Pozna kdo ta čoln?

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Tjaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 10:16

Pozna kdo ta čoln?

OdgovorNapisal/-a Tjaz » Pe Apr 20, 2018 23:20

Razmišlam o nakupu tega čolna ki sem si ga ogledal tudi v živo.
http://www.plovila.si/?page=show&tip=3&plovilo=585
Pozna kdo zgodovino tega čolna?
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Pozna kdo ta čoln?

OdgovorNapisal/-a jozko » So Apr 21, 2018 06:59

Malček čudno je, da je lastniku iz obale plovno dovoljenje poteklo že pred dvema letoma, v oglasu pa je navedeno tudi drugo ime in naslov prodajalca, kot v vpisniku :roll:

Verjetno bi bilo dobro, pred nakupom, glede tega malo povprašat :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Tjaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 10:16

Re: Pozna kdo ta čoln?

OdgovorNapisal/-a Tjaz » So Apr 21, 2018 07:54

Čoln sem si včeraj ogledal. Dno je res lepo ohranjeno in prakticno kot novo. na tubah pa se pozna malo plesni ki se je nabrala pod cerado ko je čoln večino časa stal pokrit v senci. Sam hypalon je pravtako lepo ohranjen. Malo slabše izgleda gumijasti rob na tubah za katerega se pripenja cerada. Je pa v vseh prekatih in v dvojnem podnu po plastiki vidna umazanija- verjetno spet plesen tako da so prekati od znotraj sivi. Motor izgleda super in brez prask.
Gospod pravi da ga ni imel časa uporabljati in je zato skoz stal pod cerado na suhem. Lastnik naj bi bila njegova sestra, ki je prvi lastnik čolna- se da to kje preverit?
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Pozna kdo ta čoln?

OdgovorNapisal/-a Stopi » So Apr 21, 2018 17:21

Plesen na hypalonu se spuca brez težav. Poglej kako lepo so enega zanemarjenega in plesnivega Solemarja pred 2 leti spucali Pod gonjami... :wink: Še danes se sveti. :lol: Če rabiš nasvete, pokliči!

Podroben opis postopka imaš na viewtopic.php?f=25&t=3575&p=266263&hilit=meglio#p266263

Slika
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Pozna kdo ta čoln?

OdgovorNapisal/-a Stopi » So Apr 21, 2018 17:32

Tjaz napisal/-a:Lastnik naj bi bila njegova sestra, ki je prvi lastnik čolna- se da to kje preverit?


Glede na vpisnik ni prva lastnica. Čoln je bil prvič vpisan 16. 2. 2001, sedanja lastnica pa je vpisana šele od 4. 5. 2011 naprej. Če se ne motim, to pomeni, da je prvih 10 let bil lastnik nekdo drug ali celo več različnih lastnikov. Možno pa je, da so ga vmes zaradi neregistracije izpisali in ga potem ponovno vpisali 2011... Verjetno se da to na URSP v Kopru preverit glede na stare dokumente.
Tjaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 10:16

Re: Pozna kdo ta čoln?

OdgovorNapisal/-a Tjaz » So Apr 21, 2018 18:33

Hvala za informacije ;) kako pa je s ciscenjem gume in ročajev? Kaj pa plesen v notranjih delih čolna (predali in dvojno dno? Je to lahko znak da je z njim kaj drugega narobe ali je samo kozmetika?
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Pozna kdo ta čoln?

OdgovorNapisal/-a Stopi » So Apr 21, 2018 21:28

Tjaz napisal/-a:Hvala za informacije ;) kako pa je s ciscenjem gume in ročajev? Kaj pa plesen v notranjih delih čolna (predali in dvojno dno? Je to lahko znak da je z njim kaj drugega narobe ali je samo kozmetika?


Gume in ročaje spucaš na enak način, le da se pri meni ni dalo odstranit vseh sledi plesni. Hypalon je lepo gladek in se da vse lepo odstranit, guma pa je malo hrapava in razpokana in se zato ne da odstranit čisto vsega. Enako bo s plastiko, če je povsem gladka, boš lahko odstranil vse, če pa je hrapava ali razpokana, pa bo verjetno nekaj ostalo.

Jaz mislim, da je plesen le posledica nepravilnega skladiščenja (cerada), in da zaradi tega s čolnom nič ni narobe.
Tjaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 10:16

Re: Pozna kdo ta čoln?

OdgovorNapisal/-a Tjaz » Pe Maj 04, 2018 14:22

Zadeva napreduje. Čoln bom zelo verjetno kupil. Opazil pa sem, da nima na teupu serijske številke. Le te tudi nima vpisane v uradnih papirjih in vpisnem listu. Na kapetaniji so rekli da ni panike. Pogovarjal pa sem se z policisti ki pravijo da se zna zakomplicirat v tujini. Morda ve kdo kako je s tem?
Gospod ki je delal trimarine je rekel da takrat še ni bilo potrebno na teupe nalepit številk in jih tudi niso. Lahko pa to še vedno naredijo v kolikor to želim, vendar bo to spet za sabo potegnilo cel kup časa, denarja in birokracije.
Zato me zanima ali ima kdo izkušnje če se v tujini glede tega res komplicira? Čoln bom uporabljal praktično samo na hrvaškem..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov