Prvi gumenjak

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

bomber111
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe Jul 28, 2017 09:24

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a bomber111 » Po Jul 02, 2018 00:25

Razumem da ne gnjavijo za papirje za 30 let stare tomose, ki so tašfoh tak bili samo do 4.8. A Za par let star motor, 5KM ne zahtevajo papirjev za vpogled?
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Jul 09, 2018 21:19

3m čoln z 5KM mora biti registriran in zavarovan in ponavadi jih zanima vpisni list, iz njega se vidi do kdaj velja plovno za SLO. V konje se ne spušča če je vpisni list veljaven, če bo pa neumnost se pa bo.
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a weta » To Jul 10, 2018 15:09

Kocka, ne dlakocepi in širi poltesnic. Do 3 metre in pet konjev v slo ni registracije in ni zavarovanja....jeba je dolžina tocno 3 m in tocnonpet konjev. Ampak tu gremo na kilovate in ponavadi proizvajalci naredijo tako, da je v decimalkah rahlo pod številko 5 konjev.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a kocka » To Jul 10, 2018 22:34

Do 2.99m in 3.7kW ni potrebna reg.in zavarovanje samo govor je bil tudi o 3.4m in 6-8KM in me je mogoče to zavedlo.
Kuki90
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Jun 20, 2018 16:29

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a Kuki90 » Sr Jul 11, 2018 09:34

No sedaj sm kupil maestrala 9s sive barve in dobil motor tomose 4.8. Danes se tretji sloj epoksi smole sive barve na deske in krmo. Cez dva dni pa se 3 sloji laka za colne in ciscenje, potem pa test na morje. Hvala za pomoc pri nakupu.
B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 78
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a B4h0 » Sr Avg 08, 2018 20:59

Pozdravljen @Kuki90,

Sem v isti situaciji, kot si bil ti pred dobrim mesecem in pol. Zato bom verjetno kar ugrabil tole temo.
Nam zaupaš kako se ti obnese nakup?

Zanima me pa tudi logistika kje spuščate te male čolne v vodo? Sam sem si zamislil ga imeti na vikendu vendar nikjer ob hrvaški istrski obali poleg mene ne najdem "zastonjske rampe" saj bi bil vikend obiskovalec in ne bi puščal čolna v vodi.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Avg 09, 2018 09:11

Maestrala 9 sestaviš na 5m2 ravne površine. Eden malo jači ga lahko sam v vodo nese, sicer pa 2. Pri nas v Martinščici na Cresu imamo plačljivo rampo; vsi z manjšimi sestavljivimi čolnički sestavljajo zraven zaklenjene rampe in jim nihče nič noče. Seveda pa ne smeš iti v območje plačljive rampe.
Xilinx Vivado HLx trainee
B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 78
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a B4h0 » Pe Avg 10, 2018 09:17

Kdo pozna kako lokacijo v SZ Istri tam nekje od Červarja do Limskega, kjer se lahko tak čoln zloži/postavi v vodo in iz nje na roke in brezplačno?
Ko sem se peljal mimo na hitro nisem videl nič kaj primernega tudi večina dostopov do morja omejujejo kampi.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Sep 29, 2018 00:25

Če mal poiščeš vedno najdeš kak primeren kotiček za splavit takole gumico.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 78
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a B4h0 » Pe Nov 02, 2018 09:40

Se mi zdi da sem našel plac za splavilo, mogoče bo poleti malo težje tam ... bomo videli.
Tudi mornar.net ima objavljen en oglas manj. :lol:
Ker je to moje prvo srečanje s čolni imam par začetniških vprašanj. :roll:

Na pregledu ob nakupu čolna nisem opazil nekaj napakic, kako popravim na slikah vidna odstopanja, spodnje gume? Ta napaka tudi ni kritična kajne?
Slika
Slika

Po sestavljanju, ko sem ga obrnil sem opazil tudi izboklino prve plošče dna. Je to vredu ali sem kaj napačno sestavil?
Slika

Imam tudi specifičen "problem" namreč, tja kamor ga bom spravljal vodi ožja potka kakor je čoln širok, ko sva ga dva hotela napihnjenega nesti se je izkazalo nošenje postrani kar štorasto. Na eni strani so grmi ter vrtne luči na drugi groba fasada, sva imela kar srečo, da se čoln ni poškodoval. Si je kdo omislil nekakšen voziček za prevoz gumenjaka v na strani pokončnem položaju?

Iščem tudi ideje za pomagalo, ki bi mi olajšalo dajati čoln na streho avtomobila in dol iz nje. Se pravi, da ne bi potreboval pomoči druge osebe. 54 tubastih kg se je izkazalo za večji zalogaj kot sem pričakoval. Mogoče kdo prakticira prevoz čolna na tak način?
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Nov 02, 2018 12:37

Imaš pvc čoln, zato uporabi PU lepilo za popravila. Izboklina spredaj je verjetno zaradi napihljive kobilice. Imaš napihljivo ali sestavljivo dno?
B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 78
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a B4h0 » Pe Nov 02, 2018 17:37

Imam trdo dno, zato govora o prvi plošči.

Ja je PVC čoln, se pravi PU lepilo le namažem ter stisnem? Je treba slediti kakšni proceduri?
Še kakšen nasvet kako skrbeti za PVC čoln? Če sem prav razumel ga ni dobro imeti na soncu, ...
Sem pa opazil, sedaj ga imam dva dni pod streho napihnjenega, da je nekaj tistih dežnih kapljic, ki jim je uspelo priti na čoln spremenile/posvetlile barvo PVC gume, res zanimivo.
Slika
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Nov 02, 2018 21:33

Robove zlepov zaščiti z “ličarskim” trakom, staro lepilo odstrani , namaži z lepilom, počakaj cca. 15 min, namaži še enkrat, počakaj 10 min, malo pogrej in zalepi. Če lepilo zahteva drugačen postopek uporabi tistega.
Za nego uporabi namensko zadevo (mogoče Gumemp - Pennel&flipo), ne uporabljaj kakšnih silikonskih zadev, ker se pvc-ja potem lep čas ne da več lepiti.
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a marez » So Nov 03, 2018 07:33

Jaz svojo gumico peljem bočno.Uporabljam rolko in gurtno.Potem pa skupaj z ženo vsak na svoji strani peljeva.
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » So Nov 03, 2018 09:42

marez napisal/-a:Jaz svojo gumico peljem bočno.Uporabljam rolko in gurtno.Potem pa skupaj z ženo vsak na svoji strani peljeva.

Dobra ideja. Rolke sicer nimam, bom pa uporabil voziček, ki ga imam za prestavljanje rož... :D
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 11 gostov