Maestral leseno dno

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Maestral leseno dno

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Jul 19, 2019 09:18

Pri čolnu maestral 3m me zanima kako se pravilno sestavi leseno dno, stranske ojačitve so spodaj ali na vrhu da se vidijo. Glede na upogib plošč imam občutek da jih je prejšni lastnik uspel imeti spodaj, čeprav ne vem kako mu je uspelo! :|
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Maestral leseno dno

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Jul 19, 2019 09:36

Letviice - stranske ojačitve vsekakor obrnjene gor, da se vidijo :!:

Sem ti poslal zs :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Maestral leseno dno

OdgovorNapisal/-a Darh » Pe Jul 19, 2019 11:47

kocka napisal/-a:Pri čolnu maestral 3m me zanima kako se pravilno sestavi leseno dno, stranske ojačitve so spodaj ali na vrhu da se vidijo. Glede na upogib plošč imam občutek da jih je prejšni lastnik uspel imeti spodaj, čeprav ne vem kako mu je uspelo! :|

Plosce so upognjene navzgor, zaradi napihljive kobilice in stranske letve sem imel zgoraj!
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Maestral leseno dno

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Jul 19, 2019 11:59

Ok, hvala, se mi je zdelo misija nemogoče , da bi bile spodaj! :lol:
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Maestral leseno dno

OdgovorNapisal/-a Darh » Pe Jul 19, 2019 13:12

kocka napisal/-a:Ok, hvala, se mi je zdelo misija nemogoče , da bi bile spodaj! :lol:

Ja, je pa skoraj misija nemogoce to podret, ce je 2-3 tedne v vodi in les prepojen z vodo, kar je posledica tega sirjenje lesa, takrat pa je ta letvica nasponana v tubus in jo je kar tezko dobit ven prvo, potem naprej gre.
Lpd
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Maestral leseno dno

OdgovorNapisal/-a sova » Pe Jul 19, 2019 18:04

Nič lažjega. Sem ga imel več kot dvajset let pa ni bilo nikoli problema ne sestavit ne razdret. Pri sestavi(tubusi prazni) najprej vstaviš plošče, vmes daš še tiste črne gume med plošče nato stranske letvice,malo napumpaš, poravnaš in dokončno napumpaš. Pri podiranu pa najprej izprazneš tube in nato pobereš vse ven. :wink: Pri meni je bila tudi zmeraj voda notri in so bile plošče napite pa zaradi tega ni bilo nobenga problema. Če pa so tube polne pol pa je težko podret kot je napisal Darh. :)

lp.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Maestral leseno dno

OdgovorNapisal/-a Darh » Pe Jul 19, 2019 19:39

Itak da sem podiral pri praznih tubusih, pa je blo kar tezko pridit se z prsti vmes, da tisto letvico ven dobis.
Vsi tudi verjetno niso bili enako narejeni v tistih casih, tko da 0,5 cm tolerance pa smo tam, ja pri meni je blo kar tezko, gre pa. Kocka ga bo pa imel za tiste dnevne izlete, to pa ni problem, dajo se pa tudi mal porezat pa bo.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Maestral leseno dno

OdgovorNapisal/-a kocka » So Jul 20, 2019 08:41

Upam da nisem preveč rok laka gor dal, ampak tako kot si rekel, v enemu dnevu oz. V par urah se že ne bo napil, vsaj les ne. :wink:
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Maestral leseno dno

OdgovorNapisal/-a Darh » So Jul 20, 2019 10:14

kocka napisal/-a:Upam da nisem preveč rok laka gor dal, ampak tako kot si rekel, v enemu dnevu oz. V par urah se že ne bo napil, vsaj les ne. :wink:

Res je.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov