Nakup daljšega gumenjaka

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Hrusti
Štabni praporščak
Prispevkov: 42
Pridružen: So Apr 07, 2018 20:43

Nakup daljšega gumenjaka

OdgovorNapisal/-a Hrusti » Po Apr 09, 2018 22:13

Spoštovani morjeplovci.
Sem nov na tem portalu in se takoj obračam s par vprašanji na vas, ki ste že stari borci v navtiki in več ljudi več ve. Do sedaj sem imel štiri leta gumenjak Maestral 480 in motor 70 KM Suzuki. Vse je zelo dobro delovalo, vendar sem ga prodal zaradi tega, ker se nas sedaj želi voziti več odraslih in bi rad obiskal vse otoke okoli Mljeta, kjer že vrsto let dopustujemo.
V dogovoru sem za gumenjak RIS Marine 599 in motor Honda 150 KM. Vse je letnik 2012. Komplet je dobro očuvan, z veliko dodatne opreme, motor pa nima veliko ur.
Prosil bi, če kdo pozna takšno kombinacijo, da mi mogoče svetuje, če je to za vzeti in do katere cene bi šlo skupaj s prikolico, ki je prav tako dobra.
Verjetno ga bom kupil in imam zato še eno vprašanje. Rad bi ga preizkusil na našem morju, pa sem zasledil samo stare objave za Ankaran, kjer se lahko čoln da v vodo direktno s prikolice in če so že uredili suhi privez.
Za odgovore vsem hvala.
Hrusti
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: Nakup daljšega gumenjaka

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Po Apr 09, 2018 22:49

Po moje je realna cena za komplet cca 18.000. Kar spustiš dol je super,čez 20.000 pa ne bi šel. Poglej še katerga drugega in primerjaj.. pa počakaj še kakšno mnenje. Kje preizkusiti oz.dati v vodo v SLO pa ne vem.

Aja..pa malo se predstavi (rubrika Sporočila članov - Novi člani se predstavijo) .. ti bo verjetno več članov odgovorilo kot tako da kot nov kar vprašaš ker to nekatere "srbi".
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Nakup daljšega gumenjaka

OdgovorNapisal/-a Galex » To Apr 10, 2018 07:56

za gumenjaka ne bom bil pameten, ker moj najdaljši je meril 450 pa še to pred leti...

Za slovensko obalo imaš pa veliko izbire...sv. Katarina v Ankaranu (daš 40 € in dajaš čoln noter celo leto zastonj) tudi če ga boš dal samo enkrat noter...ni pa fajn pridt glih ob najhujši oseki...

Marina IZOLA, KOPER, PORTOROŽ....povsod boš dal cca 50 € ampak to je poceni v primerjavi z užitki, ki jih boš imel tisti dan na morju... :D
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup daljšega gumenjaka

OdgovorNapisal/-a Stopi » To Apr 10, 2018 08:15

Najcenejši spust čolna na SLO obali je v Jahtnem centru Izola oz. "ladjedelnici". Spust 5 EUR, dvig 5 EUR, voda za izpiranje čolna in motorja je brezplačna... :wink: http://skrci.me/spust

Če ga boš v vodo spuščal le 1x v sezoni, potem je to najcenejše, če pa boš to počel večkrat v sezoni, pa se ti zagotovo splača včlaniti v Pomorsko društvo Ankaran v Sv. Katarini, kjer boš za letno članarino 40 EUR lahko čoln spuščal v vodo tudi večkrat na dan... :wink:

http://skrci.me/pda
Hrusti
Štabni praporščak
Prispevkov: 42
Pridružen: So Apr 07, 2018 20:43

Re: Nakup daljšega gumenjaka

OdgovorNapisal/-a Hrusti » To Apr 10, 2018 09:38

Bom delal na tej ceni, če bo šlo.
Ker ta portal še ne obvladam, ker sem nov, bom tudi poskusil z mojo predstavitvijo. Se pa z gumenjaki ukvarjam komaj dobrih štiri leta in sem v tem dokaj nov. Zato mi vsak dodaten nasvet prav pride.
Hvala
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup daljšega gumenjaka

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Apr 13, 2018 12:21

Za en spust gotovo ladjedelnice Izola, je bolj sigurno in ni gužve. V Ankaranu ob oseki ti lahko hitro uide prikolica čez rob betona potem boš pa glavna atrakcija.
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

Re: Nakup daljšega gumenjaka

OdgovorNapisal/-a Bartol » Ne Apr 15, 2018 15:15

V Kampu v Ankaranu je ob maestralu največja žurka. Kombinacija direktnih valov in strme klančine.
Kakšna je klančina v Izoli? Bolj položna?
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Nakup daljšega gumenjaka

OdgovorNapisal/-a sealine » Pe Apr 20, 2018 10:50

Osebno imam najraje klančino v ladjedelnici Izola, široka rampa, ne preveč strma klančina. Ankaran Sv. Katarina kot Adria mi nista kaj preveč po godu. V Sv. Katarina je ob oseki čista jeba, enkrat mi je še prikolica zbežala v morje avto pa uspel zaustavit tik pred previsom na rampi. Grda izkušnja za katero sem si bil pa sam kriv :D
Hrusti
Štabni praporščak
Prispevkov: 42
Pridružen: So Apr 07, 2018 20:43

Re: Nakup daljšega gumenjaka

OdgovorNapisal/-a Hrusti » Če Maj 10, 2018 21:58

david_bergoc napisal/-a:za gumenjaka ne bom bil pameten, ker moj najdaljši je meril 450 pa še to pred leti...

Za slovensko obalo imaš pa veliko izbire...sv. Katarina v Ankaranu (daš 40 € in dajaš čoln noter celo leto zastonj) tudi če ga boš dal samo enkrat noter...ni pa fajn pridt glih ob najhujši oseki...

Marina IZOLA, KOPER, PORTOROŽ....povsod boš dal cca 50 € ampak to je poceni v primerjavi z užitki, ki jih boš imel tisti dan na morju... :D

Vidim, da kar obvladate slovensko obalo. Mi lahko poveste kje bi se bilo dobro ustaviti in kaj konkretno pojesti in kaj še popiti. Pa da mi čoln ne bi kam pobegnil. Kot sem že pred časom napisal, sem sedaj zamenjal 5 za 6 m dolg gumenjak. Na našem morju sem bil le enkrat pred petimi leti, ko sem preizkusil takratni moj prvi gumenjak. Za vsako informacijo o postankih bi bil zelo hvaležen. Malo kasneje pa imam namen iti nekje okoli Umaga ali pa še dlje. Na tem koncu nisem še bil in to bom sedaj popravil.
Hvala za morebitne odgovore.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup daljšega gumenjaka

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Maj 10, 2018 22:15

sealine napisal/-a:Osebno imam najraje klančino v ladjedelnici Izola, široka rampa, ne preveč strma klančina. Ankaran Sv. Katarina kot Adria mi nista kaj preveč po godu. V Sv. Katarina je ob oseki čista jeba, enkrat mi je še prikolica zbežala v morje avto pa uspel zaustavit tik pred previsom na rampi. Grda izkušnja za katero sem si bil pa sam kriv :D


Kje pa medtem pustiš avto in prikolico v Izoli?....lp
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Nakup daljšega gumenjaka

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Maj 11, 2018 05:02

Hrusti napisal/-a:Vidim, da kar obvladate slovensko obalo. Mi lahko poveste kje bi se bilo dobro ustaviti in kaj konkretno pojesti in kaj še popiti. Pa da mi čoln ne bi kam pobegnil.


Najbolje marina Izola ali Portorož. Odvisno kje si in kaj ti je bližje. Vežeš nekam na bok (v Izoli imajo ful placa) in pićiš 2-3 korake. Zopet odvisno kaj bi jedel.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov