Hranjenje gumenjaka čez zimo

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Hranjenje gumenjaka čez zimo

OdgovorNapisal/-a Venturer » Sr Jan 16, 2019 20:55

Zdravo,

Trenutno imam zložljivega gumona 3,5m in je super kar se tiče transporta in shranjevanja, malo manj pa kar se tiče udobja, plovbe itd., in ker je seveda prisotna želja po večjem in boljšem čolnu, malo premlevam opcije o nakupu npr 5m gumenjaka s trdnim dnom in kaj vse to potegne za sabo. Zavedam se, da potrebuje prikolico, večji motor, zavarovanje itd, samo najbolj me pa zanima ali bi bilo ok če bil tak čoln parkiran čez zimo (in ko ni v uporabi) doma pod nadstreškom ob hiši? S tem bi bil čoln zaščiten pred soncem in dežjem.

Skrbi me predvsem kako nizke temperature vplivajo na pvc ali hypalon in kolikšno je pričakovana življenska doba tub, če čoln prezimuje zunaj pod streho?

Zanima me tudi kje hranite svoje gumenjake lastniki le teh.
hvala in lp
dj75
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: To Jun 16, 2015 10:14

Re: Hranjenje gumenjaka čez zimo

OdgovorNapisal/-a dj75 » Če Jan 17, 2019 07:11

Pod kozolcem...
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Hranjenje gumenjaka čez zimo

OdgovorNapisal/-a mikele » Če Jan 17, 2019 08:00

Venturer napisal/-a:Zdravo,

Trenutno imam zložljivega gumona 3,5m in je super kar se tiče transporta in shranjevanja, malo manj pa kar se tiče udobja, plovbe itd., in ker je seveda prisotna želja po večjem in boljšem čolnu, malo premlevam opcije o nakupu npr 5m gumenjaka s trdnim dnom in kaj vse to potegne za sabo. Zavedam se, da potrebuje prikolico, večji motor, zavarovanje itd, samo najbolj me pa zanima ali bi bilo ok če bil tak čoln parkiran čez zimo (in ko ni v uporabi) doma pod nadstreškom ob hiši? S tem bi bil čoln zaščiten pred soncem in dežjem.

Skrbi me predvsem kako nizke temperature vplivajo na pvc ali hypalon in kolikšno je pričakovana življenska doba tub, če čoln prezimuje zunaj pod streho?

Zanima me tudi kje hranite svoje gumenjake lastniki le teh.
hvala in lp
Pod nadstreškom bo ok, paziti je treba na kondenziranje vlage pod cerado zaradi nastanka plesni. Sigurno pa je hramba v garaži bolj ustrezna.
Pri csm tubi bi bilo mogoče smotrno preprečiti stik pcv cerade s tubo.
Svojega hranim v garaži.
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Hranjenje gumenjaka čez zimo

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Jan 21, 2019 11:31

Do sedaj sem hranil gumenjak zunaj le zavil sem ga v cerado in pustil zunaj. Letos sem dobil pokrit prostor, nekakšen skedenj in imam čoln pod strehno, če se da je vsekakor boljše, če je čoln pod streho in nekje noter.
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Hranjenje gumenjaka čez zimo

OdgovorNapisal/-a Venturer » Če Jan 24, 2019 05:36

Ok, hvala za mnenja, se mi je zdelo da bo tako. Izgleda, da je za hranjenje zunaj pozimi potem boljsa izbira plastika, ceprav so mi gumenjaki ljupši, so pa plasticni colni vsaj nekoliko cenejsi.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Hranjenje gumenjaka čez zimo

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Jan 24, 2019 07:16

Ce je guma zunaj na prostem se ob hladnem zrak skrci in tube so ohlapne. Potem kipne meter snega in te tube mecka pod tezo snega. Seveda je materjal majn prozen in posledicno lahko cez cas opazis mikrorazpoke v obliki gub ki jih je naredil sneg. Pri novem se ne vidi. Pri kakkem ki je pa dal na tak na in skozi 10 ali vec zim pa ja.
Sagad
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne Jul 08, 2018 13:03

Re: Hranjenje gumenjaka čez zimo

OdgovorNapisal/-a Sagad » Če Jan 24, 2019 17:26

Jaz imam obešenega pod nadstreškom z gurtnami.Na prepihu nobene vlage,upam da je vredu tak,za enkrat ne kaže slabo.
DREAMS
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Jun 14, 2009 22:49

Re: Hranjenje gumenjaka čez zimo

OdgovorNapisal/-a DREAMS » Če Jan 24, 2019 18:49

Nudim ugodno hrambo v zaprtem prostoru. Več na ZS.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov