Življenjska doba hypalon gumenjakov

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Življenjska doba hypalon gumenjakov

OdgovorNapisal/-a kotulc » Ne Okt 27, 2019 18:33

Pozdravljeni,

iščem rabljen gumenjak in na mornarju sem opazil dosti gumenjakov iz hypalona (npr. Marinar, Novomar, Trimarin, Maestral, ..) letniki cca 2000.

Zanima me kakšna je okvirna življenjska doba takšnih gumenjakov in kakšna vlaganja/popravila lahko pričakujem pri takšni starosti (če je bilo vzdrževanje dobro)?
Še vprašanje glede motorja, so pri takšni starosti bolj zanesljivi dvotaktniki ali je vseeno 2/4 takten kar se zanesljivosti tiče?
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Življenjska doba hypalon gumenjakov

OdgovorNapisal/-a Stopi » Ne Okt 27, 2019 20:08

Leta 2015 sem kupil 26 let starega RIS SPORTNAUTIC (letnik 1989, Made in Yugoslavia :lol: ), s tubami iz hypalona. Na ogled pred nakupom sem peljal serviserja (Tadej-Svarun) in mi je rekel, da bodo tiste tube zdržale še vsaj 20 let... Ko sem ga očistil, je res zgledal zelo dobro ohranjen, tako da ne dvomim, da lahko hypalon tube, seveda ob normalni uporabi, brez težav zdržijo 30-40 let. Normalna uporaba pa je tistih nekaj tednov (3-4-5 tednov) na leto. Če je čoln doma ob morju in je v vodi 365 dni, je seveda zgodba povsem drugačna. Si pa lahko prepričan, da boš v živo takoj opazil, v kakšnem stanju so tube. :wink:
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Življenjska doba hypalon gumenjakov

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Okt 27, 2019 21:13

Meni drži Beograd sport II zrak celo leto, zgleda kot nov, letnik pa je cca 1987?
Za motorje pa.malo preglej forum, sem tudi jaz že večkrat pisal na to temo...
bozo
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: So Jan 28, 2012 14:41
Kraj: Sežana

Re: Življenjska doba hypalon gumenjakov

OdgovorNapisal/-a bozo » To Okt 29, 2019 12:03

Sam imam drugega maestrala... Letnik 2001 - H80f. Kar se tiče hypalona je zadeva brez najmanjšega problema, računaj pa na to, da bo potrebno zamenjat kakšne ročaje, morda zaščitno gumo... seveda vse odvisno od vzdrževanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov