Thundercat - katamaran gumica

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Okt 04, 2019 09:30

Blueprint pomeni, da uravnovesiš teže recipročnih delov oziroma odstraniš tovarniške tolerance. V dotičnem primeru to pomeni, da stehtaš oba bata in ojnici in težji bat toliko zlajšaš, da je enako težak kot lažji, enako narediš z ojnico. Vse teže in vse ostale tolerance se čimbolj izenači po tem pa zapiše v "blueprint" od tu ime.

Ker so fabrške tolerance ogromne je to priporočljiv poseg pri vsaki generalki in lahko vrne bolj uravnovešen in zvezen motor nikakor pa ne dobiš 10% več moči.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Okt 04, 2019 10:24

thundercat napisal/-a:Jaz sem si dal na prejsnjem mrezico zadaj in je blo vredu.
Mora bit odprt.
Eno easy ligo sestavljamo.
Pa kake evente zraven.

Si kaj ujel v mrežico?
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Okt 04, 2019 10:28

MareC napisal/-a:
kocka napisal/-a:A so ti katamsrani iz hypalona ali pvc, tube so posebne oblike, da msnj nabija po valovih. Pa še to me zanima če ga imaš na prikolici al ga sestavljaš.


itak hypalon, v IT imajo tudi dirke z gumenjaki Focchi sicer niso cati ampak vseeno zanimivo

Slika

Slika

Njegov je pvc, nekje je omenil Valmex (Mehler).
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4395
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Okt 04, 2019 10:39

AEgir napisal/-a:Blueprint pomeni, da uravnovesiš teže recipročnih delov oziroma odstraniš tovarniške tolerance. V dotičnem primeru to pomeni, da stehtaš oba bata in ojnici in težji bat toliko zlajšaš, da je enako težak kot lažji, enako narediš z ojnico. Vse teže in vse ostale tolerance se čimbolj izenači po tem pa zapiše v "blueprint" od tu ime.

Torej po domače scentriraš-zbalansiraš motor, da gre bolj mirno in se višje zavrti. Če bi dobil 10% vrtljajev in vžig, ter uplinjač nastavil na novo vrednost bi teoretično lahko dobil 10% moči, ampak v praksi se vedno nekaj zakuha, da razlike skoraj ne opaziš.
Je pa zanimivo, da se z 50 ali 60 konji na vodi pribiješ na 120 km/h, ker ti klasičen pod vodo drseč torpedo od 50 hp motorja sam za sebe, brez skega, noge in propelerja skuri več kot 30 konjev. To mora biti res mojstrsko nastavljeno, da pride do 120 km/h.:shock:
Nazadnje spremenil SR 290, dne Pe Okt 04, 2019 11:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
thundercat
Poročnik fregate
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Sep 30, 2019 09:47

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a thundercat » Pe Okt 04, 2019 10:56

Peta mora ostat mocna, ker se naceloma dirka konca na obali (coln se zapelje gor in kopilot skoci ven in tece do cilja. Motor se nic ne dvigne prej. Mal poglejte dirke.
Sam to delajo na pesku. Pr nas je to tezje.

Motor je ful gor. Sploh, ko ga dvigne pri hitrosti.
Propeller laja malo zunaj.

Kaj pa vem, koliko da blueprint in kaj tocno so delal. Vem samo, da je to standard priprave motorja. Tak mi je rekel sef ekipe, ki ga je imela. Koliko tocno pa ima zdaj, bi pa blo treba izmerit. Pa komu mar.

Tule govori o propih.
To je glavni za thundercat nove zelandije.
https://youtu.be/UMFqiYDrAV4

V mrezco ujames kak opank, ce ga nisi dal v zepe colna prej.
Thundercat Bobkat + Tohatsu
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4395
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Okt 04, 2019 11:06

Torpedo mora ziher glisirat po vodi, ker drugače nič moči ne ostane za gliser. Zato je verjetno tak premer, da sploh kaj krakov pride v stik z vodo.
A ima tvoj visok rooster tail, ko daš gasa? :D
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Okt 04, 2019 13:53

Kje imajo pa aku glede na to, da vžigajo na ključ, ga pač nisem zasledil. Al vžigajo ročno.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Okt 04, 2019 15:22

Nek kr velik negativen catch mora biti pri telih čolnih da so tako redki. Če bi blo vse pozitivno bi bile navadne gumice teh dimenzij preteklost. Verjetno ko se razkopleš s tem se pošteno.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Okt 04, 2019 15:41

Ja itak, kar zamisli si s familijo tkole čez valove, čez 500m si sam na čolnu. Edin če je tastara tečna. :lol: :lol:
Zadeva je cisto namenska, če pogledaš premčno vezno dsteno je kot spojler da dol tisči, pa ne pri 20knts.
Uporabniški avatar
thundercat
Poročnik fregate
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Sep 30, 2019 09:47

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a thundercat » Pe Okt 04, 2019 16:00

Zelo uporabno tud za druzino.
Kdo pa tisci do konca, pa ko so vsi gor, pa ko vreme ne dopusca? A vi na svojih colnih vsi?
Slaba stran je edin cena?
Pa pr nas tega ne poznajo.
Drugje je pa kar velik tega.
Drgac se pa noter sedi in te nima kam vrzt. Pa se rock je poln
Thundercat Bobkat + Tohatsu
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4395
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Okt 06, 2019 09:00

Na kaki višini je trenutno med vožnjo tvoj torpedo od motorja?
In hudo me zanima pri kateri hitrosti to poleti kot katamaran, se pravi do katere hitrosti glisira kot običajen gliser.
Kako ima oblikovano drsno ploskev tub? Morda kaka slika. :D
Recimo, da malo poletiš, pred pristankom z peto in krmo zadaneš v drug val in te zavrti na nos, da se z premcem zapičiš v naslednji valov. Kako se v tem primeru obnaša ta gliser?
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Okt 06, 2019 10:17

Bolj bi blo zanimivo videt kak se obnaša tisti na njem. Če je seveda še na njem. :lol:
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4395
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Okt 06, 2019 10:26

Ne, nič škodoželjnega, zadeva je zanimiva. Mene čisto tehnično zanima kako se obnaša gliser. Predvsem v primeru, da mu zgrabi le eno tubo.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a mikele » Ne Okt 06, 2019 12:10

SR 290 napisal/-a:Ne, nič škodoželjnega, zadeva je zanimiva. Mene čisto tehnično zanima kako se obnaša gliser. Predvsem v primeru, da mu zgrabi le eno tubo.

Na youtubu imaš celga boga posnetkov.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Thundercat - katamaran gumica

OdgovorNapisal/-a kocka » Ne Okt 06, 2019 12:16

Tube sploh niso okrogle ampak kot elipsa, pa po videzu še ojačane na bokih, pri skokih pa po moje tekmovalca prenašata težišče kot jima ustreza. Mene zanima kako fiksno sta ti dve tubi povezani oz koliko takih skokov to prenese. Platforme so pa različne od vezane plošče do karbona in po moje si po dirki kar dobro obtolčen.
Obrne se pa kljub nizkemu težišču in pomaganju s telesno težo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov