nakup gumenjaka okoli 4 m

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator, moderator2, janadino, MareC

pero1000
Višji vodnik

nakup gumenjaka okoli 4 m

OdgovorNapisal/-a pero1000 » Sr Apr 08, 2009 14:45

pozdravljeni ...sem nov na forumu in se obracam na vas z zeljo pa mi pomagate pri nakupu... kupujem namrec gumenjak okoli 4 m z alu dnom in motorjem okili 25 ks ... ce ima kdo kaj takega in je dobro ohranjeno se priporocam ... ce ne pa bi vas prosil kaj naj novega v tem razredu gledam da ne bom kupil nekaj cesar ne rabim... bi pa imel motor na morju cez poletje jeseni pa domov peljal... zato vas prosim za pomoč LP peter

nasel sem tole.. kako se to da pripeljti v slo?in kaj se moram poleg placati?

http://www.boatshop24.com/web/hr/suchen ... count=1059
plinko
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a plinko » Če Apr 09, 2009 11:02

Jaz ne bi kompliciral z Nemčijo. Pri nas je takih gumenjakov na tone, pa tudi cene ne vem, če so kaj višje. Tako boš imel registriranega in urejene vse papirje, če boš pa kupoval v Nemčiji pa bo prav gotovo več raznoraznih stroškov in pregledov. Seveda tega ne poznam, ti bo kak bolj izkušen uvoznik povedal, ampak nič ne boš falil, če boš šel v Borovnico k Primožu po gumenjak.

Samo kakor te jaz razumem, hočeč gumenjak z alu dnom, se pravi zložljivega, da ga voziš v prtljažniku.

Enega takega imam tudi jaz in ga prodajam, ampak ne morem rečti, da je ravno odlično ohranjen (temu primerna je tudi cena), čeprav, če je to tvoj prvi čoln ti bolj predlagam kaj takega. Čoln ne pušča, razen spodnji dve dodatni tubi je potrebno dopumpavati. Lahko pa se voziš tudi brez njih. Sploh, če imaš čoln celo poletje dol privezan, na vetru in na priliki za krajo. Gre za Zodiaka Futura mark II; 4,2m z volanom in sedežem, ki ga prodam za cca 550 EUR, za Morjeplovca pa za 500 EUR. Jaz ga žal zelo težko spravim v Polota, zato sem kupil Beograda 3,45. Motor sem sicer že prodal, čoln si pa lahko ogledaš na linku:

http://www.bolha.com/oglas3464606/zodia ... lzina-4-2m
atilone
Admiral

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Apr 09, 2009 16:00

No ja Plinko, čoln z alu dnom to glih ni. Mogoče misliš podnice iz aluminija. Tudi čolna z alu dnom, zložljivega še nisem videl, kar pa seveda ne pomeni, da jih morebiti ni.
Pero1000, ta čoln se mi zdi zelo stabilen glede na debelino tubusov, tudi ohranjen je za videt. Cena, plovilo, motor, vsa dodatna oprema, prikolici, se mi ne zdi visoka. Če primerjam, kaj se pri nas prodaje in cena, no ja , ne bi o tem.
Mesto Regen, leži hitro za Avstrijsko mejo z Nemčijo ( še registr. je Avstrijska).
Čoln v dveh sezonah, pa tudi ne more bit nikakor dotrajan, razen seveda če so mehanske poškodbe, kar pa ni navedeno in bi sicer bilo. Pri njih pač velja, da za navedeno ponudbo tudi pravno morajo stat.
Kaj te pa stane ogled ?.En tank goriva in Avstrijska 10 dnevna vinjeta.
Pri morebitni kupnji, potrebuješ kupop. pogodbo ( kot fantje svetujejo, najbolje že overjeno) in izpis iz pomorskega registra, katerega ima lastnik verjetno že pripravljenega, če že prodaja čoln, stane pa nekaj malo € za njihove koleke. In to je vse.
LP
LP
plinko
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a plinko » Če Apr 09, 2009 16:57

No saj mislim, da je pero tudi to mislil. Žal ne poznam gumenjakov z al dnom, morda pa tudi obstajajo. Ne bom trdil, da ne. Seveda imam moj čoln zgolj alu podnice in je sestavljiv. Mislim, da vsak razume kaj pomeni zložljiv gumenjak z alu dnom (ali podnicam:).

Drugače je pa vsaka inf. kako kupiti plovilo v tujini in ga prepisati na SLO kapitanijo dobrodošla.
pero1000
Višji vodnik

OdgovorNapisal/-a pero1000 » Če Apr 09, 2009 21:01

jutri bom pisal gor... in ce dobim pozitiven odgovor bi sel kdo poleg? namrec se ne spoznam bogve kaj na te stvari... aja kosilo in pijaca je zagotovljeno. lp peter
pero1000
Višji vodnik

OdgovorNapisal/-a pero1000 » Pe Apr 10, 2009 15:22

:lol:
Nazadnje spremenil pero1000, dne Če Apr 16, 2009 11:04, skupaj popravljeno 1 krat.
atilone
Admiral

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Apr 10, 2009 15:52

No vidiš , to je tisto o čem sem oz nisem hotel komentirat, naše prodaje.
Za enako ceno, bi tam dobil še eno prikolico, torej dve (za postavljanje v vodo in za vožnjo po cesti), konzolo z klopjo , komandami in volanski mehanizem, gps , kopalno lestev , elektro vžig in še kar nekaj dodatne opreme. Če to sedaj kupiš posamezno imaš dva jurja , dva pa pol, dodatnih stroškov ( po tamalem ), to pa je tri četrtine nabavne cene več :oops: . Pri nas , so cene še vedno dosti pretirane. Dobro, denar je tvoj in sedaj tudi čoln.
Želim ti obilo užitkov na vodi !
LP
plinko
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a plinko » Pe Apr 10, 2009 22:44

Atilone, kje pa piše, da je pero dal toliko denarja. Upam, da je ceno kaj zbil. Kar se tiče čolna, verjamem, da je to dobra zadeva. Tele dve dodatne tube se kar dobro obnesejo. Čoln zelo dobro drži smer.

Čeprav voziti zložljiv gumenjak napihnjen s prikolico se mi ne zdi pametno. Prej ali slej se bo spodnja guma in ti dve dodatni tubi poškodovali. Ker imam sam takega Zodiaka in ga je tudi prejšnji lastnik vozil s prikolico. Tem dodatnim tubam se to pozna.

Kar se tiče volana moraš dati nekaj takega, kot je na mojem Zodiaku. Počez ga pritrdiš na tubuse.
atilone
Admiral

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Apr 10, 2009 23:14

Plinko, ne vem točno kaj hočeš povedat.
Če je Pero zbil ceno za 100 ali 300 €, je to razlika z drugim čolnom, samo pri gps-u, kje pa sta še dve prikolici el vžig, komande itd.
Da pa ni dobro za zložljiv gumenjak, da ga transportiraš napihnjenega, pa ne bi niti komentiral :oops: .
"kar se tiče volana, moraš dat takega kot ga imam jaz".
Plinko, brez zamere, ampak se ti tvoje pisanje zdi uporabno za dajat drugim take nasvete ? Meni se nikakor ne zdijo uporabni. Žal.
LP
plinko
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a plinko » So Apr 11, 2009 22:46

Atilone tudi tukaj precej ostro...

"kar se tiče volana, moraš dat takega kot ga imam jaz".

No tega nisem napisal. Kot vem je bilo spraševano, če imamo kakšno idejo kak volan se lahko montira na to gumico. Dal sem pač idejo, in v prvem postu je link na tega mojega Zodiaka, tako, da si lahko ogleda kako zgleda. Nismo vsi tako izkušeni, domnevam, pa da je to perotov prvi čoln. Za volan in sedež se lahko zmeniva tudi midva, saj je meni vseeno kako prodajam čoln. Lahko tudi "per partes":)).

Kar se tiče prikolice, pa je pač moja izkušnja, da se pri vožnji guma, bistveno bolj poškoduje kot poliester. To je pač moje mnenje in zložljivega gumenjaka ne bi vozil napihnjenega na prikolici, ker je to tudi dodatni strošek (trajekt, plačilo stojnine za prikolico...).
acrobat
Admiral

OdgovorNapisal/-a acrobat » Ne Apr 12, 2009 09:41

Pero..si kupil z prikolico ali brez.
Zanima me,ker jest kupujem prikolico.

Glede konzole pa,če ti je všeč kako imam jest narejeno,ti lahko pomagam pri izdelavi.Poglej pod naša plovila,plovilo upor. acrobat.,čisto spodaj je slika mojega novomarja.
lp
atilone
Admiral

OdgovorNapisal/-a atilone » Ne Apr 12, 2009 10:20

Plinko pozdrav.
Ne vem sicer , zakaj in kje bi bil preoster in glede česa. Če jaz ne vidim in je dejansko izpadlo tako, se ti opravičujem.
Razlika med najnimi mišljenji leži tukaj, da si ti prodajalec čolna, jaz pa neobremenjen, ker nisem ne kupec ne prodajalec in imam realno mišljenje.
Zakaj nekateri mislijo, "ah za začetnika je to dobro, bo pač vozil tlačilko zraven in vsake toliko dopumpal čoln". Takemu bodočemu morjeplovcu, bo veselje do čolna in morja hitro minilo in ne bo niti povohal tega krasnega občutka, katerega dobiš v kri, pa bo vse skupaj z razočaranjem prodal ali šenkal.
Perotovega vprašanja o volanu sicer nisem zasledil, sem pa zasledil tvoj stavek, katerega sem že nepopolno napisal"; kar se tiče volana, moraš dati nekaj takega, kot je na mojem Zodiaku".
Nimam nič proti tvojem čolni. O kolegovem Zodiaku, sem že tudi pisal, da je odlično vodljiv čoln in izdelava, gre proti samem vrhu med drugo konkurenco. Pero se je kot novi član oglasil z prošnjo, da mu pomagamo pri izbiri in mu svetujemo. Ker sem tudi jaz član tega foruma, sem mu pač pomagal pri izbiri. Tvoj čoln ni bil v konkurenci, ker je Pero jasno napisal, da želi čoln in motor, radi tega sem vzel v primerjavo samo "Nemškega" in "Bolhinega". O razliki pa sem že pisal.
LP
plinko
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a plinko » Ne Apr 12, 2009 23:35

Ok, OK, bova tole diskusijo mirno in spravljivo zaključila. Moram povdariti, da se nisem vključil, zato, ker hočem čoln prodati. Čoln se bo do juliija že prodal. Tudi jaz sem hotel napisati nekaj iz svojih izkušenj. Je pa res, da finančno nismo vsi enako stoječi, pa čeprav plujemo vsi radi:)

No meni osebno se za prvi čoln zdi smiselno, oz. je taka moja izkušnja, da vzameš nekaj poceni, da se malo naučiš in se ne sekiraš vsakič, ko malo preveč butneš v pomol ali v kakšno skalo na plitvini.
pushmycar
Kapitan bojne ladje

OdgovorNapisal/-a pushmycar » Pe Apr 17, 2009 01:07

Kar se prikolice tiče sem že jaz spraševal. In vam povem LOK ima rešitev za takšne čolne kot je Futura ali Trimax, stane pa ene 200€ več od standardne prikolice. In kot je rekel en nizozemec lani: Čoln je morda res malce neroden za prevoz ter nabavo prikolice, ampak saj je vendar narejen za plovbo, kajne? Tista dodatna tubusa spodaj sta čarovnija!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta