Gumenjak 2.7m+tomos3.5 -> potrebna prijava na kapetaniji

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

peterkec
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: To Apr 14, 2015 08:29

Gumenjak 2.7m+tomos3.5 -> potrebna prijava na kapetaniji

OdgovorNapisal/-a peterkec » Če Maj 25, 2017 22:39

Pozdravljeni.

Zadnjič sem govoril z znancem nekaj o gumenjakih in mi je rekel, da je baje potrebno gumenjak do 3m in do 5hp prijavit na kapetaniji, za katerega sicer ni potrebna registracija. Je to res? Pa zanima me tudi, koliko je lahko največ hp močen motor za gumenjaka do 3m na hrvaškem? Po forumu sem iskal malo pa je veliko različnih mnenj, tako da je težko razbrat, kaj velja. :)

Za odgovore se že v naprej zahvaljujem.
Uporabniški avatar
Zmago1
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Sr Apr 27, 2011 14:14

OdgovorNapisal/-a Zmago1 » Pe Maj 26, 2017 09:33

Hrvati pač, v vsaki kapetaniji ti bodo drugače povedali, takega čolna jaz nisem prijavljal in južno od Istre takega čolna ne bodo nikoli kontrolirali,...v Istri pa,...saj veš kolk majo radi Slovenace....
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Maj 26, 2017 10:49

zaradi ljubega miru, pojdi na kapetanijo vsaj vprašat, kaj in kako...

imel sem 2,9m in 8KM...(na pokrovu motorja pa original nalepko, da je 5KM)...nihče me ni nič vprašal, sam pa sem enkrat samkrat šel in prijavil čoln ter dobil neko nalepko za tisto leto... naslednja leta tega nisem več naredil, vprašal ali kontroliral me ni nihče... na Lastovu.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Maj 26, 2017 11:10

Pri nas ne rabiš registracije za dolžino do 3m in moči motorja do 5kM. Na hrvaškem pa je zakon drugačen in je dolžina omejena na 2,5m. V tvojem primeru bi moral čoln registrirat v kolikor je nad 2,5m...

Citiram:
U očevidnik brodica obvezno se upisuje brodica duljine veće od 2,5 metara ili brodica s ukupnom snagom porivnih strojeva većom od 5 kilovata koja je u cjelini u vlasništvu fizičke ili pravne osobe s prebivalištem, odnosno sjedištem u Hrvatskoj.

Vir: https://gov.hr/moja-uprava/promet-i-voz ... rodice/515
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
ELAN666
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Apr 02, 2015 17:42

OdgovorNapisal/-a ELAN666 » Pe Maj 26, 2017 11:29

dokler ni norčij bo vse ok...........če pa te bo moral obravnavat imaš lahko registrirano ali pa požegnano od vaškega župnika nekej bo že najšel ne boj se.

drugače pa nimajo oni kadra da bi se za vsako 3m banjico podili.......niso oni slovenci ki imamo praktično skoraj kar ne vsak svojega policaja v grmu ki skrbi za našo varnost v prometu :)

torej okoli gumice 3m in mlinčka ............ni potrebe prijavljati , lahko se loviš za črko zakona če želiš " u vlasništvu fizičke ili pravne osobe s prebivalištem, odnosno sjedištem u Hrvatskoj" sej ne živiš v hr.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Maj 26, 2017 11:54

Sej za otroka je tud hotel zastonj turisticna taxa pa ne. Gre se za evidenco u primeru nesrece ipd...
jovmih
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 13:52

OdgovorNapisal/-a jovmih » Pe Maj 26, 2017 12:01

evovii napisal/-a:Pri nas ne rabiš registracije za dolžino do 3m in moči motorja do 5kM. Na hrvaškem pa je zakon drugačen in je dolžina omejena na 2,5m. V tvojem primeru bi moral čoln registrirat v kolikor je nad 2,5m...


ne drži, kot slovenski rezident ga lahko voziš brez registracije, rabiš pa izpit in "vinjeto"
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Maj 26, 2017 13:04

evovi je lepo citiral: koji je u cjelini u vlastništvu fizičke ili pravne osobe sa PREBIVALIŠTEM u hrvatskoj......za Slovenske državljane pa veljajo slovenski zakoni (glede registracije)......"vinjeta" pa mora bit po njihovih zakonih, saj pluješ po njihovem morju....
mirno morje
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Maj 26, 2017 14:32

Samo nekaj mi ni jasno. Npr. imaš 2,7m gumico in 3kM motor. Glede na to, da guma ni registrirana kako pol hrček ve po katerih zakonih te naj preganja? Npr če pol svojo Slo gumico posodiš Hrvatu je on v prekršku, ti pa se lahko legalno voziš okoli? Mal čudno tole...
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Maj 26, 2017 14:59

evovii napisal/-a:Npr če pol svojo Slo gumico posodiš Hrvatu je on v prekršku, ti pa se lahko legalno voziš okoli? Mal čudno tole...

Če jo posodiš te, lahko preganjajo še za čarter na črno :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
peterkec
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: To Apr 14, 2015 08:29

OdgovorNapisal/-a peterkec » Ne Maj 28, 2017 15:29

Pozdravljeni.

Hvala lepa za odgovore. Letos gremo na Tkon in kasneje še na vir, tak da pomoje ne bo problema, če se bom vsak dan peljal kake pol ure zjutraj z otrokom..glede motorja pa mogoče v prihodnjih letih, če dobim kako 8km poceni, pol nabavimo.. :)

Lep dan vsem skupaj še naprej.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti