Zodiac ali BS

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

autokamp
Viceadmiral
Prispevkov: 592
Pridružen: Po Jul 09, 2007 13:39

Re: Zodiac ali BS

OdgovorNapisal/-a autokamp » Če Avg 16, 2018 20:05

BS 2 torej čoln dolžine 3,42 je zagotovo odličen čoln. Dober material, cenovno ugoden, lahek za popravilo lesena kobilica mu daje dobre plovne lastnosti. Ko ti postane prekratek ga prodaš za enak denar kot si ga kupil.
Težko bi ga zamenjal za karkoli kar ni Hypalon! Sem videl kar nekaj PVC čolnov starih med 5 in 7 let kako lepo so se razlepili.
Poleg tega so tudi cenovno bistveno dražji kakor BS.
autokamp
Viceadmiral
Prispevkov: 592
Pridružen: Po Jul 09, 2007 13:39

Re: Zodiac ali BS

OdgovorNapisal/-a autokamp » So Avg 18, 2018 21:58

Kvaliteta o kateri se je pisalo zgoraj je prikazana v spodnjem oglasu...... :lol:

http://www.bolha.com/navtika/gumenjaki/ ... 3&kw=tomos
piko
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 09:23

Re: Zodiac ali BS

OdgovorNapisal/-a piko » Po Avg 20, 2018 07:34

sem bil odsoten.
hvala za vse informacije. BS!

Piko
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Zodiac ali BS

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Avg 20, 2018 15:15

autokamp napisal/-a:BS 2 torej čoln dolžine 3,42 je zagotovo odličen čoln. Dober material, cenovno ugoden, lahek za popravilo lesena kobilica mu daje dobre plovne lastnosti. Ko ti postane prekratek ga prodaš za enak denar kot si ga kupil.
Težko bi ga zamenjal za karkoli kar ni Hypalon! Sem videl kar nekaj PVC čolnov starih med 5 in 7 let kako lepo so se razlepili.
Poleg tega so tudi cenovno bistveno dražji kakor BS.


No no, imam oba, zodiaka mark II sem sam pokrpal in sedaj služi 100%, pa je letnik 2001, vozne lastnosti neprimerljivo boljše kot BG Sport 2... tak da ne teko enostavno enačit Zodiac in Kitajce... Lp
medo64
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: So Avg 14, 2010 14:23

Re: Zodiac ali BS

OdgovorNapisal/-a medo64 » Po Avg 20, 2018 16:40

Se pridruzim temi. Tudi sam sem pred kratkim gledal Zodiaca 360, letnik 09 vpisni list, racun, lep ne pusca, vendar razpada po spoju dile s tubo in to na delu guma tuba. Cena ista zato predvidevam da gre za isto plovilo. Cena zanimiva, stvar pa potrebna strokovnega popravila, silikon stran, brusenje... leplenje . Ni isto kot skakanje deske iz utora kjer je popravilo lazje (podlozka, lepilo.. v koncnem primeru ojacitev v tla )). O Zodiacu imam svoje mnenje od kar sem preletel kar nekaj clankov, predvsem o seriji Zoom. Primerjat Maestral z Zoomom je pa spet stvar debate.
lp
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

Re: Zodiac ali BS

OdgovorNapisal/-a Piki » Po Avg 20, 2018 17:15

franc5e napisal/-a:
autokamp napisal/-a:BS 2 torej čoln dolžine 3,42 je zagotovo odličen čoln. Dober material, cenovno ugoden, lahek za popravilo lesena kobilica mu daje dobre plovne lastnosti. Ko ti postane prekratek ga prodaš za enak denar kot si ga kupil.
Težko bi ga zamenjal za karkoli kar ni Hypalon! Sem videl kar nekaj PVC čolnov starih med 5 in 7 let kako lepo so se razlepili.
Poleg tega so tudi cenovno bistveno dražji kakor BS.


No no, imam oba, zodiaka mark II sem sam pokrpal in sedaj služi 100%, pa je letnik 2001, vozne lastnosti neprimerljivo boljše kot BG Sport 2... tak da ne teko enostavno enačit Zodiac in Kitajce... Lp


Govor je o Zoomu, ki je najcenejši PVC Zodiac.
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

Re: Zodiac ali BS

OdgovorNapisal/-a Piki » Po Avg 20, 2018 17:16

medo64 napisal/-a:Se pridruzim temi. Tudi sam sem pred kratkim gledal Zodiaca 360, letnik 09 vpisni list, racun, lep ne pusca, vendar razpada po spoju dile s tubo in to na delu guma tuba. Cena ista zato predvidevam da gre za isto plovilo. Cena zanimiva, stvar pa potrebna strokovnega popravila, silikon stran, brusenje... leplenje . Ni isto kot skakanje deske iz utora kjer je popravilo lazje (podlozka, lepilo.. v koncnem primeru ojacitev v tla )). O Zodiacu imam svoje mnenje od kar sem preletel kar nekaj clankov, predvsem o seriji Zoom. Primerjat Maestral z Zoomom je pa spet stvar debate.
lp


Ne govorimo o Maestralu.
autokamp
Viceadmiral
Prispevkov: 592
Pridružen: Po Jul 09, 2007 13:39

Re: Zodiac ali BS

OdgovorNapisal/-a autokamp » Po Avg 20, 2018 19:13

Odraz kvalitete pač, če po devetih letih najbrž turistične uporabe razpada čoln tako, da se mu odlepi krmna deska...žal...
V dvajsetih letih enega BS nisem videl s takšno okvaro!
medo64
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: So Avg 14, 2010 14:23

Re: Zodiac ali BS

OdgovorNapisal/-a medo64 » To Avg 21, 2018 09:45

Sory, ne Maestral. BS vs Zooom. Me vedno zbega.. Imam v glavi da je BG siv, Maestral rumem... kar pa ni res.. so tud BG izdelovali v rumenooranmžni barvi lesena kobilica Guma platno.. vrhunsko za čase okoli 1990 . Kakšen pa je danes po 28 letih in kolk daleč bi z njim vnuke vozil je pa stvar lastne presoje Sam se odločam med novim kolibrijem in novo Hondo 40... ( na koncu bom pa kupil RIB marshala, lomca...Jokerja letnik 2000 +- :D ) lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: animal in 7 gostov