Črni tubusi

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator, moderator2, janadino, MareC

blazd
Višji štabni praporščak

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a blazd » To Feb 04, 2020 20:18

kasaudio napisal/-a:Itak si se že odločil... Mam taljana, je 10 let star in je dobesedno kot nov. Minusi tega briga so: dostop na njega, mokro dno, prostor za sedežem je praktično neuporaben, pod klopjo pa je premali. Upam, da je vsaj tank v konzoli.

Najbrž bi z nekaj truda in za budget novega briga, našel funkcionalno zelo soliden rabljen komplet, ki mu 10 sezon pomeni kakšno tretjino na poti do iztrošenosti.

To gre za sedaj Granda..... Briga sem imel.in ga prodal...
Lepo da imaš italjana in upam da je res tok bolj prostororen. Kak model imaš to...?
V živo je zadeva veliko bol prostorna kot na sliki. Si moraš mal.na njihovi strani ogledat čoln . Grand Silver line 520.
Žau me zanimajo samo novi kompleti. Ja vem trmast :wink:
Tko da v tem bugetu ni nič drugega. Če pa je in veste da je boljš mi pa prosim povejte. Nisem še naročil tko da se še lahko premislim :wink:
Vid
Naddesetnik

OdgovorNapisal/-a Vid » To Feb 04, 2020 20:26

Vsake toliko se pojavi kak rabljen komplet ( viewtopic.php?f=14&t=25232 ), ki je res boljša izbira kot tale grand. Drugače pa večina nima izkušenj/časa/denarja vozit prikolice čez italijo pa upat da nisi pripeljal luknje brez dna.

Blazd, poglej buro 4.8, te zna priti približno toliko kot grand, samo da je bura iz hypalona in ima med drugim vgrajen večji tank goriva.
https://www.buraboats.com/hr/sport-fun/4-8

Lahko se še zapelješ na Zagrebški sejem konec februarja mal v živo pogledat tega in ostale gumice, pa se zment za kak popust.
blazd
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a blazd » To Feb 04, 2020 20:56

Vid napisal/-a:Vsake toliko se pojavi kak rabljen komplet ( viewtopic.php?f=14&t=25232 ), ki je res boljša izbira kot tale grand. Drugače pa večina nima izkušenj/časa/denarja vozit prikolice čez italijo pa upat da nisi pripeljal luknje brez dna.

Blazd, poglej buro 4.8, te zna priti približno toliko kot grand, samo da je bura iz hypalona in ima med drugim vgrajen večji tank goriva.
https://www.buraboats.com/hr/sport-fun/4-8

Lahko se še zapelješ na Zagrebški sejem konec februarja mal v živo pogledat tega in ostale gumice, pa se zment za kak popust.

Rabljenega ne bom kupil. Sploh ne da ga kje iščem po tujini. Hvala za nasvet.Na sejem itak mislim it. Da še mal vidim in potem kupim. Bom pa pozoren tudi na tega.
Ima pa Grand 90 litrski vgrajen tank tko da je to kar dovolj, pa tudi možnoat je hypalon.
mikele
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mikele » Sr Feb 05, 2020 07:23

Golden line je precej bolj všečen za oko, prostoren pa bolj tako-tako (če se ne motim ga je MareC pred leti testiral, mogoče ti da on lahko kakšen nasvet??), ne vem pa kakšna je razlika v ceni.
Če ti pa silver ugaja si ga pa nabavi in se ne oziraj preveč na mnenja drugih.
blazd
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a blazd » Sr Feb 05, 2020 08:35

mikele napisal/-a:Golden line je precej bolj všečen za oko, prostoren pa bolj tako-tako (če se ne motim ga je MareC pred leti testiral, mogoče ti da on lahko kakšen nasvet??), ne vem pa kakšna je razlika v ceni.
Če ti pa silver ugaja si ga pa nabavi in se ne oziraj preveč na mnenja drugih.

Ja Golden line ima spet kar večjo ceno. Zato mi nekak odgovarja bolj Silver line.
Hvala za nasvet.. :wink:
Pomoje tko slab pa spet ne more bit, v primerjavi z kitajci.
Sem imel sedaj 9 let starega Briga pa je nekje isti rang kot Grand pa je bil praktično kot nov. Pvc pa nikjer nič popustilo,popokalo ali karkoli, tube in plastika k nova.
Res je da sm ful "picajzel" da stvari mirkam. Pa še 14 dni na leto ga mam na morju ostalo pa doma v garaži.
Vrjamm pa da so italjani bolši, samo so pa res kar dražji novi.

Vidim pa da je potem bolj malo lastnikov cenejših gumenjakov in imate po večini vsi italjane.. :shock:

Mal smo sicer ušli iz začetne teme okoli barve tubusov ampak ok, vseeno hvala za nasvete... :wink:
m1ha
Kontraadmiral
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a m1ha » Sr Feb 05, 2020 19:01

Čim bolj svetle, tube in skaj. Verjetno Je temnejše lepše, sam si ne predstavljam z golo kožo dotaknit črnih tub ali pa rdečega skaja.

Lp Miha
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Feb 06, 2020 01:08

Sigurno svetlejše tube. Na soncu se bodo manj segrele, manj popile UV žarkov in zrak v njih bo hladnejši. Čoln bo manj "dihal". Najbrž je jasno, da pumpanje na končno "trdoto" izvedeš ob 14h popoldne v jasnem. Zvečer bo pa mlahav...

Precej PVC-jev je razpadlo glih zaradi tega, ker so jih zjutraj ko so čoln v vodo dajali napumpali do trdega.
Xilinx Vivado HLx trainee
blazd
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a blazd » Če Feb 06, 2020 08:59

Potem bo res najbolj razmišljat o belih tubah,mogoče svetlo sive. Prejšnjega sm kr čuvu in ga dopumpal ravno nekje po 12 uri...in res 9 let star in nikjer popustilo ali popokalo nič.
Bo treba pa belo vrjetno tudi kar pazit...
sealine
Kapitan

OdgovorNapisal/-a sealine » Če Feb 06, 2020 10:11

Kak motor pa misliš dat na tega Granda?Kako kej pluje ta čoln?Nikoli se nisem še vozil z grandom.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Feb 06, 2020 11:41

Kako kej pluje ta čoln?

Tako kot vsi ostali te dolžine. Klasični taljani v tem oziru niso nič kaj boljši. Vsi so pribl. enako široki, imajo pribl. enak V in nekih hudih razlik ne more biti. Razlike nastanejo, ko ena izmed teh dveh glavnih spremenljivk začne znatno odstopat.

Razlike v kvaliteti pa se po par letih pokažejo v obliki razpokane plastike okrog vogalov, predvsem na krmi, pa na ležiščih pokrovov, dolgih razpok vzdolž dna... itd. To ne trdim, da se bo pri temu Grandu zgodilo, je pa bilo marsikje videno.
blazd
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a blazd » Če Feb 06, 2020 12:25

Sam mislim dat gor novo Yamaho 40/70. Menda je nekje uredu za tak gumenjak. Tako pravijo taki ko imajo tak motor. Razmišljal sem o 100 konjev sam mislim da ni potrebe,glede na to da se nas največ pelje 4-5.
Vrjamm da so italijani boljši je pa verjetno tudi pomembno kaj z čolnom delaš. Sam zelo mirkam stvari in tako kot prav sem imel Briga in ni bilo na njemu nobene poškodbe res kot nov.
Za vožnjo tko okrog mal stran od obale in tko mislim da bo kr vredu. Me pa preseneča tudi da imajo 5 let garancijo.
Sem pa lani na otoku Maun sreču gospoda iz zagreba kateri ga je mel, sicer izvedbo 470, lastnik je biu 6 let in je reku da je res zlo zadovoljen z njim. Imel pa je gor 50 konjsko hondo.
UrbanBatic
Poročnik bojne ladje
Kraj: Castra

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Če Feb 06, 2020 15:07

blazd napisal/-a:Sam mislim dat gor novo Yamaho 40/70. Menda je nekje uredu za tak gumenjak. Tako pravijo taki ko imajo tak motor. Razmišljal sem o 100 konjev sam mislim da ni potrebe,glede na to da se nas največ pelje 4-5.

Koliko pa imaš razlike v ceni med F40/70 in F80 oz. kakšne imaš ponudbe? :) Iz F40 na 70 je le restriktor na vsesu ali tudi ECU?
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Feb 06, 2020 15:49

F70 16V bo kar dobra varianta, F80/100 je kar velika teža zadaj, ki ni ravno optimalna.
blazd
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a blazd » Če Feb 06, 2020 16:09

Ja od F80/100 je potem spet konkretno večja teža motorja. Ker to je F40/70 original Yamahin motor in je praktično 70 konjski, samo zaprt na 40. Ni to F40 odprta na 70 konjev. Sta to popolnoma druga motorja. In po priporočilih je menda dovolj ta motor F40/70. Sedaj sem mel F40 na 4m in mi je bilo res dost.
No sj verjetno bolj poznate motorje kot jaz... :wink: zato kak nasvet mi ne škoduje...
Je pa med F40/70 in F80 nekje 2400e razlike in 2800e razlike med F100. Razlike pa nekje 41-50 kg.
igor11
Kontraadmiral
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a igor11 » Če Feb 06, 2020 19:37

Če vas ne boste skupaj težji več kot 1t, bo 70 dovolj, je pa velika razlika v porabi med 70 Yamaho in 80, razen če je prevelika teža.
morje, morje...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost