Prvi gumenjak

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 80
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a B4h0 » So Nov 03, 2018 20:53

Stara rolka je v Ljubljani, rož pa ne prestavljam, tudi malo sem bil neučakan in sem moral rešiti stvar hitro. Pet minutno skiciranje ob zajtrku, obisk bližnje železarne, lahkotnejša denarnica za ~40 €, 4 urce čaranja z osnovnim orodjem in je nastal namenski voziček za bočno prevažanje novo pridobljenega čolna. Lahko stoji sam kot je videno na slikah in tudi peljem ga lahko brez pomoči. Voziček stojalo se je izkazal tudi pri samem čiščenju gumenjaka saj sem bil lahko le na mestu in sem ga obračal ni bilo še kako poznanega vlečenja cevi naokrog.
Slika
Slika
Slika

Med preizkušnjo čolna mi je uspelo izgubiti zatič za koleščka, kot je viden na spodnji sliki.
Kje lahko kupim nadomestnega?
Slika
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a mikele » Ne Nov 04, 2018 07:09

O, super. Pravi mojster. Samo pazi, da se tiba be drgne ob robove profilov.
standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a standi79 » Ne Dec 23, 2018 16:38

kaj menite o tem https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 0prikolica
iščemo prvi gumenjak. Budget nekje do 4000 € max. in sem v dilemi kaj vzet ali kakega JAM 400 + 25ks motor ali tega zgoraj na linku.
malo me je strah glede gum in motorja, ki je videt star bolj. kako je s popravili teh motorjev?

sem nov v navtiki in prosim za pomoč ;)!

Hvala vam.
KANCLER
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Nov 29, 2017 20:47
Kraj: Spodnji Duplek

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a KANCLER » Ne Dec 23, 2018 18:27

standi79 napisal/-a:kaj menite o tem https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 0prikolica
iščemo prvi gumenjak. Budget nekje do 4000 € max. in sem v dilemi kaj vzet ali kakega JAM 400 + 25ks motor ali tega zgoraj na linku.
malo me je strah glede gum in motorja, ki je videt star bolj. kako je s popravili teh motorjev?

sem nov v navtiki in prosim za pomoč ;)!

Hvala vam.


Pozdravljen.

Za prvega gumenjaka mislim, da bi bila ta gumica zelo dobra.. tudi tubusi izgledajo dobro.. Za motor pa nisem siguren.. pise da je bil ze obnovljen.. odvisno kdo in kako ga je obnavljal... je pa tak motor kar velik potrosnik.. pomoje okoli 18l/h..

Lp
standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a standi79 » Ne Dec 23, 2018 18:31

KANCLER napisal/-a:
standi79 napisal/-a:kaj menite o tem https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 0prikolica
iščemo prvi gumenjak. Budget nekje do 4000 € max. in sem v dilemi kaj vzet ali kakega JAM 400 + 25ks motor ali tega zgoraj na linku.
malo me je strah glede gum in motorja, ki je videt star bolj. kako je s popravili teh motorjev?

sem nov v navtiki in prosim za pomoč ;)!

Hvala vam.


Pozdravljen.

Za prvega gumenjaka mislim, da bi bila ta gumica zelo dobra.. tudi tubusi izgledajo dobro.. Za motor pa nisem siguren.. pise da je bil ze obnovljen.. odvisno kdo in kako ga je obnavljal... je pa tak motor kar velik potrosnik.. pomoje okoli 18l/h..

Lp


aja tako zelo velik potrošnik je? uuu to pa nisem vedel.
KANCLER
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Nov 29, 2017 20:47
Kraj: Spodnji Duplek

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a KANCLER » Ne Dec 23, 2018 18:44

standi79 napisal/-a:
KANCLER napisal/-a:
standi79 napisal/-a:kaj menite o tem https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 0prikolica
iščemo prvi gumenjak. Budget nekje do 4000 € max. in sem v dilemi kaj vzet ali kakega JAM 400 + 25ks motor ali tega zgoraj na linku.
malo me je strah glede gum in motorja, ki je videt star bolj. kako je s popravili teh motorjev?

sem nov v navtiki in prosim za pomoč ;)!

Hvala vam.


Pozdravljen.

Za prvega gumenjaka mislim, da bi bila ta gumica zelo dobra.. tudi tubusi izgledajo dobro.. Za motor pa nisem siguren.. pise da je bil ze obnovljen.. odvisno kdo in kako ga je obnavljal... je pa tak motor kar velik potrosnik.. pomoje okoli 18l/h..

Lp


aja tako zelo velik potrošnik je? uuu to pa nisem vedel.


Ja.. pod 15 zagotovo ne gre.. + racunaj se olje, ki pa tudi ni poceni..
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Dec 23, 2018 18:45

Dvotaktni motorji potrošijo več kot štiritaktni, ki pa imajo radi novejših letnikov običajno tudi višjo ceno :idea:
Moje mnenje je, da je potrebno preračunat, če se radi večjega števila ur uporabe, splača investirat v štiritaktnega :?:
Nazadnje spremenil jozko, dne Ne Dec 23, 2018 20:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
borh
Viceadmiral
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 14:06
Kraj: PO

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a borh » Ne Dec 23, 2018 20:45

Oprosti če misliš šparat na gorivu tistih par dni dopusta
potem bolje da se ne greš navtike. To je samo moje mnenje. Pa lp.
standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a standi79 » Ne Dec 23, 2018 21:16

Res ne vem... al kaj starejsega in na volan in na prikolici. Ali laj mlajsega, sestavljivega in z 25 km motorjem...
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3949
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Ne Dec 23, 2018 23:08

Ali laj mlajsega, sestavljivega in z 25 km motorjem...


Če se misliš "matrat" potem nekaj sestavljivega s 25km 4T motorjem. Tak motor ima 60kg in je res fino z njim po kakšni spolzki drči baratat in pri prevozu pazit kako mora bit obrnjen da ga olje ne zalije...

Če pa želiš se ne matrat, pa je v tem oziru vseeno kaj, le da ni sestavljivo in je na prikolici.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a cibro » Ne Dec 23, 2018 23:10

Na volan na prkoli.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a mikele » Po Dec 24, 2018 07:50

standi79 napisal/-a:Res ne vem... al kaj starejsega in na volan in na prikolici. Ali laj mlajsega, sestavljivega in z 25 km motorjem...

Čoln z oglasa je v letih, ko bo potrebna menjava tube ( csm cca.2500€-2700€; pvc cca.2000€). Tudi, če tuba in ostalo na njej izgleda dobro, preveri, da ne “pušča” črne barve, ker boste kot dimnikarji na morju.
Mogoče malo denarja več v štartu, pa potem manj sivih las.
Dobro premisli.
standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a standi79 » Po Dec 24, 2018 08:01

mikele napisal/-a:
standi79 napisal/-a:Res ne vem... al kaj starejsega in na volan in na prikolici. Ali laj mlajsega, sestavljivega in z 25 km motorjem...

Čoln z oglasa je v letih, ko bo potrebna menjava tube ( csm cca.2500€-2700€; pvc cca.2000€). Tudi, če tuba in ostalo na njej izgleda dobro, preveri, da ne “pušča” črne barve, ker boste kot dimnikarji na morju.
Mogoče malo denarja več v štartu, pa potem manj sivih las.
Dobro premisli.



Hvala za dober nasvet. Res ne bi rad nekaj kupil in pol v prvem letu ze nekaj vlagal in menjaval... :(
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Dec 24, 2018 14:53

KANCLER napisal/-a:
standi79 napisal/-a:
KANCLER napisal/-a:
Pozdravljen.

Za prvega gumenjaka mislim, da bi bila ta gumica zelo dobra.. tudi tubusi izgledajo dobro.. Za motor pa nisem siguren.. pise da je bil ze obnovljen.. odvisno kdo in kako ga je obnavljal... je pa tak motor kar velik potrosnik.. pomoje okoli 18l/h..

Lp


aja tako zelo velik potrošnik je? uuu to pa nisem vedel.


Ja.. pod 15 zagotovo ne gre.. + racunaj se olje, ki pa tudi ni poceni..


Jaz mojga merca 500 ne spravim cez 17 pa lahko delam z njim kar cem. Gre pa na potovalki gladko pod 10l/h. Pa moj je letnik 73 tale pa ima drugacn vzig in karburatorje in ne vrjamem da so naredli bolj potratnega. Za vse ostalo ne bom govoril ker nevem glede tega oglasa.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Prvi gumenjak

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Dec 25, 2018 09:08

Kancler ne nakladaj, niti prbližn ne pije ta motor 18l. Kje si dobil ta podatek? Pri neki normalni hitrosti pije okol 12 in nč več.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: animal in 8 gostov