Nasvet-preventivno krpanje na spoju gumenjaka

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

buster
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Nov 12, 2017 04:21

Nasvet-preventivno krpanje na spoju gumenjaka

OdgovorNapisal/-a buster » To Jul 17, 2018 22:17

Zdravo fantje.

Potrebujem en nasvet oz. pomoč

Imam gumenjaka Lomac dolžine 4m. Naj povem da bom najverjetneje v jeseni menjal komplet tubuse ker je material že kar načet in v slabem stanju (18let).

Letos se mi je v začetku sezone na zadnjem desnem stožcu odprl po spoju (cca 15cm vlka luknja). Zadevo so mi sanirali na hrvaškem tako da so spoj zalepili in čez ta spoj preventivno dodali pas "flike" ki ta spoj prekrije.

Sedaj se obračam z prošnjo na vas kaj mi svetujete za levo stran. Spoj na levi strani sicer drži, vendar bi raje preventivno sam napravil enako kot so mi majsti na hrvaškem - da naredim 14. dnevno sezono brez komplikacij in da mi nebo odprlo to stran (na morje grem čez 4 dni).
Sam se razmišljal da bi odrezal pas "fliko" kar od zračnice motorja? Ali bi raje nabavil večje "gumi flike" in jih nalepil čez ta spoj ? Lepilo ki sem ga mislil uporabiti pa je (spodaj slike). Rad bi zadevo rešil sam in čim prej da se zadeva posuši do sobote.

(še enkrat vem da je "šalabajzersko" vendar bom v jeseni menjal komplet tubuse, to sezono pa bi rad napravil brez komplikacij z odprtjem po spoju :) )

Najlepša hvala za kakršnikoli nasvet, Marko.

Lepilo ki bi ga uporabil: ?
Slika

Spoj ki bi ga popravil oz. preventivno zaščitil da ga nebi odprlo:

Slika
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Nasvet-preventivno krpanje na spoju gumenjaka

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Jul 18, 2018 07:17

Navadna guma nebo zdržala sonca in slane vode, kar hitro spoka. Sej se da dobiti ustrezen material ali PVC ali hypalon na metre.
Guma je guma, zaenkrat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov