni bil nikol tehničen tip...bog mi odpusti, ampak mami je bila bolj handy v vsem...in v tem smislu sem po mami...
kar se tiče čolna, sva ga z očeto sestavila, namontirala zver od motorja, dala poln tank mešanice v čoln, priklopila cev na zverino, malo odveslala iz Mandrske uvalice in oče je štartal motor... mogoče da je na tretji poteg kresnil, kar je bilo super...prestavi v "F" in gas... ajme, kak pospešek... tako nekako je trajalo veselje cca 5 minut...motor crkne... oče rata bled... mislim, da sem takrat prvič slišal očeta klet...res klet... takoj je dal dol pokrov in odvil tisti dve svečki, ki sta bili čisto ok... pa kaj pri bogu milemu???...pumpava bencin s tisto pumpico na šlauhu-cevi na tanku, nič... zaug, štart, nič... brez zauga, nič... spet svečke ven, obrisat, nič... probava z novimi svečkami, niiiič...
nekdo se nama pripelje ob bok... domačin... šta je? ne pali? oče: pa ne pali, ali je nov! moralo bi palit! domačin: i vi ste novi, jeli? oče: da, prvi put smo sa čamcem...
nakar se je domačin samo prepognu iz svojega v naš čoln in odvil na tanku oddušek za zrak...

to je bil najboljši dopust... obiskali smo Olib, Silbo...
naučil sem se smučat na vodi, na eni smučki, pridet ven iz vode samo z eno smučko, mami je smučala, sestra tudi...
mami se je po prvem dnevu smučanja ponoč sanjal, da je karjole peska vozila doma po dvorišču...

oče je bil v tistem obdobju brez izpita in izkušenj... izpit je naredil, izkušenj pa ni pridobil, zato se mi njegova šola vožnje čoln še danes pozna... direkt v val! (hvalabogu me je moja žena vzela v roke... sedaj obvladam drsenje v valovih)

še tole:
kasneje, ko sem prišel iz vojske, sem se šel alpinista in kajakaša na divji vodi...šele ko sem se sam vsedel v kajak, sem pogruntal, kaj je počel oče... brez špricdeke in znanja eskimo-ja ( to je obrat z veslom, da se postaviš nazaj na gladino, če se prevrneš) je veslal vse tiste kilometre po morju...no, morje nam ga ni vzelo, kar sem vesel... žal ga je bolezen...kasneje, dosti kasneje....

Lp, tyson
_________________
...bolje ispasti glup nego iz brzog voza...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Mar 16, 2016 14:14

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2016 10:55 Naslov sporočila: Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
lani sem bil maja 3 tedne na Mrčari... to pa zato, ker sem bil brezposelen, pa sem se zmenil z Brankom, da mu pomagam pripravit njegov restoran na obali za sezono...(Branko ima koncesijo nad Mrčaro in še dvema otočkoma v Lastovskem otočju)....
z mano je šel še pes...Tyson...parson russell terier

ker se je bilo treba na Mrčaro peljat s čolnom, ga je bilo strah celo pot... ni hotel na čoln... še ušel mi je z njega...se je tresel, prav nič ni bil vesel...čez dva dni sva šla nazaj na Lastovo z istim čolnom... ni hotu na čoln...slika od psa je bila ista... nato sva dobila prevoz do Zaklopatice, kjer je garažirana moja gumica... jo izvlečem, dam na vodo, hočem kresnit motor...nič...nekaj je dajal znake življenja, ampak to ni bilo za vožnjo...napaka je bila na patentu na koncu cevi...preperela gumica...gumico odrežem in jo direkt nataknem na motor... fuknem še psa v čoln, da bi šla do Mrčare... vdan v usodo morskega psa, se usede v špico, gleda naprej, le ko je motor krepal, me je pogledal, češ: a glih mormo tole trpet??? (da sva prišla do Mrčare sem moral celo pot z nogo pumpat gorivo, ker se je membrana zlepila v fergazerju)...trajal je skor eno uro, da sva se privlekla...to je bilo v nedeljo, ker me noben Lastovski mehanik ni šmerglal 5%... sutra... ok, sutra onda...
pride sutra, gledam Tysona, mislim na mehanika... ni druge, Tyson pejd spat, prostor, delaj kar češ, jest moram it, ti boš pa počakal tu, na Mrčari... saj tako nima kam, ker je otok...
čez nekak 3-4 ure pridem nazaj... ma ni blo večjega veselja...skakat, cvilit, kroge delat...

vse naslednje dni je vedno, ampak vedno, skoču sam v čoln, tudi, če sem šel samo mimo... sam ne me več samega pustit...če sem ga kregal, se je šel na čoln skrit... če sva šla na pivo in ko se je mal naveličal ovohavanja, je šel sam od sebe v čoln, čeprav je bil na soncu...

kličem ženo... ej, pes se je navadu na gumico... kaj bova zdej, če gre letos z nama na dopust?... (do sedaj ni šel, ker je enostavno prevroče)...niti zglisirat ne bova mogla!!!...

tako sem iskal in našel večjega in močnejšega gumaka, Tyson pa je bil lansko poletje... doma!!!
_________________
...bolje ispasti glup nego iz brzog voza...

Nazadnje urejal/a tyson Pet Mar 11, 2016 15:58; skupaj popravljeno 1 krat
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Mar 16, 2016 14:18

nekaj mojih zgodb je med "JADRNICE", podrubrika "ZAČETKI"... ker ne znam svojih rubrik prestavit kamor sodijo, naj bodo tam...dve sem pa prekopiral sem.
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Mar 16, 2016 15:06

na obisk med počitnicami na Lastovu, se mi najavi prijatelj-kolesar, ki se je s kolesom pripeljal... (šel je skolesom iz LJ do Rijeke, na ladjo do Splita, od tam pa spet s kolesom preko Pelješca in Korčule do Vela Luke, trajekt in evo ga na Lastovu)
takrat sem imel Suzumarja 2,9m-nov in 4,5 Tomos-rabljen...
en dan sva ga s sinom peljala iz Skrivene Luke na otoček Saplun...vzhodna stran Lastova so otoki Sapljunari... tam je mivka, pa nasproti dva otočka, rajsko je...
za tja, smo imeli zjutraj brezvetrje, za nazaj pa tramontano in to hudo močno...
cel čas vožnje nazaj sem prisluškoval motorju... (to počnem od nekdaj ves čas :evil: )... in slutnja se je izkazala v najslabšem možnem trenutku...
zaradi vetra sem vozil tako, da sem izkoriščal zavetrje otočkov in v najkrajši možni črti pripeljat v zavetrje Lastova... seveda smo bili v nekem momentu totalno izpostavljeni... nekako smo rinili proti Lastovu, takrat pa motor zakašlja kot kadilec s povprečjem treh škatic na dan in ... tišina, konc, nema više... prjatu, sisaj vesla... še dobro, da sva bila dva odrasla, ker s sinom pri 10-ih letih nebi zmogel dvoročno rikverc veslat... no, ne vem, mogoče pa le bi...
priveslamo do neke barke, ki je bila parkirana v zavetrju otoka...ribiška barka...zgleda, da ni nikogar gor, prazno na pogled... začnemo trkat, nato tolčt po barki...in se primaje en domačin, čist frišno zbujen...pa smo ga lepo prosili, če bi nas odšlepal do Skrivene Luke... no problem...je pa bil problem, ko nas je snel iz štrika solidnodaleč od vhoda v Skriveno...se nas je ena jadrnica usmilila, ker smo ji tako mahal, da smo tramontano preusmeril v burjo... kopno, privez, hvalabogu pa še eno par pirov, da se dogodivščina uleže...
naslednji dan odpeljem svetilničarju Juretu Tomosa... prjatu, daj popravi čimprej, da mi ne gre dopust u maloro... čez šele dva dni smo bili spet vozni...
ampak zaupanje v Tomosa je šlo na dno... naslednje leto sem na gumačka nataknil Yamaho od krepkih 8ks... od leta 2006 pa do lani brez večjih težav, čeprav rabljena...vse težave, ki so bile, so že opisane zgoraj...
toliko za sedaj :wink:
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Mar 16, 2016 15:26

tyson napisal/-a:PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 11:01 Naslov sporočila: Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Boja me je spomnil na mojo zgodbo, ki gre nekako takole:

moj oče in mama, sta naju s sestro peljala cca 43 let nazaj na Pag...Mandre...........................


Lp, tyson
_________________
...bolje ispasti glup nego iz brzog voza...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo


Oj.

Imaš kake slike iz tistih dni? Jaz imam apartma v Mandrah in me zanima kako je takrat vse skupaj zgledalo. No danes imamo 2 trgovini, lekarno, konobo, in par gostilen. Mandre pa še kar rastejo...

Mi se tudi drajsamo med Maunom in Škrdo. Le do Oliba se še z 4m Hondo nismo podali.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Sr Mar 16, 2016 15:55

Kocka top.Vsi smo isti.Jebes vse grem na morje.Ima ko jaci.Vsakic k sem kupu drug coln sem mislu da mam najvecjiga;) Da to je pa zdaj to.Vec ne rabim...
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Mar 16, 2016 16:13

Cibro ti sam mislis da je to, pocak mal, ta prvo bos vse dodatno kupil na tem, pol bos pa rekel, ma ku.c un metr vecji ma ze vse fabrsko in pol gres na vecje.Mene resuje to , da nimam priveza in mora bit čoln v garaži. Boh ne daj da bi dež al pa sneg čoln zmočil.
Vcasih moje tamale kaj nahrulim, ko kaj uspicjo, sam kaj k sem sam najvecji otrok. :oops:
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Mar 16, 2016 17:44

Ja take so zgodbe... Večina nas je začela s 3m gumico in nekim mikserjem zadi od 4-5ps. Tudi sam sem posedoval metzelerja 310S in yamaho5 (zračno hlajeno) Čoln je bil že proti koncu življenjske dobe in ga je bilo treba vsako jutro mal dopumpat ampak drugače pa krasna puščica za enega. Če sta bila dva konkretnejša na njem ga je vsaka neravnina na vodi zmotila ker so bile tube zelo male. Imel je pa napihnjeno kobilico in krmno desko fiksirano na dno in ne na tube (kot imajo to najkvalitetnejši gumenjaki). no in prvo zaresno spoznanje s plovilom ki sva ga delila z bratom takrat je bilo v Novem Gradu nekje leta 97-98 ki sma bila še oba osnovnošolca. Na dopustu smo bili z našo familijo in s stricem in njegovo ženo (on nama je dal ta čoln) Sam pa je kupil quicksilverja 330 in na njem je bil za nas takrat mogočen johnson 6ps 2cyl. Smo rekli da gremo mal na trip do sosednjega zaliva(červar) na sladoled in to (sami trije z dvema čezoceankama). Mi ženemo naše mašine do skrajnosti in se zabavamo in po precej časa mal ustavimo in se menimo če smo že prišli do tega červarja al ne ker po ustah smo že mel precej soli :D. In reče stric, tamle za "vogalom" je in takoj bomo tam. Mi pridemo za vogal in res je bilo naselje tam. Seveda pri obali spustimo gas ker prej smo potovali nadzvočno in nismo našli neke primerne lokacije za sestop nakar pridemo do marine in stric se pogovarja s kapetanijo ki je bila ravno tam in so nas že itak postran gledali zaradi naju z bratom ker sva bila na svojem čolnu in več kot očitno premlada za izpit. In po par besedah stric reče: "sej smo v Červarju ane?" in ga on pogleda s ciničnim nasmehom ki se mi ne bo izbrisal iz spomina :D "Momci, došli ste več u Poreč!" Nakar smo se spogledali in dojeli da bolše da končamo dialog da ne sprovociramo preveč gospoda na položaju :D. No potem smo našli nek kafič in se vrnili domov proti večiru z zanimivo zgodbo.

Še na istem dopustu čez 2 dni... Jaz seveda cel naspidiran usak dan na vodi, poraba nikamor(10l za pol dopusta). Vreme je bilo pravo poletno prav ono brez vetra in 35 stupnjeva! Js krožim po zalivu s polno paro ure in ure nakar sem se naenkrat čudno naveličal ker sem postal nekak razdražljiv. Se vrnem na obalo nenormalno žejn in pri kosilu nič kaj ni pasal jest pa še tisto je šlo nazaj ven. Me začne trest in oblivat. No tisto noč nisem spal naslednji dan pa sem mislil da ne bom preživel zaradi ekstremne sončarice in opeklin sonca(le od kod) :D
Bil je to prvi dopust ki sem ga preživel večino na vodi(do nastale situacije seveda, potem je bilo konec...) In tu sem začutil in se našel. Kljub vsemu sem se pozitivno okužil in drži še danes.

Takale puščica je bila to (simbolična slika)
Slika
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Mar 16, 2016 19:45

mrdaco napisal/-a:
tyson napisal/-a:PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 11:01 Naslov sporočila: Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Boja me je spomnil na mojo zgodbo, ki gre nekako takole:

moj oče in mama, sta naju s sestro peljala cca 43 let nazaj na Pag...Mandre...........................


Lp, tyson
_________________
...bolje ispasti glup nego iz brzog voza...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo


Oj.

Imaš kake slike iz tistih dni? Jaz imam apartma v Mandrah in me zanima kako je takrat vse skupaj zgledalo. No danes imamo 2 trgovini, lekarno, konobo, in par gostilen. Mandre pa še kar rastejo...

Mi se tudi drajsamo med Maunom in Škrdo. Le do Oliba se še z 4m Hondo nismo podali.



vem, da nekaj fotk je pri mami v albumu...vem pa tudi, da ravno slik tistih Mander kot takih ni, da bi ti ustregel...
vem, da smo stanovali pri Ante-ju in Mariji Oštarić...nekako 200m pred glavnim pomolom, na levi strani ceste...Ante je bil v tistem času kapetan lučke kapitanije v Novalji... bil sem prijatelj z nekim Robertom iz Rijeke, ki je dopustoval v hiši, ki stoji nekako nasproti pomola... kot da je na rtu...preigrala namiznega tenisa do onemoglosti...
potem pa nismo več hodili v Mandre...
pred nekaj leti sem šel s kolesom po otokih do Hvara... pot me je ustavila tudi v Šimunih, kjer sem prespal pri znancih... ravnotako kot Mandre, so zrasli tudi Šimuni, če ne še bolj...mogoče me zato ni tam :oops:
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Mar 17, 2016 10:01

Ne kocka to kar imam sedaj je to to, mogoče novejše ko bo se ne mudi dolžina pa ne sme presegati 7,00. Vezava na vez.
V glavnem moja prva prigoda, kupil maestral 18 in ga vezal na murterju, bog ve kako se ne spomnem, ko sem drugi dan prišel sem ga našel položenega na pomol:)
Ko sem pa tale "trajekt" kupil sem pa misli da držim boga za jajca da to je pa zdaj to, 3,9m pred tem sem imel zodiaca 3,3m

Slika

s tomos 18 za 900 eur, januarja, pol zime in pomlad sem preplul z njim po garaži:)
takoj ko se je dalo sm bil že na Ljubljanici via Podpeč
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » To Apr 05, 2016 23:28

Matr si ga lepo prvezu, dobr da ga nisi na vsaki strani kr z vrati priprl. :lol:
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Sr Apr 06, 2016 09:47

To je na saneh gor.Decembra tm pr unmu je bil v garazi topli napumpan in ko sem ga zagurtnal se je se stisnil na mrazu
Uporabniški avatar
mravla74
Kontraadmiral
Prispevkov: 309
Pridružen: To Jun 24, 2008 12:29

OdgovorNapisal/-a mravla74 » So Apr 09, 2016 23:18

Hehehe Kocka, nasmejal sem se do solz ko sem bral te tvoje prve prigode :D. Sicer pa mislim da so tukaj vsi isti, iščemo vsak izgovor da lahko kje namočimo svoje čolničke. Jaz sem mojo gumico prejšnji vikend namočil v bližnji gramoznici, da sem preizkusil ali bo motor vžgal po zimskem spanju.
Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov