Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Darh
Admiral
Prispevkov: 1157
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Darh » So Jun 01, 2019 10:45

franc5e napisal/-a:Daj na T30-AE2 15km in si zmagal, z 5km rabiš iz pomerja naprimer, do vrha kamenjaka cca 1.5 ure.... znoriš zraven, ubogaj!

Tezko se ga preprica, ker je odlocitev ze padla, bo vsaj drugo leto en oglas vec na mornarju.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Jun 01, 2019 10:49

Darh napisal/-a:
franc5e napisal/-a:Daj na T30-AE2 15km in si zmagal, z 5km rabiš iz pomerja naprimer, do vrha kamenjaka cca 1.5 ure.... znoriš zraven, ubogaj!

Tezko se ga preprica, ker je odlocitev ze padla, bo vsaj drugo leto en oglas vec na mornarju.

Maš prav, mora iti skozi to, kar smo mi šli.... tak pač je :roll:
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Jun 01, 2019 10:53

franc5e napisal/-a:
Darh napisal/-a:
franc5e napisal/-a:Daj na T30-AE2 15km in si zmagal, z 5km rabiš iz pomerja naprimer, do vrha kamenjaka cca 1.5 ure.... znoriš zraven, ubogaj!

Tezko se ga preprica, ker je odlocitev ze padla, bo vsaj drugo leto en oglas vec na mornarju.

Maš prav, mora iti skozi to, kar smo mi šli.... tak pač je :roll:


Hehe, tak pač je :D

Če bi se vedno nasvete poslušalo tudi ne bi blo nobenga, ki bi jih lahko dal. :lol:

Pozabil sem omeniti, da se bo na takšne izlete šlo z 2 osebama na čolnu, če to kaj skrajša čas plovbe.

Torej koliko goriva predvidevate, da bi mi motorček pokuril za teh 50 km?
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Jun 01, 2019 11:16

Hja, kupiš gorivo in gasa, vseeno je kolko porabiš pri 5km, jaz sem se jezil, ker ga nisem mogu porabit, da bi lahko spet sam malo šel na pumpo, pa na pivo... :D :D
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a jozko » So Jun 01, 2019 11:18

Kot ti je napisal že Piki, je hitrost takšne "kombinacije" pod 10 km/h :!:

To pomeni, da boš željeno relacijo vozil s polnim plinom več kot 5 ur :idea:

Mislim, da boš težko našel sopotnika (pišeš o dveh osebah), ki bo s teboj dnevno opravil 5 ur in več plovbe :roll:
Nazadnje spremenil jozko, dne So Jun 01, 2019 11:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Jun 01, 2019 11:19

@franc5e

Torej me ne rabi skrbet, da bi mi zmanjkalo goriva na poti nazaj? :D

Boljša polovica me bo uporabila za sidro, če bova mogla v temi veslat proti apartmaju. :twisted:
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Jun 01, 2019 11:27

@jozko

2,5 ure tja in 2,5 nazaj bi nama s punco po mojem bilo čisto OK, za celodnevni izlet.

Recimo, da tudi na dopustu zjutraj ne poležavava predolgo :D

Torej, kolikor sem nekaj bral po forumu, porabijo takšni motorji preko palca v eni uri njihov notranji rezervoar goriva - torej cca 1,5 L.

Se pravi bi potem v 5 urah plovbe moral pokuriti cca 7,5 L goriva, ali sem preskromen pri računanju? :?:
Darh
Admiral
Prispevkov: 1157
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Darh » So Jun 01, 2019 11:30

Kuhan_Vinček napisal/-a:@jozko

2,5 ure tja in 2,5 nazaj bi nama s punco po mojem bilo čisto OK, za celodnevni izlet.

Recimo, da tudi na dopustu zjutraj ne poležavava predolgo :D

Torej, kolikor sem nekaj bral po forumu, porabijo takšni motorji preko palca v eni uri njihov notranji rezervoar goriva - torej cca 1,5 L.

Se pravi bi potem v 5 urah plovbe moral pokuriti cca 7,5 L goriva, ali sem preskromen pri računanju? :?:

Ja tu nekje, samo to se bo verjetno samo enkrat zgodilo, nevem ce bos imel taksno bonaco, da se bos odlocil se kdaj.
Lpd
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Jun 01, 2019 11:34

@Darh

Hvala za info! :)

Potem se bom odločil kar za 25 L rezervoar, da ne bom vsakič letal na pumpo po refill.

Približno do katere ure je morje zjutraj najbolj mirno, da bi se dalo najlepše vozit?

Kolikor imam prav v spominu, je zjutraj (ko je lepo vreme seveda) morje kot miza, potem pa ne vem kdaj se prične že rahlo kodrati.

Je kakšna razlika v kvaliteti teh rezervoarjev? Ali vzamem pač najcenejšega?
Darh
Admiral
Prispevkov: 1157
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Darh » So Jun 01, 2019 11:57

Absolutno spelji pred 7h, se bolje pred 6h, ce mislis taksne razdalje premagovat, samo se moras se vrniti, to pa cimpozneje, po 17 ali pa se kasnej in upaj da bo lepo vreme.
Vsi ti trobimo isto, da taksen gumenjak ni za taksne podvige, kupi vsaj trdi dno, se lepse pelje.
Zelim ti mirno morje in da se ti navtika ze prvo leto ne zaserje zaradi taksnih podvigov, ker verjemi da ne bos prvi.
Rezervoar je dovolj 12 l, verjemi da ne bos pokuril 2 v enem tednu. Izlet kot ga omenjas bo samo en( ce sploh bo) glede na vreme :? po zalivu ali nekje na plazi se pa tud ne bos vozil cel dan, ker je prevec udobno sedeti na tubusih, pa boti sklonjen na motor, pa gas drzat, pa gledat vstran (naprej), pa drzat se ker prevec valovi, ze 20 cm vala se bos drzal, pa potem te kriz boli....... verjemi vse to je res....
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Jun 01, 2019 13:19

@Darh

Z malo brskanja po netu sem naletel na tale posnetek:

https://www.youtube.com/watch?v=UDJZRWC4lmY

Čoln bom kupil točno tak, samo znamka motorja bo druga.

Glede na to, da morje na posnetku ni več tisto najbolj jutranje gladko, mi vožnja deluje še zmerom prijetna.

Kako hitro bi ti rekel, da pluje čoln na posnetku?

Drugače glede trdega dna - kaj točno si imel v mislih? Tale gumenjak ima namreč napihljivo samo kobilico, dno pa je iz aluminija. Glede plovnih lastnosti, kolikor sem bral na tem forumu, je to še najboljše kar še omogoča zložljiv gumenjak.
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Piki » So Jun 01, 2019 14:07

Tale glisira z nekimi 7 vozli. Vse je odvisno od teže, če je nek suh tip s 65 kg in punca s 50 kg, ter nič prtljage, se da glisirati v idealnih pogojih. Računaj edino, da bo motor nov, neutečen in ne boš mogel kar takoj s polnim plinom.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a fakinx » So Jun 01, 2019 15:15

Ljubi bog @Kuhan_Vincek, tole kar si predlagal na YouTube nazadnje ni nikakršni val. Ne bom rekel, da je bonaca, šajba, olje... je pa nič od nič. Val ni visok več kot 5cm! Na izpostavljenem delu (tudi ob obali) ko bo pihalo z morja ali pa naravnost v premec, boš imel že pri Maestralu (poleti začne okrog 10h) val pol metra ali nekaj podobnega. V takem valu ne boš glisiral niti približno, poleg tega boš imel v čolnu vodo če boš poskušal. Pri plovbi lahko računaš na cca 5kt pri relativno mirnem morju, ko se bo dvignil običajni poletni val popoldne, boš vozil ene 3kt. Razen če ni punca rada pogosto “vlažna” :mrgreen: potem je itak vseen, ker vlažna bo!
Običajno je hudič, ker tja je še luštno, nazaj je pa vedno problem.
Poskusi, pa boš videl. Samo ne jokaj nam potem, da ti nismo to povedali.

edit: če dobro razmislim, kar povej nam pošteno, kako je (bo) bilo. Zagotovo se bo še kak podoben zanesenjak pojavil tukaj in ne bomo rabili ponavljati vajo.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a fakinx » So Jun 01, 2019 15:26

Še to - pred davnimi leti sem na Murterju rental 5,5m gumenjak s 40KM na riti. V bonaci je šlo po zraku. Redko kdo je bil hitrejši. Ko se je dvignil val (šibek jugo), sem lahko pozabil na glisiranje. Čoln je tako nabijalo, da je vse letelo ven. Sicer se vedno najde ravno prava hitrost da je še kolikor toliko udobno, vsake toliko pa fašeš morje v čoln, ker se en val odloči priti malo kasneje in zapičiš premec direkt v naslednjega. Sicer ti tako izrazitih problemov ne boš imel, boš pa rinil s premcem v val, kar te bo pošteno upočasnilo. Pa iskreno upam, da ne boš s tem čolnom doživel, kar je veliko morjeplovcev tukaj - nevihte na morju. Takrat si boš želel, da si ne bi nikoli kupil tega čolna.
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Piki » So Jun 01, 2019 15:45

Ma tudi jaz sem napisal, da naj računa na 5 vozlov povprečno, ampak on iz vsakega posta vzame le kar mu ustreza. :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti