razdalje z malim gumenjakom

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Pe Maj 27, 2016 20:37

H2O napisal/-a:Pred Žirjem me je pred leti z 12 metrsko barko tako razmetalo po valovih od burje, da so se vsa jajca v hladilniku razbila :shock: . Ne predstavljam si, kaj bi naredilo s 3 metrskim gumenjakom...


Tam itak ni hladilnika in jajc, ni panike. 8)
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Maj 27, 2016 20:40

So pa druga jajca :twisted:
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Pe Maj 27, 2016 20:41

Ne samo burja.. tudi jugo zna tam hitro dvignit valove, ker je dol vse odprto...
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Maj 27, 2016 21:20

Ne vem koliko si ze preplul, vendar pocasi se vse da. Prvi dan ne mores vse pregledat in to vzemi v poduk, da ne zaserjes morja komu ki ni navajen. V mirnem ko bos glisiral bos preplul nekje 10-12 km v uri. Vsak dan dlje, potem pa kak dnevni izlet v zalivcku, ... Pa spremljaj tavelike, če oni pokajo pokaj ti tudi. Sem se predlani zajebal ko me je hudic matral da smo v zatisnem zalivu med Ugljanom in Pasmanom predolgo cakali potem pa najdaljsih 1,5 ure z valovi krmo guncal do Sukosana. Matr skor bi prisel v Zadar. Osebno imam raje valove v premec.
0joze0
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Maj 27, 2016 17:01

OdgovorNapisal/-a 0joze0 » Pe Maj 27, 2016 22:40

na valove velikih bark res nisem pomislil :roll:
zato pa je tale forum super, ker vsak doda svoj košček razmišljanja v mozaik

drugače pa sem razmišljal da bi na žirje pičil na ribolov :lol:
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » So Maj 28, 2016 08:15

Ko sem pred nekaj leti plul mimo Vodic proti Tribunju, je popoldanski maestral razvil konkretne valove. Ne vem sicer, če je to tam redni pojav, ker sem plul edinkrat, naju pa je s punco na 5.3m bowriderju kar lepo škropilo.

Predlagam torej, da vrnitev v bazo planiraš nekoliko prej tekom dneva, ali pozneje zvečer.

Pa frekvenca prometa je tam res večja (Šibenik, Vodice, Tribunj, okoliški otoki), zato so opozorila glede valov drugih bark na mestu.
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Ne Maj 29, 2016 14:49

Več ali manj so ti že vse povedali. Pa naj se jest dodam svoje. 3 leta sem dopustov al v Vodicah, tako da sem kar spoznal otoke in morje tam okoli. Res je tudi da nisem imel 3m gumico ampak cca 2x po dolžini od tvoje.
Prva stvar ki jo vsak dan zjutraj opravim je internet in prognoza ki jo v parih minutah prestudiras, in pol se odločiš kam greš tisti dan. Pogledam tudi vetrove in valove ki so napovedani mislim da za 3dni. In ti povem da kar drži ta napoved.
Sam pa tudi veš čez kakšne valove lahko pluješe s tvoj gumico.
Tako da če je prognoza uredu, ne vidim problema da od plujes malo dalj, drži se oddaljenosti od obale po pravilih in napotkov od drugih.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov