Nakup gumenjaka - 4m

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a Gumko » Če Okt 24, 2019 18:33

Ima kdo izkušnje s temi gumenjaki:

https://bestway.si/coln-sunsaille-hydro ... -m-x-46-cm

Glede na dokaj visoko ceno me zanima ali je primerljiv s honwave?

Napisane lastnosti so po mojem mnenju super, zanimajo me pa prakticne izkusnje. Ali gre le se za enega tipicnega kitajcka?

Hvala
Brez napora ni znanosti.
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Pe Okt 25, 2019 15:20

Tudi Honda je kitajc, da vemo...

Ampak tako na oko se mi zdi da ima Honda globljo kobilico in širše tube, kar pomeni boljše plovne lastnosti.
Cena je pa dobrega tisočaka, ne vem zakaj se ti to zdi visoka cena. V navtiki je to ništa...
V deželi supov so pa recimo HF tretirani kot kvalitetnejši, tako da sklepam da sam gumenjak ni največji klump.

LP
Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a Gumko » Pe Okt 25, 2019 21:08

Mislil sem na malce višjo ceno glede na to da je kitajec. Recimo viamare dobiš za tretino cene manj. Se pa strinjam, da je to drobiž ko se pogovarjamo o navtiki.

Naslednji teden ga grem pogledati. Če bo vse ok ga bom verjetno kar vzel :)
Brez napora ni znanosti.
Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a Gumko » Ne Okt 27, 2019 14:16

Zanima me se nekaj. V primeru, da sta coln in motor (2T) registrirana na hrvaskem, ali je kaksna moznost da coln s takim motorjem registriram pri nas?

Ce je odgovor da, katere dokumente vse potrebujem. Kupoprodajna pogodba in izpisni list je verjetno cista osnova.

Hvala
Brez napora ni znanosti.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Okt 27, 2019 19:52

Odgovor je da :!:
Potrebne dokumente si navedel že sam: kupoprodajna pogodba in izpisni list, sta osnova, ki zadostuje :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Zummel
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Avg 09, 2020 14:35

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a Zummel » Sr Okt 28, 2020 12:13

Itak je plesniva tema, vendar moram bleknit... Honwave in Lodestar nista primerljiva. Oba delajo kitajci. Kar nekaj let smo se vozili skupaj dve familiji, Honwave 40 in Lodestar 430. Na tem forumu je preveč "sem slišal" in potem to postane resnica. Lomac, precej bolj čislan v tej kategoriji tudi delajo kitajci. Pa vse Mercury izvenkrmne razen tistih nad 80km (usa) ter do 30km (Tohatsu). Kitajci delajo tudi vesojske postaje in ničvredno robo ki približno toliko tudi stane. Lodestar je med cenenimi izbirami med najboljšimi. Ni pa Zar Formenti in stane manj.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Okt 28, 2020 13:17

Gumko napisal/-a:Zanima me se nekaj. V primeru, da sta coln in motor (2T) registrirana na hrvaskem, ali je kaksna moznost da coln s takim motorjem registriram pri nas?

Ce je odgovor da, katere dokumente vse potrebujem. Kupoprodajna pogodba in izpisni list je verjetno cista osnova.

Hvala


Kaj si kupil pol tale gumenjak? Vem da je to bilo lansko leto, samo me zanima.... :)
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a mikele » Sr Okt 28, 2020 13:58

jozko napisal/-a:Odgovor je da :!:
Potrebne dokumente si navedel že sam: kupoprodajna pogodba in izpisni list, sta osnova, ki zadostuje :idea:

Kaj pa CE certifikat? Jaz sem imel malo stanja pri enem čolnu.
koki koruza
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jun 06, 2009 23:47

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a koki koruza » Pe Okt 30, 2020 09:05

Betway ti odsvetujem. Cca 10 let nazaj sem ga imel Bestway dolžine 3m, po končani 1. sezoni sem reklamiral slabo pritrditev sprednje rinke za privez in nekaj detajlov, vse napacano z lepilom, kot bi otroci sestavljali. Reklamacijo so upoštevali, dobil sem nov čoln. Naslednjo sezono po 14 dneh dopusta spuščala kobilica, po celi dolžini so se na spoju pojavljali mehurčki. Spet reklamacija, malo pregovarjanja in spet dobim nov čoln. Tretji je bil nekoliko drugačen, zanamka Hydro-Force, proizvajalec pa najbrž isti. Dovolj je sranja sem si rekel in ga novega prodal. Moja izkušnja, morda pa so se v teh letih kaj naučili in so kaj boljši :P
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a kocka » So Okt 31, 2020 19:40

Zummel napisal/-a: Pa vse Mercury izvenkrmne razen tistih nad 80km (usa) ter do 30km (Tohatsu). Kitajci delajo tudi vesojske postaje in ničvredno robo ki približno toliko tudi stane.


Tohatsu je prva japonska tovarna izvenkrmnih motorjev in delaja tudi izvenkrmne motorje za Mercury, ampak kitajci nimajo tukaj nič, jih je v vsakem Audiju več zraven.
Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a Gumko » Ne Nov 01, 2020 15:02

Kaj si kupil pol tale gumenjak? Vem da je to bilo lansko leto, samo me zanima.... :)


Ah ... :) Sicer ne poznam ozadja, mislim pa da je šlo za razprodajo premoženja v ločitvenem postopku. Sam sem bil dogovorjen z gospo, da pridem iskat čoln takoj ko bo ona doma (v času klica je bila na dopustu). Preden sem štartal sem poklical ampak bil žal razočaran. Baje je mož čoln obljubil nekomu drugemu in še prijatelj ji je namignil, da ga prodaja "pod" ceno.

Poletje smo preživeli brez in sedaj si počasi ogledujem naslednjo tarčo :)
Brez napora ni znanosti.
standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a standi79 » Če Jan 14, 2021 21:36

Kaj pa ta kombinacija za druzinske izlete malo po Krku?
Kako so ti tomosi 18?
Kaj naj pazim pri ogledu?

Hvala.


https://www.bolha.com/gumenjaki-do-5-me ... as-4401376
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a weta » Če Jan 14, 2021 21:51

standi79 napisal/-a:Kaj pa ta kombinacija za druzinske izlete malo po Krku?
Kako so ti tomosi 18?
Kaj naj pazim pri ogledu?

Hvala.


https://www.bolha.com/gumenjaki-do-5-me ... as-4401376


pa ne glej 15 let starih pvc gumenjakov in še tomos zraven. Če ne drugega, boš imel težave z impelerji, ker se tu pogosto menjajo pogosteje kot pa tankaš. Vsaj jaz imam take izkušnje.....12 dni tri impelerji na tomos 10, potem sem popizdil.
aja, cena se mi zdi ubijalska.
standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a standi79 » Pe Jan 15, 2021 06:27

weta napisal/-a:
standi79 napisal/-a:Kaj pa ta kombinacija za druzinske izlete malo po Krku?
Kako so ti tomosi 18?
Kaj naj pazim pri ogledu?

Hvala.


https://www.bolha.com/gumenjaki-do-5-me ... as-4401376


pa ne glej 15 let starih pvc gumenjakov in še tomos zraven. Če ne drugega, boš imel težave z impelerji, ker se tu pogosto menjajo pogosteje kot pa tankaš. Vsaj jaz imam take izkušnje.....12 dni tri impelerji na tomos 10, potem sem popizdil.
aja, cena se mi zdi ubijalska.



hvala za mnenje, je pa res, da ne mislim veliko dajat za čoln, ker bi ga puščal na morju in če bo dražji bo večja skrb...
hvala za menje glede t18 in impelerja! ;)
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

Re: Nakup gumenjaka - 4m

OdgovorNapisal/-a Piki » Pe Jan 15, 2021 16:34

To velja za Motomarine impelerje. Na Hrvaškem se dobijo IGP Split impelerji, ki brez problema in predelav zdržijo vsaj tri sezone.

Kdo je na strani

Po forumu brska: medved in 4 gosti