Honwave, Brig, Grand ...

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

tyson

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Maj 31, 2018 06:29

Venturer napisal/-a:Ali je velika razlika za 8KM motor če poganja t35 ali t40? Nekako se bojim da bi bil 3,5 m malo majhen (za 4clansko družina otroka 8 in 5 let) 4m pa je samo 13kg težji in skoraj enako zavzame zložen, ampak napihnjen pa deluje veliko bolj glomazno in v kampu zavzame več placa, pa doma napihnjen tudi :| :)?


Pozdrav!
Sam imam t40 in 20KM, imel sem 2,9m Suzumar in 8KM. Samo jaz in žena na čolnu.
Na manjšem smo se tudi štirje kdaj peljali...muke za motor, muke za potnike...Sedaj, ko je večji čoln in močnejši motor, občasno kdaj sedimo štirje odrasli in se pozna...zelo pozna, na porabi, težje zglisira...
Hočem reči, da z 8KM se boste sicer peljali še zdaleč pa vožnja ne bo v veselje, ker boš pehal-rinil vodo pred sabo zelo počasi.
Na vsak način pa večji, ne manjši čoln! Pol metra se še kako pozna...familija, pa roba za otroke...
Za zavzetje prostora...zloženega ali napihnjenega boš našel prostor! 13 kg viška se načeloma ne pozna, metri pa se!
Mislim, da boš letos odgural z 8KM, do naslednje sezone boš iskal močnejšo makino... na t40 je max. 30KM!

Lep dopust!
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Venturer » Če Maj 31, 2018 15:28

Tyson hvala. Se bojim, da bo res kot praviš, za letos več kot 8ka ne bo šlo gre skozi(še to mam eno rabljeno ogledano), drugo leto pa mogoče , čeprav bi raje še kako leto kasneje :lol: .
tyson

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Maj 31, 2018 16:22

Po zmožnostih, ane?

Ko pa otroc zrasejo, jih boš težko spravu kt familijo na čoln...bosta imela čoln čist zase, pa ta močen motor, pa bosta gliserala, na nobenga merkala...takrat bo to šele taprav dopust :mrgreen:
Daki

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Maj 31, 2018 22:08

Venturer napisal/-a:Ali je velika razlika za 8KM motor če poganja t35 ali t40? Nekako se bojim da bi bil 3,5 m malo majhen (za 4clansko družina otroka 8 in 5 let) 4m pa je samo 13kg težji in skoraj enako zavzame zložen, ampak napihnjen pa deluje veliko bolj glomazno in v kampu zavzame več placa, pa doma napihnjen tudi :| :)?


Me je Tyson malo prehitel :)
Za 4 člansko družino nujno 4m gumenjak, motor bo pa podhranjen (nekaj se da narediti z močnejšo eliso). 15 KM je pa že prava stvar.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Maj 31, 2018 23:19

Daki napisal/-a:
toni8 napisal/-a:Moje mnenje pa je, da zavajajo tisti, ki v 3-h letih vidijo dva pokvarjena Parsuna in zato kar posplošeno ožigosajo proizvajalca. V istem času pa crkne na desetine Yamah in drugih (da o ameriških sploh ne govorim). O teh okvarah pa molčijo. Tam bodo pa našli nešteto razlag da je kriv malomaren uporabnik, nikakor ne slaba kvaliteta.


Aha, sedaj je pa že na dva pokvarjena Parsuna na desetine crknjenih Yamah :shock:
Ali nisi rekel, da sta identična motorja?
Ali obstajajo o teh tvojih trditvah kakšne raziskave, študije, meritve...ali govoriš to iz lastnih izkušenj (kakšnih)?
Kakšen motor pa imaš ti?
Že v naprej hvala za odgovore.


Poglej kolk hiter je persun....vse premaga..... :roll: :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=LT9ZxyF--NI
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Venturer » Pe Jun 01, 2018 08:50

T40 pol pravite, grem danes pogledat in sem bom odločil, ko jih vidim v živo. Vglavnem je problem, ker bi rad da je vse skupaj dosti majhno za ročno premikanje in hkrati dovolj veliko za celo družino 8) .

Kako pa zgleda potem npr. v kampu pelješ čoln v vodo in ga nekam privežeš. Ne vem ali je pametno vsak dan ven iz vode pa na parcelo ga vlečt ali ga kr pustit v vodi čez noč. Kako pa je s krajami ni nič nevarno ,da ti ga ponoči kdo odpelje? To me še najbolj skrbi, zato bi mel nekaj take velikosti kar bi lahko na roke not in ven vlekel, pa zložljiva koleščka na krmo. Moram pa tudi še preučiti kako se ga veže ne koliko mestih in ali rabim sidro ali..., skratka totalen začetnik, izpit sem sicer naredil lani in nekaj se še spomnim:).
matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » Pe Jun 01, 2018 09:00

T40 ni dosti majhen za ročno premikanje. Boš ugotovil na koncu sezone. Razen, če je več rok pripravljenih poprijeti.
Najboljša varnost je zavarovanje. V okolici Pule ne boš mirno spal.

Lp
tyson

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Jun 01, 2018 14:49

Aha, še tole...upam, da nisem prepozen:

če ga misliš prestavljat iz vode na kopno in obratno, bo nujno namontirat transportna koleščka na krmno ploščo...t40 sam vlečem po ravnem b.p., v klanec je potrebna še ena oseba, ampak vedno brez motorja na čolnu! Vedno polno napihnjen in sestavljen!
Ker vem, da imaš razmeroma lahek motor, najbrž hujše obremenitve na krmno ploščo ne bo, sam bi raje naredil pot 2x...enkrat s čolnom, drugič z motorjem, že zaradi občutka, da ne delam škode.
Poglej na bolhi, mogoče kdo prodaja rabljene, nič narobe....sam sem jih pa sestavil za ta manjši čoln iz profilnega železa in kolesa iz Bauhausa...kolesa pa nujno brez zračnice!!! ( sol ti poje ventile, meni jih je in sem bil v težavah)
Uporabniški avatar
torpedo
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Feb 10, 2014 20:55
Kraj: Maribor-Betina-Ždrelac

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a torpedo » Pe Jun 01, 2018 16:35

Pozdravljen , kar se tiče kolesc....na krmni steni manjšega gumenjako 350cm in 20KM...pomožna kolesca z zračnicami.....
10 let ...letno 4x v vodi ob splovitvi in izvleku.. skupaj 40x v morju , pa po uporabi vedno splaknjena s sladko vodo, ventili in zračnice OK in to roba iz Bauhausa .....lp pa čimveč preplutih nm...
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Venturer » Pe Jun 01, 2018 19:18

Pa ga mamo t35, ker je t40 enostavno v živo veliko glomaznejši in si ne predstavljam ga dnevno na roke vozit v vodo in ga imeti na parceli poleg avtodoma, ker čoln je res big:) in seveda boljši in sploh ker je tako mala razlika v ceni je bila odločitev še težja. Poleg gumenjaka sem kupil še bimini in pa zložljiv voziček za motor, koles za krmo pa žal niso meli na zalogi tako da razmišljam, da bi vzel tista pri Parsunu slo za ceno 85eur (ima kdo kake izkušnje z njimi). Čoln bom tako na roke peljal brez motorja, motor pa drugo rundo z vozičkom, pa bo pomoje šlo nekako, upam:). Zdej pa rabim še eno el.pumpo pa koleščka, pa vrv, pa sidro, pa še cel kup stvari ugotavljam:( lp
Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Gumko » So Jun 02, 2018 00:29

Sam imam podobno situacijo. Prikolico imamo na pavšalu. Sol Marine 290 in yamaha 5hp komot vsakič dam iz vode in peljem pred prikolico. Če smo sami (dve odrasli osebi in majhen otrok) gre solidno. Kakor je obremenitev večja, smo na hitrosti pešca :) Ampak veselje je pa neizmerno :)
Brez napora ni znanosti.
tyson

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a tyson » So Jun 02, 2018 06:13

Pumpa je komot tista, ki napiha turbo maximus ležalne blazine, bazene, 12v, cigaret doza v avtu je vtičnica....ko ne gre več, pa dopolniš z nožno pumpo, ker tubusi morajo bit trdi!
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Venturer » So Jun 02, 2018 21:15

Čoln je prvi dan preživel zunaj :D in na soncu so tube fajn trde postale tako da sem preventivno izpustil malo zraka. Vidim da je treba pazit in kar spremljat vročino ter po potrebi dopihat oz. spustit.

Kolešča za krmo sem naročil ta(so narejeni v DE in komentarji uporabnikov so dobri), upam da bo pasalo: https://www.ebay.de/itm/Heckrader-aus-E ... 0752.m1982

Za motor pa se še odločam, najraje bi vzel ugodno Yamaho 8, po drugi stani mi je pa zanimiv Suzuki df15, ker je lahek in ima EFI in bo verjetno zvrhano dovolj močan, samo je cena tudi konkretna :?

Gumko čestitam za novo pridobitev , sem prebral tvojo temo 8) . S pumpo pa vidim, da res ni panike, ker že na noge se kar hitro napumpa.
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Venturer » Po Jun 04, 2018 09:36

Zdravo potreboval bi še nasvet kakšno in kako dolgo vrv je najpametneje kupit za 3,5m gumenjak in pa kakšno sidro. Gumenjak bi imeli za dnevne izlete (bi se sidrali kje ob obali) in privezanega na kakem pomolu oz. boji (to bi bilo bolj začasno, ker ga imam namen dnevno v in iz vode dajat). Ne vem tudi ali rabim več kosov vrvi in koliko. Pomoč dobrodošla.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 879
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a sova » Po Jun 04, 2018 11:59

Ker je čoln nad 3m, mora bit registriran in posledično rabiš:

Čoln do 5 m dolžine
sidro ali drugo sredstvo za sidranje z najmanj 20 m dolgo vrvjo ali verigo za sidranje, ter tri vrvi za privez, skupne dolžine najmanj 30 m ustrezne jakosti,
dve vesli, s tremi palci ali rogovilami, oz. drugo pomožno pogonsko napravo,
vedro s korcem,
luči in dnevne oznake po predpisih o izogibanju trčenju na morju,
konveksno ogledalo (le gliser, ki se uporablja za smučanje na vodi).
http://www.up.gov.si/si/storitve/vpis_c ... ema_colna/

lp.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov