Gumenjak 3m ter 4 osebe

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

bomber111
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe Jul 28, 2017 09:24

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a bomber111 » So Jul 28, 2018 19:43

Gumko, ko gledam tvoje posnetke je ta prava raketa, proti moji prejšnji kombinaciji zray 300 in tomos 4.5. Sedaj sem nabavil 3,2m z napihljivo kobilico in bom testiral z istim tomosom. Z zrayem mi je ob polnem gasu samo ril po vodi.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Jul 28, 2018 20:34

Gumko napisal/-a:Današnji eksperiment :)

Slika



He he, majster pa si in še voljo imaš, kar tako naprej, pa tudi uživaj včasih....
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a kotulc » Ne Jul 29, 2018 08:51

To je to, kanalizacijska cev na ročko, dobra razporeditev teže in mora leteti blizu 30kmh.

Še en moj posnetek izpred let (Tohatsu 5):
https://www.youtube.com/watch?v=ID-vqXZ8R_E
Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Gumko » Po Jul 30, 2018 10:36

Kotulc, res lep posnetek.

Meni gre nekako 12kt merjeno po gps-ju.

Posnetek od včeraj:
https://youtu.be/IB5x_YgiPaE

Če se dotaknemo naslova te teme pa je bolj kot ne res žalost, če se na čoln spravimo 4 odrasli. Ker pa čoln dejansko uporabljava samo jaz in moja draga ni nobenega problema.

Sedaj je spet 14 dni malo pavze (delimo si pavšal), zato sem čoln pripeljal kar domov in ga spet malo opral.

Slika

Slika

V času "počitka" moram pa narediti še eno stopnico, da bom lažje vstopal na čoln direktno iz morja.

Meritve:

Slika

In še ena morjeplovska :)

Slika
Brez napora ni znanosti.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Jul 30, 2018 15:07

Čudno se mi zdi, da ne opaziš razlike pri plovbi, če prej ni bil in zdaj je pravilno napihnjen.

Ne mislim toliko, ali gre znatno hitreje, bolj me je zanimalo, če pri napihnjenem čolnu krmna stena in motor na njej zdaj stojita trdno (pri premalo napihnjenem je to najbrž opletalo na nemirnem in bi zato verjetno znatno hitreje dotrajal spoj med tubo in krmno steno); podobno bi morala dobro napihnjena 'kobilica' malo izboljšati držanje smeri in tudi kako gre, če morje ni čisto mirno.

Kar zadeva hitrost - ko je v čolnu samo eden (ali morda dva lahka - pri več bremena kot lahko zglisira nima smisla) - bi jaz mogoče najprej pogledal trim (da motor ni nagnjen naprej ali nazaj, oziroma da je potisk približno vodoravno). Če ni, bi se sprememba taga znala kar poznati. Potem bi za poskus postavil 'antiventilacijsko' ploščo, ki je zdaj nižje, v ravnino z dnom čolna in potem temeljito pogledal, če ima zajem hlajenja še vedno vedno dovolj vode (tudi v valovitem in na zavojih).

Če je bilo prej telo menjalnika (in prop) pregloboko in tudi pri malo manj potopljenem ni problemov z zajemom vode za hlajenje, bi znalo tako iti opazno hitreje, vendar nikakor ne smeš zezniti hlajenja.

Če mora biti globlje, da je hlajenje zanesljivo, naj pač čoln gre malo počasneje in porabi nekaj žlic goriva več na miljo. Bilo bi tudi zanimivo to videti - mogoče naredi kako sliko ali pa posnetek, kakšna je brazda, ko glisiraš.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Benex
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe Jul 26, 2013 07:04
Kraj: Ravne na Koroskem

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Benex » Pe Avg 03, 2018 10:53

Zdravo! Mi smo imeli Beograd Sport 3,3m lesena kobilica in na njemu najprej t4, ki ga je potem nadomestil Tohatsu5,kasneje pa še t10...Skratka t4 je bil preslab za val, kljub kar velikemu v ugrezu,Tohatsu je bil že veliko boljši ,tudi za v val, vendar pač gre koliko gre...T10 no z njim smo pa že zglisirali ( 2 odrasla in 2 otroka). Lp Andrej
Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Gumko » Ne Avg 12, 2018 10:27

Da bo lažje splezati nazaj na gumenjak se pripravlja spodnji izum :D
Slika
Brez napora ni znanosti.
B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 78
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a B4h0 » Če Nov 01, 2018 23:21

Kako je izum uporabljan v praksi? Lahko vidimo sliko končnega izdelka? Sam bom tudi veliko hodil v čoln iz vode in me prav zanima tvoja pogruntavščina.
Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Gumko » Pe Nov 02, 2018 21:51

Zal se je sezona prehitro koncala in nisem uspel dejansko stestirati zadeve v vodi. Vse dele sem zvaril in poizkusil ce pasejo na vodila. Vec pa bom objavil takoj ko se spet segreje morje. Upam, da bom zdrzal se eno sezono s tem colnom, ker je zelja po malo vecjem gumenjaku zelo trdoziva ;)
Brez napora ni znanosti.
Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Gumko » Pe Jun 14, 2019 11:18

Pozdravljeni,

spet je poletje in ta vikend peljem gumico spet na dopust :) V planu sem imel zamenjavo za 4m in 20hp vendar je prenova stanovanja terjala svoj davek in tako sem zamenjavo prestavil za leto dni :)

Pred dopustom sem spet pregledal čoln in opazil, da se je guma na krmni steni odlepila:

Slika

Odlepil pa se je tudi tisti del (ne poznam točnega naziva) na sprednjem delu čolna:

Slika

Obe površine sem dobro zbrusil in očistil ter uporabil lepilo PC4 in trdilec. Dejansko zaenkrat lepilo drži "kot pribito".

Dokončal sem tudi lestev za v vodo. Slike in test sledi v prihodnjem tednu.
Brez napora ni znanosti.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Jun 14, 2019 11:21

Rihtanje ti dobro gre, tudi mene zanima lestev, potem prilepi slike :)
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Venturer » Če Jun 27, 2019 14:29

Zdravo,

Tudi jaz imam za nalepit na čoln nosilca za tendo in me zanima ali je to PC4 lepilo s trdilcem ok in kje se da kupiti najmanjše pakiranje in po kakšni ceni (če imaš mogoče kak dober vir). Razmišljam tudi da bi iz PVC-ja nalepil reg. oznako.

Prosil bi pa še če lahko na kratko opišeš postopek lepljenja?
Še posebej pa me zanimajo tudi stopnice, tako da slike nujno objavit :)
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Pe Jun 28, 2019 16:33

Jaz za lepljenje uporabljam stvari od Belinke.... žal sem malo pozabil imena, imajo dva
: za pvc, lahko kupiš le 1kg.... ampak ker stane 8€, ga pač vzameš 1kg
: za gumo: čisto malo pakiranje (1dcl), amapk cena je pa x3, za 10x manjše pakiranje :D

In sem zelo zadovoljen, pač drži.
Hvala na razumevanju
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Venturer » Pe Jun 28, 2019 18:51

Sicer malo off topic ampak rabil bi.lepilo za nalepit gumo na pvc (gumijast nosilec tende). Ali lahko uporabim enako lepilo kot za pvc na pvc ali mora biti drugo? Lpm
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Jun 28, 2019 19:41

Bi rekel, da ne bo šlo...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov