Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a fakinx » Če Maj 30, 2019 22:16

:mrgreen: bi, a ne? Verjetno tudi boš, pa ne smeš. Samo zaliv in max 1km od obale.
Sicer eni pravijo, da je tudi Biscay zaliv....
Pa saj boš kmalu pogruntal v čem je fora. Pazi le, da boste ves čas vsi nosili jopiče...
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Pe Maj 31, 2019 08:22

fakinx napisal/-a::mrgreen: bi, a ne? Verjetno tudi boš, pa ne smeš. Samo zaliv in max 1km od obale.
Sicer eni pravijo, da je tudi Biscay zaliv....
Pa saj boš kmalu pogruntal v čem je fora. Pazi le, da boste ves čas vsi nosili jopiče...


A mi lahko prosim razložiš, da ne bom potem imel frke nekje na pol poti do otoka? :P

Razmišljam sledeče, če kupim čoln, ki spada v razred C, četugi ga ne vpišem in spadam zaradi tega v razred D, bi moral vseeno biti varen za med otoki. Ali se motim?

Če razred C zadošča za plovbo v do 2 m visokih valovih in močnejšem vetru kot razred D.... No sej v takem niti ne mislim rinit na morje. ČE se pa vmes slučajno vreme poslabša, pa bi z razredom C vseeno moral biti relativno varen teh 10 km do pristana. Ali ne?

Policija lahko kaj komplicira, če te ustavi več kot 1000 m od obale in imaš čoln razreda C, vpisan pa ni?
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 776
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a pinosat » Pe Maj 31, 2019 08:34

LP

Ne se hecat z 2m valovi...s takim čolnom je že pol metra vala muka se peljat par milj , sploh, če moraš stran od obale do drugega otoka...jaz sem bil enkrat na morjeplovski ruti s 4,3m zložljivim gumenjakom in 25 novimi konji zadaj, pa mi iz Ilovika na Silbo ni bilo glih sproščeno...pa tudi potem enkrat iz Oliba na Maun in nazaj preko do Paga, pa ni bilo niti približno 2 m vala, slab meter morda, se da, ampak z otrokom, no way...pa je razdalja med Maunom in Pagom cca 2 milji, zgleda ful blizu, samo ko si v takem čolnu, kot ga ti nameravaš kupit, zeeeeelooo daleč...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Pe Maj 31, 2019 08:45

Kaj pa glede policije, če me ustavi na taki plovbi z gumenjakom, ki sicer ustreza razredu C, ni pa vpisan?
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Piki » Pe Maj 31, 2019 09:10

Prepuščeno odločitvi policaja. Kategorija c ima širok razpon, pri nevpisamem čolnu je 1 kilometer. Preliv je tako lahko širok največ 2 kilometra.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Pe Maj 31, 2019 17:36

.

Kuhan_Vinček napisal/-a:
Drugače pa 4 ljudi spraviš not tako da sedijo na tubah - po mojem vsaj.



Prav zabavaš me s tvojimi razlagami.

Veš, v mojih mladih letih se je hodilo na morje s fičkom, pa šotor, pa ..... 4 osebe, pa ...
Toda ti časi so že davno mimo. Danes je ...

Ma, brez veze ti je kal svetovat, ker si nazaj zadirčen in očitno sposoben prelisičit fiziko, pravila, zakone in boš spravil 5 litrov v enega, ko boš potreboval bo pa ta sistem deloval obrnjeno. Japajade!

Imej se lepo.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Maj 31, 2019 22:34

pajer1 napisal/-a:Ma, brez veze ti je kal svetovat, ker si nazaj zadirčen in očitno sposoben prelisičit fiziko, pravila, zakone in boš spravil 5 litrov v enega, ko boš potreboval bo pa ta sistem deloval obrnjeno. Japajade!

Imej se lepo.


Kuhan_Vinček je že osmi dan član foruma, pa si to lahko privošči :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Jun 01, 2019 09:26

pajer1 napisal/-a:.

Kuhan_Vinček napisal/-a:
Drugače pa 4 ljudi spraviš not tako da sedijo na tubah - po mojem vsaj.



Prav zabavaš me s tvojimi razlagami.


Na žalost zate ne morem tega reči. :roll:

Glede tvoje trditve, da želim prelisičiti fiziko pa...

Obstaja ena taka lepa lastnost, ki pa je na, vsaj na območju Slovenije, vedno bolj redka....

Reče se ji ambicioznost.... :wink:

Torej, ne želim na novo postavljati zakonitosti fizike. Kar pa vsekakor želim in se bom pri tem maskimalno potrudil, je to, da dobim kar največ za svoj denar / trud, do tiste meje, ki se mi zdi trenutno smiselna.

Trenutno, glede čolna, je ta meja pri meni nakup kar najboljše kombinacije gumenjaka in motorja kot je v naslovu teme, brez da bi pri tem zašel v cenovni razred profesionalne opreme.

Mi je čisto jasno, da bi bila idealna rešitev imeti čoln dolžine 10+ metrov za 4 ljudi pa še za kakšno družbo zraven, pa odzadaj 2x250 KM motorja in kakšno vilo ob obali, pa mercedeza s prikolico za vlečt vse skupaj itd itd. Malo bolj zanimivo pa postane, ko skušaš doseči kar največ učinka znotraj nekih finančnih in praktičnih okvirjev.

Tako da prosim lepo.... V kolikor bi mi radi pomagali, imejte zgoraj napisano v mislih.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Jun 01, 2019 09:44

.

Kaj nas sploh sprašuješ, če si se že odločil, kot pač si se.

Sam sebi si najhujši nasprotnik, ker najmanj osem postov, različnih članov foruma, zgoraj opisuje kako tvoja kombinacija ne pije vode, ti pa vztrajaš z nerealnimi pogledi in trditvami.

A praviš da nam manjka ambicioznosti? Le kje je tvoja? Saj kaj manjšega in švohnejšega skoraj ne obstaja. Itd,itd,...

Daj kupi, daj na vodo in uživaj, res, ti privoščim! Ne nas pa tukaj nekaj hecat s svojimi "no go" kombinacijami!

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Jun 01, 2019 09:56

Kuhan_Vinček napisal/-a:Pozdrav vsem! :D

Odločam se za nakup gumenjaka za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom ter motorja z močjo 5 KM.

Naj najprej povem, da sem temeljito prebral prve 3 strani tega podforuma (gumenjaki) in nisem našel odgovorov na naslednja vprašanja:



1. Kateri gumenjak, ki ustreza zgornjim kriterijem priporočate?

Glede kvalitete iščem nekaj kar ni poceni kitajska roba, hkrati pa ne potrebujem pretirano profesionalnega čolna.

Vsekakor bi kupil raje novo zadevo, saj sem takšne sorte, da raje kupim stvar novo, da nimam skrbi glede skritih problemov.


2. Kakšno je vaše mnenje o tem čolnu:

https://www.youtube.com/watch?v=8mAitp8A_cE

Je v videu dosti "marketinga", ali gre res za kvaliteten izdelek?

3. Kje priporočate nakup motorja? Kateri motor bi se dalo najceneje predelati na 6 KM, ter koliko bi to stalo - oziroma ali se splača? Ali lahko takšna predelava škoduje motorju?

4. Kje priporočate nakup lestve za vstop v čoln te velikosti? Bi svetovali vrvno lestev, ali iz drugega materiala?

5. Ali se mi splača dokupiti zunanji rezervoar za gorivo, ali naj ostanem kar pri vgrajenem + dodatna "kangla" za gorivo v čolnu?

Kakšna je sploh kaj poraba pri teh majhnih mlinčkih?

V kolikor se spomnim še kakšne zadeve, ki me bo zanima, dopišem. :)

Pa vnaprej hvala za pomoč! :wink:


Glede na to, da ne morem editat prvega posta, bom tukaj napisal kakšna je trenutna situacija:

1. Gumenjak:

Glede na nasvete @fakinx (hvala ti, maš pir v dobrem), sem se odločil kupiti Hondin gumenjak z ALU dnom T30-AE2.

Za motor sem se odločil za Yamaho 5 KM.

Kje v Sloveniji bi po vaših izkušnjah pri nakupu zgoraj omenjene opreme dobil najnižjo ceno?

Motorja ne bom pedenal s 5 KM na 6KM. Neke blazne razlike verjetno ne bi bilo, pa še garancije mi potem verjetno ne bi več priznali. Ali se motim?

Še vedno potrebujem nasvet glede lestve za v čoln. Glede rezervoarja za gorivo, se sedaj odločam med zunanjima 12 L in 25 L. Približno koliko goriva bi tak motor potrošil na gumanjaku T30-AE2 z dvema osebama in nekaj prtljage na razdalji 50 km?
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Jun 01, 2019 10:00

pajer1 napisal/-a:.

A praviš da nam manjka ambicioznosti? Le kje je tvoja? Saj kaj manjšega in švohnejšega skoraj ne obstaja. Itd,itd,...


Sam ne enačim ambicioznosti z reševanjem izzivov z več denarja. Z več denarja se da (skoraj) vse z lahkoto rešiti. Z ambicioznostjo težje.

Nobenega ne hecam, KOT TUDI NE SILIM, DA SE OGLAŠA V TEJ TEMI.

Tako da prosim, če ne znaš nič konstruktivnega napisati, pojdi raje v kakšno drugo temo na tem forumu. Jih je dovolj....
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Piki » So Jun 01, 2019 10:15

Kuhan_Vinček napisal/-a:
Kuhan_Vinček napisal/-a:Pozdrav vsem! :D

Odločam se za nakup gumenjaka za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom ter motorja z močjo 5 KM.

Naj najprej povem, da sem temeljito prebral prve 3 strani tega podforuma (gumenjaki) in nisem našel odgovorov na naslednja vprašanja:



1. Kateri gumenjak, ki ustreza zgornjim kriterijem priporočate?

Glede kvalitete iščem nekaj kar ni poceni kitajska roba, hkrati pa ne potrebujem pretirano profesionalnega čolna.

Vsekakor bi kupil raje novo zadevo, saj sem takšne sorte, da raje kupim stvar novo, da nimam skrbi glede skritih problemov.


2. Kakšno je vaše mnenje o tem čolnu:

https://www.youtube.com/watch?v=8mAitp8A_cE

Je v videu dosti "marketinga", ali gre res za kvaliteten izdelek?

3. Kje priporočate nakup motorja? Kateri motor bi se dalo najceneje predelati na 6 KM, ter koliko bi to stalo - oziroma ali se splača? Ali lahko takšna predelava škoduje motorju?

4. Kje priporočate nakup lestve za vstop v čoln te velikosti? Bi svetovali vrvno lestev, ali iz drugega materiala?

5. Ali se mi splača dokupiti zunanji rezervoar za gorivo, ali naj ostanem kar pri vgrajenem + dodatna "kangla" za gorivo v čolnu?

Kakšna je sploh kaj poraba pri teh majhnih mlinčkih?

V kolikor se spomnim še kakšne zadeve, ki me bo zanima, dopišem. :)

Pa vnaprej hvala za pomoč! :wink:


Glede na to, da ne morem editat prvega posta, bom tukaj napisal kakšna je trenutna situacija:

1. Gumenjak:

Glede na nasvete @fakinx (hvala ti, maš pir v dobrem), sem se odločil kupiti Hondin gumenjak z ALU dnom T30-AE2.

Za motor sem se odločil za Yamaho 5 KM.

Kje v Sloveniji bi po vaših izkušnjah pri nakupu zgoraj omenjene opreme dobil najnižjo ceno?

Motorja ne bom pedenal s 5 KM na 6KM. Neke blazne razlike verjetno ne bi bilo, pa še garancije mi potem verjetno ne bi več priznali. Ali se motim?

Še vedno potrebujem nasvet glede lestve za v čoln. Glede rezervoarja za gorivo, se sedaj odločam med zunanjima 12 L in 25 L. Približno koliko goriva bi tak motor potrošil na gumanjaku T30-AE2 z dvema osebama in nekaj prtljage na razdalji 50 km?


Hitrost takega čolna z 2 osebama je okoli 5 vozlov, dobrih 9 km/h. Nič nisi povedal ali je 2 T ali 4 T. Razdalje 50 km ne bom komentiral, očitno nimaš razčiščenih pojmov kaj ti kakšen čoln omogoča.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Jun 01, 2019 10:31

@Piki

Yamaha bi bila nova, 4 taktna.

50 km bi bilo ob obali, ne od otoka do otoka. :D

Se pravi cca 25 km v eno smer in enako nazaj.

Razen, če je tudi to preveč rizično? :shock:
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Jun 01, 2019 10:35

Ali je taka lestev OK rešitev?

https://www.cruisingworld.com/how/how-make-dinghy-boarding-ladder/

Skrbi me, če bi tisti T členi lahko poškodovali tubo, kjer se pritisnejo ob čoln medtem ko se oseba vzpenja.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Jun 01, 2019 10:42

Daj na T30-AE2 15km in si zmagal, z 5km rabiš iz pomerja naprimer, do vrha kamenjaka cca 1.5 ure.... znoriš zraven, ubogaj!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov