Prekratka peta motorja

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Jun 14, 2017 16:13

Lothar:
mislim, da si sam našel razlog za težavo...permanentno montiran motor na čolnu, ki je na prikolici. Za to, da se ti je deformiral čoln, si sam kriv... žal.

Sam imam 4m dolg čoln, gibljivo dno, 20KM 4T (cca 80kg), ki ga snemam ali natikam na čoln...vsekakor je po dopustu čoln razbremenjen teže motorja.

Najbrž bo treba za letos kaj improvizirat okoli krmne stene, nato pa pelji čoln na gumi servis... ravno Bartol hvali ekipo Sea Way iz Lesc, kako so mu gumona dobro popravili.
Lothar von Arnauld
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Feb 07, 2016 19:10

OdgovorNapisal/-a Lothar von Arnauld » Če Jun 15, 2017 13:24

Mastni Marcel, točno to sedaj poskušam popravit in ko se nasledni vikend vrnem z morja bom poročal. Tudi sam mislim, da je krivo dno. Bomo videli. Še enkrat hvala vsem za deljenje vaših izkušenj.
Lothar von Arnauld
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Feb 07, 2016 19:10

OdgovorNapisal/-a Lothar von Arnauld » Če Jun 15, 2017 13:32

Tyson, na žalost sem lastnik čolna šele pol leta. In jaz sem takoj motor postavil na nosilec. Žal, prejšnji lastniki očitno tega niso počeli. Včeraj sva s sosedom ( prej on kot jaz ) mogočo rešitev. Sedaj moram postaviti čoln še enkrat v vodo in preverit. Če bo delovalo bom vse podrobno opisal čez dva tedna in mogoče kakšenmu to tudi prav pride.

Lp
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Jun 15, 2017 19:24

aha, lepo...delaš na problemu...
bemu, ko sem kupoval predlani rabljen čoln, sem na Brezovici našel čoln, kot ga imam sedaj...razlika je le v motorju...imam Yamaho, na Brezovici pa Honda...(če mene vprašaš-oboje je ok)...ampak:

čoln na Brezovici je bil star samo dve leti, pa sfu.an preveč za ta denar...(med drugim preluknjano dno)...dal sem raje malenkost več za starejšega in ohranjenega...

kaj hočem rečt:
ob tvojem nakupu tega nisi opazil...sedaj pa rešuješ
pa nočem bit pokroviteljsko pameten... včasih se zgodi, da si zaradi česa nepozoren, ali pa ni izkušenj pred nakupom...

želim ti, da rešiš težavo, nato pa uživaš :wink: 8)
Lothar von Arnauld
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Feb 07, 2016 19:10

OdgovorNapisal/-a Lothar von Arnauld » So Jul 01, 2017 14:16

Pozdravljeni. Evo, včeraj sem končno preizkusil ali smo zadevo sanirali. And guess what...., it works. Deluje, deluje, deluje :D. Kaj smo naredili? Na kratko. Na začetku sem mislil, da je prekratka peta, pa da se propeler zavrti v prazno zaradi izrabljene puše, pa da je prevelik propeler in da pride preblizu gladine. Nič od tega ni povzročalo da je motor zavrtel v prazno. Dno čolna je mehko in se je zaradi slabega ravnanja prejšnjega lastnika upognil. To je postalo sčasoma trajno in to ravno na koncu pri nosilni plošči motorja. Zato je voda zavila navzdol pod propeler, propeler pa je pri zglisiranju dobil namesto vode zrak in se zavrtel v praznom. Zato smo vzeli ven poden( vezane plošče ) in vmes dali stirodur. Odrezan točno tako, da paše med poden in dno čolna. Nato smo vse skupaj sestavili in že na videz je bilo bistveno bolje. No in včeraj sem dal čoln v vodo in čoln glisira brez problema.
Hvala vsem za pomoč. Upam pa, da še komu drugemu to reši muke.
PS Posebna zahvala gre mojemu sosedu M.C., ki je idejni oče tega malega projekta. In tudi izvajalec :). Lp
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Ne Jul 02, 2017 06:35

Konec dober, vse dobro... :wink: 8)
doza13
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Jul 06, 2017 07:43

OdgovorNapisal/-a doza13 » Če Jul 06, 2017 07:48

zdravo

imam podoben problem in ker sem nov v tem me zanima vas nasvet.

imam marinar 350, ter posebej kupljen motor evinrude e-tec 25, in pri startu mi čoln spredaj nenormalno dviguje kot da se bo prevrnil, zanima kaj lahko pogleda in spremenim

hvala za odgovore
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Jul 06, 2017 08:22

marinar 350 je v bistvu dobre dva metra dolg čoln, samo tube ma zadaj čez potegnjene. trim poštelaj, če ga imaš preveč naprej bo vedno rinil iz vode.
doza13
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Jul 06, 2017 07:43

OdgovorNapisal/-a doza13 » Če Jul 06, 2017 18:49

hvala bom probal

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov