Slovenski proizvajalci gumenjakov

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 259
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Po Feb 10, 2020 12:41

Kako se pa ta Manta obnaša ’na mednarodnih trgih’? Vidim, da si blizu zadevi, @MareC. A prodajo kaj tudi izven Slo? Koliko pa jih naredijo letno cca.? :)

Glede na JET ali Z-pogon gre najbrž bolj za tenderje (700R Jet) kot čolne za večdnevne izlete (kar gumenjaki s tako dolžino in dodelavami nekateri tudi so). Glavno ‘štivo’ ti tako pobere motor.
EDIT: Odgovor je v tej reportaži
MareC napisal/-a: ter novo z barcketom oz predpripravo zrcala za en ali dva izvenkrmna motorja. Več o tem pa kmalu, ko bo model pripravljen za pridobitev CE certifikata.

Na istem linku zgoraj pa je prva slika že z Yamaho F150 zadaj. Vidim, da ima roll bar nazaj obrnjen, ostale pa vse naprej. Je tisto sploh Manta? :o

Si Manto kdo s foruma lasti (bodisi 300, 555 ali 700)?
Vid
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Avg 17, 2012 10:22

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a Vid » Po Feb 10, 2020 14:20

sealine napisal/-a:Meni s5 ne zgledajo tako slabi ti gumenjaki. NI nič inovativnega, čoln je podoben gumenjakom izpred 15-20 let, še vedno pa ni tako hudo napačen. Na 5m dolžine ne gre pričakovati revolucije, se strinjamo?


Imaš prav, sem jaz mogoče slabo zapisal ob linku. Če ima NAV MX 490 zadovoljive plovne sposobnosti in je brez večjih konstrukcijskih napak, je za določene kupce veliko boljša izbira kot manta 555. Ne rabi vsak uporabnik vrhunskega izdelka z zadnjimi tehnološkimi rešitvami. In če je NAV 490 ugoden za to kar ponuja, je našel svojo tržno nišo. (a je kje zapisana MPC?)

Če za X budget dobiš 4m Zar-a/Capelli-ja al pa 5m NAV MX 490, je vprašanje kaj bo prineslo več koristi recimo 4 članski družini.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a mikele » To Feb 11, 2020 07:05

Vid napisal/-a:
sealine napisal/-a:Meni s5 ne zgledajo tako slabi ti gumenjaki. NI nič inovativnega, čoln je podoben gumenjakom izpred 15-20 let, še vedno pa ni tako hudo napačen. Na 5m dolžine ne gre pričakovati revolucije, se strinjamo?


Imaš prav, sem jaz mogoče slabo zapisal ob linku. Če ima NAV MX 490 zadovoljive plovne sposobnosti in je brez večjih konstrukcijskih napak, je za določene kupce veliko boljša izbira kot manta 555. Ne rabi vsak uporabnik vrhunskega izdelka z zadnjimi tehnološkimi rešitvami. In če je NAV 490 ugoden za to kar ponuja, je našel svojo tržno nišo. (a je kje zapisana MPC?)

Če za X budget dobiš 4m Zar-a/Capelli-ja al pa 5m NAV MX 490, je vprašanje kaj bo prineslo več koristi recimo 4 članski družini.

Se mi zdi, da je okrog 6000€ (cena z ddv).
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Feb 11, 2020 08:28

To je dobra cena in vsekakor preuredi karte. Imam raje to, kot kakšnega narwhal-a.
Xilinx Vivado HLx trainee
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Feb 17, 2020 13:02

Včeraj sem šel v Izolo pa sem pokukal, če kaj dogaja pri Novomarju, Zgleda, da so dokončno zaključili z izdelavo čolnov, na dvorišču je bila samo ena stara prikolica, nikjer pa nobenega čolna več.
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Po Feb 17, 2020 15:03

mikele napisal/-a:
Vid napisal/-a:
sealine napisal/-a:Meni s5 ne zgledajo tako slabi ti gumenjaki. NI nič inovativnega, čoln je podoben gumenjakom izpred 15-20 let, še vedno pa ni tako hudo napačen. Na 5m dolžine ne gre pričakovati revolucije, se strinjamo?


Imaš prav, sem jaz mogoče slabo zapisal ob linku. Če ima NAV MX 490 zadovoljive plovne sposobnosti in je brez večjih konstrukcijskih napak, je za določene kupce veliko boljša izbira kot manta 555. Ne rabi vsak uporabnik vrhunskega izdelka z zadnjimi tehnološkimi rešitvami. In če je NAV 490 ugoden za to kar ponuja, je našel svojo tržno nišo. (a je kje zapisana MPC?)

Če za X budget dobiš 4m Zar-a/Capelli-ja al pa 5m NAV MX 490, je vprašanje kaj bo prineslo več koristi recimo 4 članski družini.

Se mi zdi, da je okrog 6000€ (cena z ddv).


Za hypalon sem govoril z Marko-tom bi bla cena okol 7000 eur sam Zara ne moreš lih primerjat z NAV je vseeno drugačen razvoj oz oblika gumenjaka pri zar mini so tubusi precej manj nazaj od krme kot pri Nav.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a mikele » Po Feb 17, 2020 17:26

primorc84 napisal/-a:
mikele napisal/-a:
Vid napisal/-a:
Imaš prav, sem jaz mogoče slabo zapisal ob linku. Če ima NAV MX 490 zadovoljive plovne sposobnosti in je brez večjih konstrukcijskih napak, je za določene kupce veliko boljša izbira kot manta 555. Ne rabi vsak uporabnik vrhunskega izdelka z zadnjimi tehnološkimi rešitvami. In če je NAV 490 ugoden za to kar ponuja, je našel svojo tržno nišo. (a je kje zapisana MPC?)

Če za X budget dobiš 4m Zar-a/Capelli-ja al pa 5m NAV MX 490, je vprašanje kaj bo prineslo več koristi recimo 4 članski družini.

Se mi zdi, da je okrog 6000€ (cena z ddv).


Za hypalon sem govoril z Marko-tom bi bla cena okol 7000 eur sam Zara ne moreš lih primerjat z NAV je vseeno drugačen razvoj oz oblika gumenjaka pri zar mini so tubusi precej manj nazaj od krme kot pri Nav.

Zar in mini zar sta dva različna svetova. Prvi je itak fajn, mini pa totalno kitajsko sranje od gumenjaka. Čudi me, da si zar privošči imeti povezavo na svoji spletni strani do tega kršta.
Če bi se odločal med zarom mini in navom, bi vskakor izbral drugega. Pri miniju sploh ne bi govoril o nekem razvoju - alu kišta pa pvc tuba nasvinjana gor.
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Po Feb 17, 2020 22:35

No Mikele pa si mi odgovoril na mojo slutnjo od kje izvira zar mini je pa res da Nav se je prej imenoval joymarc katere so po nacrtih izdelovali na kitajskem sedaj pa je lastnik Nava začel delati gumenjake v sloveniji.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 259
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Ne Feb 23, 2020 11:14

mikele napisal/-a:Zar in mini zar sta dva različna svetova. Prvi je itak fajn, mini pa totalno kitajsko sranje od gumenjaka.


A ni ZAR mini delan v Nemčiji nekje pod Nürnbergom? :) Pol ni blamaža samo za Taljane... :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov