Novosti iz Hrvaške

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Jun 29, 2020 22:41

Je že imel to sezono kdo kontrolo "Kapetanije" na morju :?:

Ob plačilu "Naknade..." za čoln vpisan v SLO, mi službojoči na "Kapetaniji" v Zadru, pred dobrim tednom, ni vedel povedati, kako je z "Odgodo novog pravilnika..." :roll:

Danes okoli 18 ure je čoln "Kapetanije" pred Sv. Filip i Jakovom - Turnjem, imel ob sebi privezana dva čolna, z voditeljema katerih so verjetno opravljali postopek :(

Je bil morda kdo od naših članov :?:

Se morda ve, kakšne pristojnosti ima na morju "Policija" in kakšne "Kapetanija" :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
dole
Viceadmiral
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Mar 05, 2009 16:38
Kraj: gorenjska - center galaksije

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a dole » Pe Avg 14, 2020 11:44

kr3mn1 napisal/-a:mi jih iz anglije naročamo 24g ali pa 33g, kar paket po 50 kos. cena okoli evro na kos, ker pri nas te olupijo da se kar bliska.

5EUR in navzgor za eno. Rabimo jih pa za motorje, ker porabiš 4 24G ali 3 kose 33G kartuš da na potovalcu zadnjo gumo napumpaš nazaj na 2.5bara. - bencinske niso vedno takoj za vogalom.

pa bog ne daj da z golo roko držiš ampulo ko se prazni, ti kožo zamrzne in odtrga z roke.


Ali sem kje spregledal, ker ga ne najdem.

Prosim za link.

Hvala
mirno morje
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Avg 14, 2020 23:20

jozko napisal/-a:Je že imel to sezono kdo kontrolo "Kapetanije" na morju :?:

Ob plačilu "Naknade..." za čoln vpisan v SLO, mi službojoči na "Kapetaniji" v Zadru, pred dobrim tednom, ni vedel povedati, kako je z "Odgodo novog pravilnika..." :roll:

Danes okoli 18 ure je čoln "Kapetanije" pred Sv. Filip i Jakovom - Turnjem, imel ob sebi privezana dva čolna, z voditeljema katerih so verjetno opravljali postopek :(

Je bil morda kdo od naših članov :?:

Se morda ve, kakšne pristojnosti ima na morju "Policija" in kakšne "Kapetanija" :?:


Mene so letos pohapsili ker sem šel 250m od obale, ne 300 in to nekje kjer ni nobenga nikjer na plaži ali kaj podobnega.

Najbolj neverjetno se jim je zdelo, da je čoln moj in so me spraševali imena sorodnikov..

Očitno je posojanje čolna velik problem iz njihove prespektive.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
MatejJ
Štabni praporščak
Prispevkov: 39
Pridružen: So Mar 17, 2012 11:49

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a MatejJ » To Feb 23, 2021 08:26

Pozdravljeni!

Mogoče koristno za koga ... Jaz sem uspel fishermana, ki sem ga uvozil iz Francije (letnik 89) uspel registrirati na HR zastavo v letu 2020. :) Je bilo malo več izzivov, saj so takrat ravno začeli vse skupaj peljati po novih postopkih. Trajalo je nekaj mesecev, da so mi uredili vse papirje (Split, Zagreb,...), menda je neka komisija prišla čoln tudi pogledat (imel sem parkiranega v Zagrebu). Celotni postopek me je stal cca 1.200 EUR - skupaj s prevozom do srednje dalmacije (iz Slovenije).
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Novosti iz Hrvaške

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Ne Maj 02, 2021 19:21

Pozdrav vsem - obujam temo, ker, kolikor mi je znano, bo to z rešilnimi jopiči letos zares veljalo.

Zanima me dvoje:

1.) Ali je kje v dokumentaciji čolna navedena max hitrost? Ali kako bodo to preverjali, da imaš / nimaš jopičev pri plovbi s hitrostjo nad / pod 20 vozlov? Je kdo že morda kaj preverjal na HR kapetanijah?

2.) ALi imajo Hrvati kje v zakonodaji navedeno katero kategorijo jopičev zahtevajo, da ustrezajo predpisom?

Če se je na ti 2 vprašanji že kje odgovorilo, se opravičujem, ampak po branju mnogih prispevkov nisem več siguren. :oops:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti