SACS 490, poškodovano dno?

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Exorcist
Kapitan
Prispevkov: 157
Pridružen: To Jul 14, 2009 18:27

SACS 490, poškodovano dno?

OdgovorNapisal/-a Exorcist » To Apr 03, 2018 20:28

Prosim za vaša mnenja glede tega dna gumenjaka (SACS 490, letnik 2005, ITA). Zanima me, če je tisti bež del na skrajnem prednjem delu V-ja mogoče kitan? Vem, da je težko presoditi iz slike, ampak vseeno. Kako je z odstranitvijo obstoječega antifoulinga, da se lupina povrne v prvotno stanje (nisem pristaš antifoulinga oz ga ne potrebujem)?

Povezava do slik:

https://imgur.com/a/nP1S8

Zanima me še glede motorja: je obrabljenost pete razvidna iz slike klasična ali gre za udarjen motor (zvit propeler?) oz italijanski način nabiranja školjk?

Hvala lepa za odgovore in pomoč, lp
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: SACS 490, poškodovano dno?

OdgovorNapisal/-a MareC » To Apr 03, 2018 20:41

Exorcist napisal/-a:Prosim za vaša mnenja glede tega dna gumenjaka (SACS 490, letnik 2005, ITA). Zanima me, če je tisti bež del na skrajnem prednjem delu V-ja mogoče kitan? Vem, da je težko presoditi iz slike, ampak vseeno. Kako je z odstranitvijo obstoječega antifoulinga, da se lupina povrne v prvotno stanje (nisem pristaš antifoulinga oz ga ne potrebujem)?

Povezava do slik:

https://imgur.com/a/nP1S8

Zanima me še glede motorja: je obrabljenost pete razvidna iz slike klasična ali gre za udarjen motor (zvit propeler?) oz italijanski način nabiranja školjk?

Hvala lepa za odgovore in pomoč, lp


Italijanska šlamparija in pristajanje na pesek, to sem videl v Benetkah, kjer konstantno pristajajo s premcem na pesečene plaže, spodnji del pete je eneko speskan od plitke vode v laguni, sam sem kar nekaj takih motorjev videl in nikol ni bilo problema. Vsekakor je pa iz teh slik le to razvidno ostala obraba oz kakšne razpoke pa v živo

o tem ti govorim
Slika

https://www.subito.it/nautica/sacs-490- ... htm?last=1
Exorcist
Kapitan
Prispevkov: 157
Pridružen: To Jul 14, 2009 18:27

Re: SACS 490, poškodovano dno?

OdgovorNapisal/-a Exorcist » To Apr 03, 2018 20:50

Hvala MareC. Kaj pa če se osredotočiš na tubuse in praske? Verjetno gre samo za površinske (spet samo mnenje na prvo oko) od pristajanja ob pomolih?

Poznaš kakšnega mojstra na obali, ki bi imel čas pogledati čoln oz firmo, ki ga dvigne in poda mnenje glede celotne slike?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: SACS 490, poškodovano dno?

OdgovorNapisal/-a MareC » To Apr 03, 2018 20:57

Exorcist napisal/-a:Hvala MareC. Kaj pa če se osredotočiš na tubuse in praske? Verjetno gre samo za površinske (spet samo mnenje na prvo oko) od pristajanja ob pomolih?

Poznaš kakšnega mojstra na obali, ki bi imel čas pogledati čoln oz firmo, ki ga dvigne in poda mnenje glede celotne slike?


eh nič takšnega, če tubuse spoliraš z GumeMP ali podobnim preparatom, ne boš nič več opazil

na žalost na obali ne poznam nikogar :cry:
bozo
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: So Jan 28, 2012 14:41
Kraj: Sežana

Re: SACS 490, poškodovano dno?

OdgovorNapisal/-a bozo » Sr Apr 04, 2018 14:04

Se popolnoma strinjam pristajanje na plažo... poglej še peto motorja... zgleda kot da bi vrt orali ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov