Nakup gumenjaka Italija

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Bogdan
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jan 06, 2020 16:20

Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a Bogdan » Če Jan 09, 2020 07:41

Pozdravljeni morjeplovci. Že nekaj let si izposojam gumenjak na Pagu. Za letos sem si omislil da kupim svojega. Nekako do 5 m dolžine. Opažam, da so v Italiji cene nižje kod pri doma. Na Subito že nekaj časa spremljam ponudbe vendar se mi vselej zatakne. Italijansko namreč ne govorim. Z angleščino ali nemščino si v dosedanjih poskusih nisem mogel kaj dosti pomagati. Na poslana sporočila kjer bi si lahko pomagal z prevodom preko Google mi praviloma ne odgovarjajo. Ali mi lahko kdo pomaga pri tem.
Lep pozdrav Bogdan
janjanjan121212
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Okt 14, 2019 19:26

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a janjanjan121212 » Če Jan 09, 2020 09:25

Bogdan živjo,
Dva meseca nazaj sem tudi jaz s pomočjo MareC pripeljal gumenjaka iz Italije. Res je težava z njihovo angleščino vendar sem jaz preko sporočil vse rešil preko google translate. V sporočilo sem dodal tudi original angleški zapis in jim povedal, da je prevedeno z googlom, da ne bi mislili, da jim pišejo kakšni somalijski pirati. :) Na ta način sem vedno dobil odgovor, tudi od modela, ki mi sploh ni hotel prodati čolna ker sem tujec.
Bogdan
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jan 06, 2020 16:20

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a Bogdan » Če Jan 09, 2020 11:00

Zdi se mi da so zadržani do tujcev. Najraje bi kupil SACS 490 ali kaj v tem rangu za primerno ceno. Eden je tak je ob Gardskem jezeru za 7000 brez prikolice. Poklical sem tipa vendar z pogovorom ne prideva nikamor. Res ne vem ?
Uporabniški avatar
stajerc9
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr Sep 04, 2019 19:02

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a stajerc9 » Če Jan 09, 2020 13:17

Kaj pa kaj takega bogdan? https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 10900.-EUR

Sicer je cena malo visja kot si jo omenil ampak vendarle samo predlog, ce kaj pomaga :D
Kad' smo se kao deca igrali nemci-partizani, niko nije 'teo da bude nemac.. A sad :)
Bogdan
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jan 06, 2020 16:20

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a Bogdan » Če Jan 09, 2020 13:49

Zgleda opasno . Bom poklical prodajalca . Malo me skrbi ta letnik 96. Ne bi rad bil zadnji lastnik.
Vsekakor hvala , je vredno poklicat in morda pogledati.
Uporabniški avatar
stajerc9
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr Sep 04, 2019 19:02

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a stajerc9 » Če Jan 09, 2020 14:27

Pise, da so bili tubusi menjani 2014, zdej pa spet odvisno kdo je delal, kako je naredil in kolk je stalo. Kolk dnarja tolk muske pravijo :D ampak na pogled je simpaticn, ce ne druga za poklicat je, potem pa se pa tako razbere ze kaj iz pogovora od prodajalca :) Ce bos slucajno s tem colnom kdaj cofotal po morju, si mi dolzn voznjo :P
Kad' smo se kao deca igrali nemci-partizani, niko nije 'teo da bude nemac.. A sad :)
Bogdan
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jan 06, 2020 16:20

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a Bogdan » Če Jan 09, 2020 15:08

Sem govoril z prodajalcem. Čoln naj bi bil vse naj , naj. Po opisu tudi en kup opreme ki je ne potrebujem. Dosti rajši bi kupil nekaj iz prve roke kot takšne večkrat predelane verzije. Rabim pomoč nekoga ki govori Italjansko in je poznavalec.
Uporabniški avatar
stajerc9
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr Sep 04, 2019 19:02

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a stajerc9 » Če Jan 09, 2020 15:21

Verjetno imas prav ja, ker ko ga bi prodajal bi se vsak kupec obesal na letnik 96, ker nenazadnje so papirji vedno tisti, ki so najbolj zgovornj, ne glede na to kaksen je coln in kaj vse je blo menjano ipd..
Tukaj mislim, da ti bo MareC lahko sigurno pomagal ali pa mogoce se kdo od forumasev. Malo prebrskaj po forumu te uvoze iz Italije in kdo vse je to delal pa ga kontaktiraj. Nekaterim na forumu je navtika sluzba, tako da bodo z veseljem sprejeli novo sluzbeno potovanje via Italija ce bodo le imeli prosto:D
Kad' smo se kao deca igrali nemci-partizani, niko nije 'teo da bude nemac.. A sad :)
Bogdan
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jan 06, 2020 16:20

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a Bogdan » Če Jan 09, 2020 16:08

janjanjan121212 napisal/-a:Bogdan živjo,
Dva meseca nazaj sem tudi jaz s pomočjo MareC pripeljal gumenjaka iz Italije. Res je težava z njihovo angleščino vendar sem jaz preko sporočil vse rešil preko google translate. V sporočilo sem dodal tudi original angleški zapis in jim povedal, da je prevedeno z googlom, da ne bi mislili, da jim pišejo kakšni somalijski pirati. :) Na ta način sem vedno dobil odgovor, tudi od modela, ki mi sploh ni hotel prodati čolna ker sem tujec.



Bi mi lahko priskrbel kontakt od MareC ki ti je pomagal pri uvozu. Tudi jaz bi rabil njegovo pomoč . Bi se že dovovorila kako da bo za oba prav.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Jan 09, 2020 21:52

Do MareC pride tudi zs :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
androo81
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Jun 29, 2015 21:09
Kraj: Begunje pri Cerknici

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a androo81 » Pe Jan 10, 2020 13:46

Če rabiš kdaj kakšno pomoč sporazumevanja pri ogledu sem čez vikende na barki v Ita. Italjansko pa tud znam zadovoljivo.

LP.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Jan 11, 2020 21:18

Jaz poznam samo besedo vafankulo v italjanščini pa sem šel po svoj čoln na sardinijo. Google translate ga seka. Je pa italjan razumel besedo kurba ko sem se pri nastavljanju prikolice usekal po prstih s ključem. :) Volja in nekaj pantomime je dosti.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Bogdan
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jan 06, 2020 16:20

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a Bogdan » Sr Jan 15, 2020 18:56

Kako je pa zgledalo tole ko si šel na Sardinijo po čoln ? Je bilo veliko stroškov ?
Darh
Admiral
Prispevkov: 1155
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a Darh » Sr Jan 15, 2020 19:45

Preberi temo nasa plovila od Aegir-ja, pa bos zvedel.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Nakup gumenjaka Italija

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Jan 16, 2020 11:26

Okoli 700€ je blo stroškov prevoza. 350 ladja, ostalo pa gorivo, cestnine etc.

Bom eno temo odprl s potopisom malo bolj v detajle.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: medved in 7 gostov