Zodiac/Yamaha/Honda?

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
stajerc9
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr Sep 04, 2019 19:02

Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a stajerc9 » Pe Sep 06, 2019 06:13

Pozdravljeni vsi,
Že nekaj let razmišljam o nakupu čolna, manjšega gumenjaka med 3,5 in 4m, da lahko gor posadim se zeno In otroka in da se peljemo malo naokoli. Ko gledaš ponudbe na internetu več ne veš kaj bi izbral. Glede na prebrano se mi zdi da so najboljsi yamaha, zodiac in honda. Nekaj ze preizkusenega. Na coln bi pa posadil motor 10km. Kaksne so vase izkusnje, kaj je najboljse od tega za izbrati? Kaj pa tisti kitajc Viamare (860€ za dolzino 3,8m?)..
Bi pa rad zlozljiv gumenjak, da ga lahko stisim v svojega karavana. Sem pa na morju vsako leto cca. 3 tedne.. Za vsak nasvet bom hvalazen :D
Kad' smo se kao deca igrali nemci-partizani, niko nije 'teo da bude nemac.. A sad :)
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Pe Sep 06, 2019 06:52

Prijatelj imam zdaj že drugo hondo T35 in je zadovoljen. Ima relativno velike tubuse. Prva mu je zdržala 10 let, potem jo je vrgel v smeti. Vsi trije našteti so iz PVC. Če želiš daljšo obstojnost gumenjaka, se moraš ozreti po Hypalonu.
matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » Pe Sep 06, 2019 06:54

Med temi po moje ni bistvene razlike v kvaliteti. Kar se tiče prevoza v avtomobilu pa vsaj po izkušnjah več kot 1x tega ne narediš. Saj se ga da not spravit ampak zmanjka prostora za druge stvari pa imam enoprostorca c4 grand picasso. Sem imel honwave 3.8m (mimogrede služil je ok čeprav je bil šlampasto narejen- se je na spojih videlo lepilo) in sem že v štartu kupil tovorno prikolico. Zavedaj se, da ga tako kot je tovarniško zložen več ne zložiš.
Po moje se ti novega ne splača kupovat, ker je ponudba rabljenih velika.
Skratka jaz sem ga prodal in ponovno iščem nekaj na prikolici.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Sep 06, 2019 07:06

Vsi ti gumenjaki PVC zdržijo par let, eni več, drugi malo manj, redko se zgodi da je prej hin, kot ga prodajo naprej. Za vas troje bi bil ok motor tam okrog 10ks tudi zaradi teže, bi se pa mantral pri glisiranju. Pa dostikrat jaz niti ne glisiram do prvega otočka, je počasi kar luštno. Aha, pa motor obvezno dober, če ne nov!
Darh
Admiral
Prispevkov: 1165
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Darh » Pe Sep 06, 2019 07:11

Slej ko prej bos iskal nekaj na prikolici, ker ti zmanjka prostora v avtu, pa se dela je prevec, ven- not, pumpanje, pa mokro, ker se mudi......, pa motor gor- dol.
Takoj se premisli in isci z trdim dnom in na prikolici...... preskoci, kar smo drugi probali in placali.
Lpd
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Stopi » Pe Sep 06, 2019 08:46

Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Sep 06, 2019 14:45

Darh napisal/-a:Slej ko prej bos iskal nekaj na prikolici, ker ti zmanjka prostora v avtu, pa se dela je prevec, ven- not, pumpanje, pa mokro, ker se mudi......, pa motor gor- dol.
Takoj se premisli in isci z trdim dnom in na prikolici...... preskoci, kar smo drugi probali in placali.
Lpd


Sej lepo da se mu pove in svetuje. Ampak če si bo probal bo velik bolj znal cenit onga na prikolici. Zaradi transporta in da ne govorim o plovnih lastnostih. Jaz ga razumem. Boljše zložljiva guma kot pa brisača in blazina na plaži in v družbi čehov!
Nov motor? Ne ga srat. Raje 2-3 leta starega ker ga tudi sam ne boš mel dolgo in boš velik manj obžaloval izgubo ob prodaji...
Uporabniški avatar
stajerc9
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr Sep 04, 2019 19:02

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a stajerc9 » Pe Sep 06, 2019 14:52

Marcel hvala za namig med vrsticami :) bom še krepko premislil kajti do poleetja je še dolgo. Do sedaj sem vozil samo plastiko od tasta 7m dolgo zato niti ne vem kako se obnasajo zlozljivi in kako gumenjaki z trdnim dnom. Gre pa tukaj za taksen denar da ne bom veliko izgubil tudi ce ga naslednjo leto prodam in kupim vecjega, mocnejsega na prikoli ko bos cas zato, do takrat bom pa ze imel potrebne izkusnje.
Hvala se enkrat :)
Kad' smo se kao deca igrali nemci-partizani, niko nije 'teo da bude nemac.. A sad :)
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Pe Sep 06, 2019 17:43

stajerc

Sam imam Honwave T30 AE in sem izredno zadovoljen. Z lahkoto ga spravim na 2. vrsto sedežev v svojega hatchback Focusa. Tudi motor gre v 2. vrsto. Tako da nama s punco ostane še cel prtljažnik za ostalo prtljago.

Tukaj "vsi" takoj pišejo kot da so edini primerni čolni 7m+ plastika in ne vem še kaj vse.

Pač nimamo vsi enakih možnosti / potreb....

Sam zase vem, da bom ostal pri zložljivih gumenjakih, ker mi to za teh 14 dni dopusta na morju zadošča.

Nezložljiva plovila definitivno takoj s sabo prinesejo večje stroške, obveznosti in skrbi, hkrati pa nekatere pozitivne lastnosti.
Vsak pač da na tehtnico kaj potrebuje in se potem odloči.

Tako, da res ne razumem zakaj nekateri človeku apriori vsiljujete svoje potrebe kot edino prave.

V glavnem, prvo sezono (letos) sem imel z mojim gumenjakom Yamaho 4 (odprto na 6 KM), kar je bilo za vožnjo do sosednje zalivčka čisto OK, za daljše izlete pa je šlo prepočasi.

Tako da sem sedaj nabavil nov motor - Suzuki 9.9 (odprt na 20 KM). S temle bodo tudi daljši izleti (40 km in več) postali izvedljivi - seveda ob lepem vremenu. V vremenu v katerem pa tudi drugače ne bi šel na plažo, pa s tem čolnom ne mislim riniti na morje.

V glavnem... Mali čoln, male skrbi :wink:
matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » Pe Sep 06, 2019 18:44

Že res ampak ti imaš samo še punco v avtu. In časa ves ljubi dan na morju se ukvarjat s plovilom. Ko je tu družina in otroci pa je vseeno malo drugače.
:D
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Pe Sep 06, 2019 19:02

matjaz007 napisal/-a:Že res ampak ti imaš samo še punco v avtu. In časa ves ljubi dan na morju se ukvarjat s plovilom. Ko je tu družina in otroci pa je vseeno malo drugače.
:D


Dragi matjaž

Hočeš reči, da se ne bo našel avto, kjer se lahko hkrati prevaža zloženega gumenjaka z motorjem in družina??? :roll:

Že karavan bi zadostoval za ta namen, obstajajo pa danes tudi večji tipi avtomobilov / vozil.

Drugače mi lahko poveš kaj je z družino tako drugače, da ne bi prišli v poštev zložljivi gumenjaki?

Bi res rad slišal razlago.
Rimbaldi
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Avg 05, 2019 17:15

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Rimbaldi » Pe Sep 06, 2019 19:18

Načeloma se strinjam s Kuhančkom.
Letos sem opazoval možakarja v sosednjem apartmaju. V karavanu in s trugo na strehi je pripeljal gumico z alu podom in motor. Pa vso predpisano in nepredpisano opremo, tubo in podobno. Ob tem pa še vso ostalo prtljago ter ženo in otroka. Torej, zložiti se očitno da vse.
S sestavljanjem je imel kakih pol ure dela, pomagala mu je ena oseba in el. pumpa. Pospravljal ga je dlje zaradi pranja, čiščenja in sušenja, pa vseeno ne predolgo.
Ni prav omembe vredna izguba casa v 14 dnevnem dopustu.
Zabavali so se pa krasno s tem čolničem.
Meni se zdi zadeva ok in cenovno ugodna hobi-dopustniška navtika.

Mislim, da bom tudi sam končal na taki ali podobni ladji.
Burja brije, brivci brez dela pa gladujejo.
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a kotulc » Pe Sep 06, 2019 19:34

Kuhan_Vinček ko boš imel otroke boš vedel :D

Tudi sam sem imel 3m gumenjak in 5KM motor in je šlo skupaj z vso kamp opremo za 14 dni v avto razreda golf. Zdaj pa imam večjega enoprostorca in hodimo v apartmaje, pa ne bi šlo. Če kupim nek orjaški strešni kovček bi še mogoče šlo, ampak za gumenjak 3m in 5KM motor, vse kar je več je pa no-go. Za družino bi pa rabil vsaj 3,5m in 20KM, to pa je že konkretno (pre)težko in (pre)veliko za prenašanje.

Druga stvar je pa sestavljanje in pospravljanje, ti motorji 20KM so konkretno težki (45kg+) in to se konkretno namučiš preden vse skupaj spraviš v avto in iz avta na vodo. Slišal sem za primer, ko je nekoga, ki je vlačil 20KM motor iz avta vsekalo v križu in dopusta je bilo konec.

Se strinjam ti zložljivi gumenjaki so super za popestritev dopusta in priobalno plovbo. Ko pa enkrat preizkusiš 5m+ in nad 50KM (raje nad 100KM) se pa spet začne nov svet.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Pe Sep 06, 2019 19:56

kotulc napisal/-a:Kuhan_Vinček ko boš imel otroke boš vedel :D

Tudi sam sem imel 3m gumenjak in 5KM motor in je šlo skupaj z vso kamp opremo za 14 dni v avto razreda golf. Zdaj pa imam večjega enoprostorca in hodimo v apartmaje, pa ne bi šlo. Če kupim nek orjaški strešni kovček bi še mogoče šlo, ampak za gumenjak 3m in 5KM motor, vse kar je več je pa no-go. Za družino bi pa rabil vsaj 3,5m in 20KM, to pa je že konkretno (pre)težko in (pre)veliko za prenašanje.

Druga stvar je pa sestavljanje in pospravljanje, ti motorji 20KM so konkretno težki (45kg+) in to se konkretno namučiš preden vse skupaj spraviš v avto in iz avta na vodo. Slišal sem za primer, ko je nekoga, ki je vlačil 20KM motor iz avta vsekalo v križu in dopusta je bilo konec.

Se strinjam ti zložljivi gumenjaki so super za popestritev dopusta in priobalno plovbo. Ko pa enkrat preizkusiš 5m+ in nad 50KM (raje nad 100KM) se pa spet začne nov svet.


Sem že vlačil novega Suzukija v avto in iz njega - seveda se pozna 44 kg napram 27 kg prej, ampak glede na to, da bom to delal 2x na leto, bo za zdržat (pa nisem nek nabildan hrust, da ne bo pomote).

Če ti je problem z družino vlačit tak čoln, potem ste pač precej komot. :D

Vsakič, ko slišim zgodbe, kako se je včasih 4 (ali več) članska družina s fičotom, yugotom itd. spravljala KAMPIRATI na morje, si z občudovanjem zamišljam koliko spretnosti je bilo potrebne pri pakiranju in koliko nam je danes v teh časih velikih avtomobilov lažje.

Tako da s karavanom, ob pravilnem zlaganju, družina in zložljiv čoln ne bi smel bit noben problem, s kakšnim Tourneo Connectom / Berlingotom pa še manj. :wink:

PS: Dopust ti lahko pokvari marskikaj.... Bolan otrok, prepir z ženo, bolečina v križu zaradi dvigovanja 20 KM motorja ali pa navsezadnje, da ti avto s pomola uide v morje. :cry: Pač maksimalno paziš, da se ti to ne zgodi, garantirati pa nobeden ne more. :|
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a kotulc » Pe Sep 06, 2019 22:08

Ne vem no, nihče me ne bo prepričal, da gre 3,5m gumenjak in 20KM motor z vso opremo z lahkoto v prtljažnik, tudi če nimaš
nič ostale prtljage. Kuhan_Vinček, slikaj enkrat kako izgledata čoln in motor v avtu, me zanima koliko prostora ostane.

Glede udobja je pa res vse subjektivno, eni spijo pod mostom, drugi v stanovanju, tretji pa v vili. Tako pa je tudi pri navtiki, eni imajo male gumenjake, drugi čolne za dnevne izlete (cca 6m), tretji pa jahte 15m+. Zadovoljstvo ob tem pa na srečo ni odvisno samo od dolžine in cene :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov