kateri gumenjak

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

kateri gumenjak

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Pe Mar 22, 2019 11:33

3 leti nazaj smo kupili gumenjak Alpuna mislim da je 180 ali 200 ki naj bi služil kot by boat ampak realnost je taka da ga mulc a uporabljata za krajše vožnje tako da bi kakšen dodaten centimeter prav prišel

skratka kupil bi nekaj večjega tam do 270cm 300 se mi zdi že ogromno :) zdaj ali kupiti rabljen "brand" ali novega "no name"

Teža ne igra neko vlogo ker prakticiram da imam gor kolesa pa na ta način tovorimo od obale do apartmaja

PA še ena stvar pri rabljenih vsi trdijo da ne pušča ... kako pri ogledu preverit ne morem napumpat pa tam čakat 10 dni zraven ;)
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: kateri gumenjak

OdgovorNapisal/-a mikele » So Mar 23, 2019 17:27

Preveriš tako, da s stelexom (milnica, cet razredčen z vodo...so tudi ok)prešpricaš tubo in ventile (pokrovčke odpri), tam kjer se peni uhaja zrak. V 10ih minutah bo vse jasno. Pozoren bodi zadaj na zaključih tube in spredaj na spojih. Poglej kako držijo roči, bokobran...in krmna deska.
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: kateri gumenjak

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Sr Mar 27, 2019 08:50

Nekako se nagibam da bi raje starejšega priznano znamko kot mlajšega no name ... se motim?

Zato razmišljam da bi ta vikend itak mi je "mimogrede" pogledal dva gumenjaka Zodiac kar sem zasledil naj bi bila znamka na "dobrem glasu" bolj me muči ker sta že oba gumenjaka "polnoletna" se to sploh splača gledat ali je lahko ob primernem vzdrževanju še ok?
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: kateri gumenjak

OdgovorNapisal/-a mikele » Če Apr 04, 2019 12:20

novinec1 napisal/-a:Nekako se nagibam da bi raje starejšega priznano znamko kot mlajšega no name ... se motim?

Zato razmišljam da bi ta vikend itak mi je "mimogrede" pogledal dva gumenjaka Zodiac kar sem zasledil naj bi bila znamka na "dobrem glasu" bolj me muči ker sta že oba gumenjaka "polnoletna" se to sploh splača gledat ali je lahko ob primernem vzdrževanju še ok?

Če je bil čol do sedaj dobro vzdrževan je ok, če ga je imel v lasti kakšen gnoj je tudi čoln takšen. Pvc Zodiacove tube so zelo dobro varjene in preživijo marsikateri csm (takrat hypalon) čoln. Pogosto odpade kakšno nalepljeno pritrdilo (rope holder, d-rinka...), se odlepi logotip itd, kar pa ni problem zalepiti nazaj. Pozoren moraš biti, na morebitno puščanje tube na “repih” (če ima konusne zaključke). O kitajcih se mi zdi, da je bilo že vse povedano.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: kateri gumenjak

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Apr 04, 2019 13:25

Pri zodiaku je problem spoj pri podnu spredaj in tubi, ko ga obrneš, vidiš razliko koliko je poden prilepljen na tudo odzadaj pri krmni steni (napr. 5 cm), naprej na začetku pa je to mogoče že samo 2cm.

Na sprednji strani pa potem ko ga obrneš nazaj kot mora biti, z roko potipaš v čoln spet kako se dno drži na tubo, ali kje odstopa (pri mojem se kakih pol metra zgoraj sploh več ni držalo nič.
Torej obvezna kontrola brez alu podnic!
Ostalo je napisal Mikele.

Imam pa jaz tudi beograd sport 330 registriran in ohranjen v nulo (dolepit je potrebno samo sprednjo rinko). Pri starejših beograd, maestral je največji problem zrihtat papirje in uredit ventile. :)
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: kateri gumenjak

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Pe Apr 05, 2019 10:28

hvala za nasvete

so se družinske obveznosti malo premaknile tako da nisem uspel gledat še nič spremljam pa mornarja dnevno ;)

v oči mi je padel

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 20330.-EUR

o tej znamki ne vem nič

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 20330.-EUR

Arimar kolikor vem naj bi bil recimo OK?

skratka iščem nekaj od 2,4-2,7 m do 300 eur da ne bi bilo potrebno napihovat 2x na dan in da mi deli čoln ne bi ostajali v rokah recimo Alpuna ki ga imam zdaj je "zadovoljive kvalitete" ampak premajhen ima napihljivo dno in kobilico kot vidim to ne spada pod standardno opremo in je skoraj luksuz :)
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: kateri gumenjak

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Sr Maj 29, 2019 09:23

Še zmerja nisem nič kupil
jutri imam planirano pot pa mi je ta padel v oči
https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 20300.-EUR

forumaš franc5e mi je dal par nasvetov na kaj je treba bit pozoren pri Zodiacu
zdaj sem v dilemi glede starosti recimo da je čoln ok vzdrževan in je ob pregledu vse ok nič ne pušča, nič ni potrgano

Vem da je zelo nehvaležno vprašanje koliko "življenja" ima še ta gumenjak pred sabo? ali raje gledam za ta denar kaj novega kitajskega?
jamica
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Okt 12, 2017 22:20

Re: kateri gumenjak

OdgovorNapisal/-a jamica » Če Maj 30, 2019 22:55

Zdravo ?

Jz imam zodiak futura mx2 letnik 2002
Motor 30 km suzuki dvatakten ter zložljivo dno in sem zelo zadovoljen bil je že cel prelepljen ker ga je raztrgalo med dnom in tubami in so še ga dodatno ojačali v jesenicah in na novo prilepli krmno desko in to je to vsako leto ga pregledam ,ter zalepim če se slučajno kaj odlepi.
To je potrebno narediti pri vsakem gumenjaku vsako sezono ,da ga ne zlagam sem kupil se prikolico in je skozi napihnjen na njej .
Z eno odraslo osebo je hitrost 50 km/uro z dvema in enim otrokom pa priblizno 45km/h pri tej obremenitvi deluje zelo dobro lahko peljem 6 oseb , samo takrat se vidi da ga že zelo obremenjuje idealno je dve odrasli osebi in otrok takrat je mala formula za vec oseb pa ga je škoda forsirat takrat počasi poraba 10litrov/h
Drugače pa zavarovanje 55eur,plovna vinjeta 200 kun Mešanico goriva delam 1,5% in nič pretirano ne dimi ali smrdi .

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov